פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
DAVID MIMRAN
 דוד מימרן, CTO מעבדות דויטשה טלקום בישראל בכנסiNNOVEX2018. צילום: ישראל מלובני

אנשים נוטים להתבלבל בין הביטקוין והבלוקצ'יין. בלוקצ'יין הוא הטכנולוגיה, ביטקוין היא היישום הראשון שלה אך בהחלט לא היחיד, ואפילו הבנקים בוחנים שימוש בה.
כך אומר דודו מימרן, CTO מעבדות T-LAB, מעבדת החדשנות של דויטשה טלקום בישראל בהרצאה במהלך כנס iNNOVEX2018.

בלוקצ'יין היא תפיסה טכנולוגית כמו לדוגמה בסיסי נתונים. יש יישומים שונים, כמו שבבסיס תונים יש לנו אורקל ו-SQL של מיקרוסופט גם לבלוקצ'יין יש יישומים. ביטקוין הוא אפליקצית בלוקצ'יין למטבעות קריפטוגריים.

אנחנו עובדים בסביבה לא אמינה ולכן כדי שנוכל לעשות עסקאות כספיות, אנו נעזרים בשירותים פיננסיים כדוגמת הבנקים כמתווכים. המסר של בלוקצ'יין הו שאפשר ליצור אמון בין אנשים, שכל אחד יכול לכבד בלי תיווך. ולא רק בין אנשים, הבלוקצ'יין יוכל לאפשר גם לתת אמון בטרנזקציות בין בני אדם למכונות ובין מכונות למכונות. זו ההבטחה של בלוקצ'יין.
כיצ' בלוקצ'יין עובד.?
בניוגד למערכת הבנקאית, אין מחשב מרכזי אלא אוסף תוכנות שכל אחד נמצאת במחשב אחר. זה למעשה משוכפלת בסדרה של מחשבים רבים. לכל אחד מהם יש כתובת דיגיטלית אין דרך לקשר בין אותה כתובת דיגיטלית של שולח ומקבל העסקה. אלו מוצפנים בתוך שרשרת של בלוקים שבכל אחת מהן כתובים זהות השולח, זהות המקבל ופרטי העסקה.
כל מחשב מכיל את כל הטרנזקציות שנעשו על אותו בלוקצ'יין. הוא דואג שלכל המחשבים האחרים יהיה העתק. כל פעם שיש טרנזקציה חדשה היא ופצת בכל הרשת.

לכאורה כל אחד יכול לבצע כל טרנזקציה אבל אז עלול להיפתח פתח לרמאויות. לדוגמה כיצד נבטיח שלא ניתן את אותם מאה דולר לדוגמה לכמה אנשים שונים?
חלק מהצמתים ברשת נקראים כורים Miners והם עובדים קשה כדי לוודא שהשולח הוא אכן מי שביצע את העסקה וולחתום כל בלוק חדש של טרנזקציות. הכורים יכולים לחתום על בלוק רק אם הם פותרים פאזל קריפטוגרפי שנועד לאמת את פעולתם הם, ושלוקח עשר דקות לפתור, לא חשוב מה עוצמת המחשב. ברגע שהכורה פותר את הפאזל הוא אורז את כל הטרנזקציות החדשות לתוך בלוק, מצרף אותו לבלוק הקודם, חותם אותו ומשדר אותו לרשת. כל צומת ברשת מקבלת את הבלוק החתום החדש, מאמתת אותו ומסיפה אותו להעתק המקומי.

כך אנחנו מקבלים רשת מבוזרת שכל צומת מקבלת זיהוי שלא ניתן לשנותו. ישנן חברות כורים שפותחות מרכזי מיחשוב במדינות שבהן האנרגיה זולה. על כל טרנזקציה שנחתמת הכורה מקבל עמלה וגם נוצר ביטקוין חדש, יש כיום במחזור כ-17 מיליון ביטקוין וההנפקה של מטבעות חדשים תיפסק כאשר נגיע ל-21 מיליון ביטקוינס.

אבל מעבר ליישום הביטקוין, גם המערכת זו פלטפורמה לחוזים חכמים, בלוקצ'יין אוכפת את החוזה.למשל הנפקות, ומסחר במניות, ביטוח, הלוואות ואפילו רשתות חברתיות.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה סיימה את הרבעון הרביעי של 2018 עם רווח נקי של 5.2 מיליון דולר על הכנסות של 21.4 מיליון דולר
במהלך הרבעון חתמה סיוה על 13 הסכמי רישוי חדשים, בהם אחד הגדולים בתולדותיה לאספקת טכנולוגיות לדור 5; מוצרי...
קרא עוד
‫שבבים‬
גוגל מתכננת לפתח בעצמה את השבבים לטלפונים החכמים שלה * פתחה מרכז בבנגלור
כך עולה מדיווחים המסתמכים על פוסטים בדף הלינקדאין של מחלקת משאבי האנוש
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות