פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אפל: הישראלי ג'וני סרוג'י השתכר השנה פי שניים מטים קוק

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

JOHNI_SRIUJI
ג'וני סרוג'י, סגן נשיא באפל

נדיר לראות בחברות עובד, בכיר ככל שיהיה, שחבילת השכר שלו היא פי שניים מזו של המנכ"ל. אלא שבאפל (Apple) זה קרה השנה, כשהסכום שקיבל הישראלי ג'וני סרוג'י, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה, עמד על כ-24 מיליון דולר לעומת קרוב ל-13 מיליון שקיבל טים קוק – כך על פי הצהרה ששלחה החברה ל-SEC האמריקנית, לקראת הישיבה השנתית של מועצת המנהלים שלה, שתתקיים בפברואר.

עיקר חבילת השכר של סרוג'י – כ-20 מיליון דולר – מורכבת ממניות. היתר מורכב ממשכורת בסך של כ-1.02 מיליון דולר, מבונוס שקיבלו כל סגני הנשיא הבכירים בסך של כ-3.2 מיליון ומתשלומים נוספים שאפל העבירה לחשבונו בסך של 34.1 אלף דולר – בגין פנסיה וימי חופשה. קוק, לעומת זאת, קיבל משכורת של כ-3.06 מיליון דולר ובונוס של כ-9.3 מיליון.

אלא שסרוג'י הוא לא בעל השכר הגבוה ביותר באפל ב-2017: קדמה לו אנג'לה אהרנדטס, סגנית נשיא בכירה לקמעונות, שקיבלה יותר מ-24.2 מיליון דולר. מרבית התשלומים שניתנו לשניים זהים, אלא שהיא קיבלה כ-53.7 אלף דולר יותר ככיסוי על ההוצאות שנגרמו לה עקב הרילוקיישן שביצעה.

יצוין שסרוג'י נכנס השנה בפעם הראשונה לרשימת חמשת המשתכרים הגדולים ביותר באפל. מדובר בכניסה יפה מאוד, בהתחשב בעובדה שהוא הגיע למקום השני.

מוואדי ניסנס לתפקיד בכיר באפל
סרוג'י הוא ערבי נוצרי ישראלי, שנולד סמוך לוואדי ניסנס שבחיפה. הוא בעל תואר שני במדעי המחשב מהטכניון ועבד בסוף שנות ה-80 ותחילת ה-90 במעבדות הפיתוח של יבמ (IBM) בחיפה. לאחר מכן הוא הצטרף לחטיבת השבבים של אינטל (Intel) ישראל כמנהל בכיר בתחום טכנולוגיות האימות ומערכות ההפצה המבוזרות. סרוג'י עבד באפל – בארצות הברית ובישראל – בין 1999 ל-2005, וחזר אליה ב-2008. בין לבין הוא שב לשלוש שנים ליבמ. הוא משמש כסגן נשיא בכיר לטכנולוגיית חומרה באפל מ-2015 .

עוד עולה מהנתונים שפורסמו שהתקציב שהוציאה אפל השנה על טיסותיו של קוק ברחבי העולם עמד על כ-93.1 אלף דולר והתקציב שהלך לאבטחתו עמד על כ-225 אלף.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
הארכיטקט הראשי של אינטל: חוק מור "נחוץ – אבל לא מספיק"
אינטל חשפה מיקרו-ארכיטקטורה חדשה בשם Sunny Cove לדורות הבאים של מחשבים ושרתים, תחת שם הקוד Ice Lake - המעבד הראשון...
קרא עוד
שבבים
מחקר: ישראל הגיעה למיצוי ההון האנושי בהייטק
בשל כך קיים חשש שהתוכניות הרבות שנפתחו בשנים האחרונות במטרה לעודד צעירים ללמוד מקצועות רלוונטיים להייטק...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות