פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

שכון ובינוי מציגה: חדשנות טכנולוגית בתשתיות

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
yogev kazir
 יוגב קציר מנהל iNFRALAB

כאשר אתם שומעים את השם שיכון ובינוי אתם בוודאי חושבים על חברת בניה גדולה או נזכרים בפרסומת שראיתם בטלויזיה אך האם הייתם משערים בנפשכם ששיכון ובינוי מייצגת גם חדשנות טכנולוגית בתחום התשתיות?

התעשיה עתירת הידע מתפשטת בימנו לתחומים חדשים וכפי שבעידן הדיגטלי אי אפשר לנהל את חיינו ללא טכנולוגיה אי אפשר גם להתעלם מההתפתחיות הטכנולוגיות בתעשיות מסורתיות כמו בניה ותשתיות.

בתעשיות הללו יש מקום לשיפורים רבים ומאחר ושנים רבות לא חל בהן כמעט שום שינוי אנו חווים בהם כעת שינויים מפליגים הבאים להדביק את המגזרים הטכנולוגים האחרים וכך הטכנולוגיה נכנסת במרוצה לתחומים כגון יצור מתקדם מבוסס לימוד מכונה, אוטומציה מבוססת בקרה ובינה מלאכותית , רובוטיקה מתקדמת וקבלת החלטות עפ"י נתונים, סימולציות וסטיסטיקות.

רשות החדשנות היא הזרוע הממשלתית שמטרתה להמשיך ולהצעיד את מדינת ישראל לעידן הטכנולוגי הבא ואחת ההחלטות שהתקבלו ברשות היא לחזק את התעשיות המסורתיות ולהביא אליהן את בשורת הטכנולוגיה. במכרז להקמת מרכזי חדשנות שנערך בשנה החולפת זכו חמש קבוצות רובן קשורות לתחומי היצור והתעשיה המסורתית. אחת מהן היא קבוצת שיכוןובינוישחברת הבת שלהסוללבונהתקים בחיפה ביחד עם Enel - ענקית תשתיות החשמל האיטלקית את מרכז החדשנות בתחום התשתיות.

Enel היא חברת האנרגיה הגדולה באירופה והמובילה העולמית בייצור אנרגיה ירוקה. החברה, שבסיסה באיטליה, מעסיקה כ 62-אלףעובדים, מספקת שירותים לכ 200- מיליון משתמשים ב 32- מדינות ברחבי העולם ומגלגלת מחזור של כ- 80 מיליארד אירו. מרכז החדשנות שיקום באיזור חיפה יכלול מעבדההאמורה לשמש כמתקן פיתוח ושדה ניסויים לסטארטאפים העוסקים בחיבור בין התשתיות הפיזיות בתחומי התחבורה והאנרגיה לעולם הדיגיטלי.

"הזכיה במכרז מהווה המשך ישיר למימוש האסטרטגיה ש לשיכון ובינוי לקידום חדשנות בתשתיות תחבורה ואנרגיה", אומר אורי בן-פורת, סמנכ"ל קיימות, חדשנות, ושיווק בשיכון ובינוי. “"המימון אותו אנחנו מציעים לסטארטאפים, בשילוב עם הידע והניסיון של השותפים במעבדה, הם נכס אדיר עבור סטארטאפים שרוצים לפתח טכנולוגיות מתקדמות בתחום". "אנו מאמינים שתשתיות, תחבורה ואנרגיה הם מפתח משמעותי לקידום ופיתוח כלכלי והמעבדה החדשה תהיה פלטפורמה לפיתוח טכנולוגיות פורצות דרך אלה."

ערןלוי, מייסד ומנכ"ל Enel ישראל מוסיף:"מעבדת החדשנות תאפשר לנו לפתח עם שיכון ובינוי מוצרים ושירותים חדשים וביחד נספק לסטארטאפים פלטפורמה טכנולוגיתוייחודית, סביבת פיתוח מתקדמת וגישה ליידע ולמומחים בתחומים מגוונים. נציע לסטארטאפים פלטפורמה מלאה מקצה לקצה, טכנולוגית ועסקית, שתתמוךבהם החל משלבי הפיתוח המוקדמים ועד לשלבי המסחור, כאשר השותפיםבמעבדה - enel , שיכון ובינוי, וסולל בונה - הם גם הלקוחות הפוטנציאלים. לתפיסתנו זוהי הדרך הטובה ביותר לייצר חדשנות בעלת ערך ובתקיימא".

המעבדה הנקראת INFRALAB תתמקד בשלושה תחומים -פיתוח תשתיות העתיד, פיתוח אמצעים מתקדמים לייעול תהליך בנייה ושילוב אמצעים דיגיטליים בתפעול ובתחזוקה של תשתיות פיזיות.

לדברי יוגב קציר, מנהל המעבדה, הכוונה היא להביא בשורה לתחומים מסורתיים אלה, עליהם דילגה עד היום המהפכה הטכנולוגית והמייחלים לשינוי מזה זמן. קציר מדגיש, כי כל הסקרים והמחקרים בתחום מצביעים על חדירה נמוכה של טכנולוגיה לעולמות הבנייה והתשתיות. אלה הם סקטורים שעדיין נעזרים במאסות של כוח אדם ועבודת כפיים. גם התשתיות עצמן נתונות תחת לחצים ועומסים אדירים. כל זה מייצר הזדמנות אדירה לפיתוח והטמעת פתרונות טכנולוגיים, שבין היתר יאפשרו לאסוף מידע מהשטח ולייעל את השימוש בהן.

המעבדה תאפשר לסטארטאפים לפתח טכנולוגיות ולבחון אותן על גבי תשתיות ייעודיות בתנאי מעבדה ולאחר מכן, השלמת בדיקת ההתכנות בשטח עצמו, באתרי בנייה והתשתיות של  Enel   ושיכון ובינוי. "אנו מדברים על פיתוחים חדשניים המיועדים לעולמות הבנייה והתשתיות הפיזיות, כמו כבישים, מבנים ורשתות חשמל", מציין קציר. "למשל, שימוש במציאות רבודה(Augmented Realty)     כדי לספק לעובדים בשטח 'שכבה' נוספת של נתונים ומידע, שימוש בראייה ממוחשבת כדילפתח מיכון אוטונומי לאתרי בנייה, או שימוש בחיישנים ואלגוריתמים לניהול תנועה ותפעול של תשתיות תחבורתיות.

דגש מיוחד יושם על פיתוחים טכנולוגיים המיועדים לרשתות חשמל  SMART GRID(( שיאפשרו צבירה וניתוח של כמויות אדירות של נתונים על מנת להשיג התייעלות אנרגטית Enel  היא החברה המובילה בעולם בתחום זה".

יוגב קציר, ישתתף בפנל המיוחד בנושא מרכזי החדשנות שיתקיים בשיתוף עם הרשות לחדשנות במהלך כנס החדשנות iNNOVEX2018 . לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה סיפקה לאוטוטוקס מעבד אותות ששולב בפתרון לתקשורת בין כלי רכב
במהלך הרבעון חתמה סיוה על 13 הסכמי רישוי חדשים, בהם אחד הגדולים בתולדותיה לאספקת טכנולוגיות לדור 5; מוצרי...
קרא עוד
שבבים
החללית בראשית תמריא ביום שישי לפנות בוקר בדרכה לירח
מסעה יימשך כחודשיים עד למועד הנחיתה המתוכנן ב-11 באפריל 2019
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות