פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
AUS 2191 HEMI PERES
 חמי פרס במפגש מועדון השבבים הישראלי, 26/3/18. צילום: שמואל אוסטר

חמי פרס חשף במועדון השבבים את ספרו האחרון של אביו "אין מקום לחלומות קטנים"

ספרו האחרון, של נשיא המדינה המנוח שמעון פרס "אין מקום לחלומות קטנים" הוא גם צוואתו לקהילת ההייטק ולחברה בישראל" כך אמר אמש  חמי פרס, בנו ויו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות בהופיעו בפני חברי מועדון השבבים הישראלי.

בדברי הפתיחה שלו אמר יו"ר מועדון השבבים שלמה גרדמן: "לפני קצת יותר מעשור כשהיה מעבר לגיל 80 יצא לי להעניק לשמעון פרס , את פרס מפעל חיים של פורום מנכ"לי ההייטק בישראל על תרומתו לתעשיית ההייטק. תגובתו של פרס היתה "אני רק בתחילת הדרך ואתה כבר נותן לי פרס על מפעל חיים?" עוד הוסיף גרדמן "שמעון פרס תמיד אמר שהיתרון של ישראל הוא ההון האנושי ואכן תעשיית ההייטק הישראלית הוכיחה עד כמה צדק. לפני כמה ימים קיבלתי פניה מחמי פרס לסייע לו להציג את המהדורה העברית של הספר החדש של אביו ,"אין מקום לחלומות קטנים" ואני שמח לעזור בקידום ספרו של איש יקר שתרם רבות למדינה ולתעשיה".

חמי פרס פתח את נאומו הקצר במילים: "הספר נכתב על ידי אבי בפרק זמן קצר ערב פטירתו.הוא רצה להעביר מסר לדורות הבאים, למנהיגים ואנשי ההייטק דרך סיפור חייו – וכמה חלומות שהגשים בחיייו. בספרו מציין שמעון פרס: "נולדתי בכפר קטן בשם וישניבה בפולין – היום בלראוס, נסעתי על עגלה וסוסים, וכנשיא מדינת ישראל זכיתי לנסוע במכונית ללא נהג (הוא עשה זאת בביקור בעמק הסיליקון א.ב.)"

"הספר הוא סוג של מסע אישי שלו, שהתחיל ב-1923 כשנולד למשפחה דתית בפולין ומאז יצא במסע מופלא לעידן חדש. כשידע שהסוף מתקרב, החליט מהר לכתוב את הספר וסיים אותו שבועיים לפני שנפטר. לקחנו את הספר שנכתב באנגלית והוצאנו אותו בארה"ב ביום השנה לפטירתו ועכשיו בעברית. "בספר מספר אבא על החלומות שלו. החלום של לבוא לישראל, החלום להקים מדינה, החלום לבנות את הצבא הכי חזק, להקים כור גרעיני בשנות החמישים, להקים תעשיה אווירית, תהליך הצלת הכלכלה והמרדף שלו להשיג שלום החל מהשלום עם המצרים והירדנים ועד הסכמי אוסלו, ואם יש לו חרטה אחת או שתיים היא שלא חלם מספיק או שהחלומות היו קטנים מדי. ברגע שהאדם יבין שכוחו בא ממוחו ולא מהאדמה לא תהיה סיבה למלחמות נחיה כולנו בעולם של שלום, עולם בו אתה יכול להיות גדול גם לא על חשבון אחרים".

"תקראו אותו לא בהיבט של הסטוריה אלא כדי להבין איך האיש המדהים הזה עשה פרויקטים אדירים כנגד כל הסיכויים.  ברוב הפעמים הצליח תודות לאופטימיות שלו ולהעזה וההבנה שהוא עושה דבר גדול. החזון הזה מתממש לנגד עינינו. החברות הכי גדולות בעולם הן חברות טכנולוגיה. גם בישראל. היום צ'קפוינט היא כמעט החברה הכי גדולה בישראל. השנה יותר אנשים יהיו מחוברים לרשת האינטרנט מאשר מנותקים ממנה. אנחנו שומעים על ה IOT הבינה המלאכותית וטכנולויגות מדהימות אחרות וזה לא יפסק. אין לי ספק שאנחנו נמצאים במסע לעידן חדש – לעידן של שלום, שבו רוב המדינות ישאפו לשלום לא כי הם דמוקרטיות אלא כי לא תהיה סיבה למלחמות.

בסיכומו של הספר מציין אבי: "אל תפחדו לחלום אלא וודאו שהחלומות יהיו מספיק גדולים." מבחינתי זאת הצוואה שלו ואני עושה ככל יכולתי גם לתרגם ולהפיץ את הספר הזה בכל מקום. חתם חמי פרס את דבריו.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
ישראל ב-CES: מצלמה תחליף את מראת המכונית, אבל איך התמונה תעבור פנימה ברזולוציה גבוהה?
חברת ולנס הציגה בתערוכת CES מערכת המסוגלת לשדר וידאו ברזולוציה גבוהה בסביבה הרועשת של הרכב. רשמי סיור בביתן
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות