פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Capture
 

BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת ב-גוריון בנגב, הודיעה היום על שיתוף פעולה עם Biosensorix (ביוסנסוריקס), חברה סינגפורית בתחום האבחון הרפואי, לצורך פיתוח הדור הבא של כלי אבחון כמותיים למרפאות.

הטכנולוגיה החדשה, שמבוססת על מחקר מאוניברסיטת בן-גוריון, היא חיישן אימונולוגי אלקטרוכימי שמאפשר אבחון כמותי של סמנים ביולוגיים ופתוגנים הקשורים למחלות שונות. הערכה תהיה בצורת דיסק-און-קי חכם. שיתוף הפעולה העסקי נוצר בעקבות מחקר משותף על חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון ומהאוניברסיטה הטכנולוגית נניאנג בסינגפור לצורך המשך פיתוח הטכנולוגיה, כחלק מתכנית CREATE של קרן המחקר הלאומית של סינגפור למחקר בין-תחומי.

 Capture

הערכה החדשה מסתמכת על העיקרון הבסיסי של זרימה רוחבית, שמשמש ערכות אבחון כדוגמת הבדיקה הביתית להריון. ערכות קיימות שמשתמשות בעיקרון הזרימה הרוחבית סובלות מכמה חסרונות בולטים, ובעיקר מחוסר היכולת לקבל תוצאה כמותית, וכן משיעור גבוה יחסית של תשובות חיוביות שגויות

(false positives). הערכה החדשה משלבת חיישנים אלקטרוכימיים, שמאפשרים אבחון כמותי ואמין של מולקולות שונות.

פרופסור רוברט מרקס, מהמחלקה להנדסה ביוטכנולוגית ע"ש אברם וסטלה גולדשטיין-גורן באוניברסיטת בן-גוריון, ציין, "כיום קיימות ערכות בדיקה מהירות לשימוש הן בקליניקה והן בבית לצורך אבחון מגוון רחב של מצבים ומחלות, אך אף אחת מהן לא יכולה לאבחן את חומרת המצב או המחלה. כדי לקבוע את חומרת המחלה, החולים צריכים לעבור בדיקות דם בבית החולים או במעבדות מתמחות, והתוצאות מתקבלות לאחר חצי יום או יום שלם, ולעתים אף מעבר לכך".

דר' לוקאס פאג'ס, מנכ"ל ביוסנסוריקס, אמר, "בעלות של כחמישה דולר לערכה, הערכה הדיאגנוסטית החדשה שלנו מהווה פריצת דרך בתחום האבחון. הצוות הרפואי יוכל לקבל תוצאות מיידיות ולהחליט על דרך הפעולה, במקום לשלוח את המטופלים למעבדה ולחכות לתוצאות".

האפליקציה הראשונה שפותחה על ידי ביוסנסוריקס היא לאבחון קדחת הדנגה, מחלה אנדמית בדרום מזרח אסיה ובדרום אמריקה. "רוב האנשים עם קדחת הדנגה יכולים לקבל טיפול בבית, אך הם נשארים בבית החולים עד לקבלת התוצאות", הסביר פרופ' מרקס. "הערכה שלנו מספקת לרופאים יכולת מיון אמיתית: בעזרת הערכה החדשה, רופאים יוכלו לשחרר את החולים הביתה תוך חצי שעה ולחסוך זמן וכסף".

אפליקציה שנייה נמצאת כיום בפיתוח להערכת החומרה של אירוע מוחי וכן לצורך זיהוי מוקדם של שבץ משני, שקורה לעתים קרובות לאחר שהחולים משתחררים מבית החולים. האבחון כיום מסתמך על הערכה קלינית ועל דימות המוח, וניתן יהיה להאיץ אותו באופן משמעותי בעזרת הערכה החדשה. הערכה מזהה סמנים ביולוגיים ספציפיים שנמצאים בדם לאחר שבץ איסכמי (שנגרם על ידי קריש דם במוח).

דר' אורה הורוביץ, סמנכ"לית בכירה לפיתוח עסקי, BGN Technologies, הוסיפה, "הערכה החדשה יכולה לאבחן במהירות ובדיוק רבים יותר, גם כאשר יש תוצאות של MRI, ובוודאי יכולה להועיל במקרים בהם האבחנה אינה ברורה. במקרה של אירוע מוחי, כל דקה חשובה. אבחון כמותי ומהיר חיוני למתן טיפול מדויק ובמועד. זה יכול להציל יכולות מוחיות ואפילו חיים".

הערכה החדשה עשויה לעזור ולהבחין בין שבץ איסכמי לבין מצבים דומים, לקבוע את הסיבה לשבץ, את חומרתו ואת התוצאה (למשל התדרדרות נוירולוגית וסיבוכים דימומיים), ולעזור לקבוע מה הטיפול הנכון.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
ישראל ב-CES: מצלמה תחליף את מראת המכונית, אבל איך התמונה תעבור פנימה ברזולוציה גבוהה?
חברת ולנס הציגה בתערוכת CES מערכת המסוגלת לשדר וידאו ברזולוציה גבוהה בסביבה הרועשת של הרכב. רשמי סיור בביתן
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות