פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
autotalks 2
הדגמת מערכת אוטוטוקס מתוך סרטון הדגמה של החברה

החברות הישראליות אוטוטוקס (Autotalks) ו-Griiip הדגימו את יישום ה-V2V (Vehicle to Vehicle – תקשורת בין כלי רכב) הראשון בעולם למרוצי מכוניות. כחלק מההדגמה, שהתקיימה בפארק הספורט המוטורי החדש בבאר שבע, Griiip, המפתחת מכונית מרוץ מהדור הבא, ציידה את כל מכוניות המרוץ שלה מדגם G1 על מסלול המרוצים עם פתרון ה-V2V המלא של אוטוטוקס, הכולל את מערך השבבים CRATON2. לדברי החברות, פתרון ה-V2V לספורט מוטורי אותו הן הדגימו צפוי למנוע חלק ניכר מהתאונות ומהנפגעים במרוצי מכוניות למקצוענים ולחובבים.

פתרון ה-V2V לספורט המוטורי של אוטוטוקס ו-Griiip מסוגל להבין מתי מכונית מרוץ מסכנת באופן חמור את הבטיחות של נהגים אחרים – לדוגמא, כשנהג מאבד שליטה על המכונית ועוצר במיקום מסוכן על מסלול המרוצים או כשמכונית מרוץ מאטה באופן לא צפוי. בתסריטים מסוג זה, המערכת שולחת באופן מיידי התראה לכל הנהגים המתקרבים לסכנה בכדי למנוע התנגשות. ההתראה מוצגת כאורות צהובים מהבהבים וכצליל של זמזם שמתעצמים ככל שהמכונית מתקרבת לאזור הסכנה. היכולת לספק אזהרה מיידית וברורה במקום להמתין לדגל צהוב כמקובל במסלולי מרוצים תאפשר למנוע תאונות קטלניות על מסלולי מרוץ, שעלולות לעיתים קרובות להפוך לתאונות שרשרת בשל המהירויות הגבוהות.

"העובדה שאוטוטוקס ו-Griiip היו הראשונות שהדגימו בהצלחה פתרון V2V למסלול מרוצים היא לא מקרית", אמר חגי זיס, מנכ"ל אוטוטוקס. "ההדגמה לא רק מעידה על המחויבות שלנו להציל חיים באמצעות טכנולוגיית V2V אפקטיבית, אלא גם מראה שהטכנולוגיה שלנו מספיק עמידה בכדי לעמוד בסביבה תובענית שנעה במהירות שיא כמו סביבת מרוצי המכוניות, שבה תאונות מתרחשות לעיתים כה קרובות. בכוונתנו להמשיך להדגים מימושי V2V מצילי חיים בכמה שיותר סביבות".

"Griiip פועלת כפלטפורמת פיתוח ושער גישה לטכנולוגיות חדשות בעולם הספורט המוטורי במטרה לשפר כל היבט בתחום זה, תוך הצבת הבטיחות בעדיפות עליונה", אמר תמיר פלצ'ינסקי, מנכ"ל Griiip. "באמצעות השימוש בטכנולוגיית אוטוטוקס, ביכולתנו לספק לנהגי ה-G1 אזהרות מיידיות ומדויקות ולוודא שהם בטוחים יותר על המסלול".

ניתן לצפות בסרטון המציג את ההדגמה בכתובת: https://youtu.be/Zm34OWIal6k

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
קיסייט משיקה סדרת אוסילוסקופים חדשה
הסדרה החדשה תומכת ברוחב סרט של עד GHz110 ברזולוציה של 10bit; מתאימה לדרישות פיתוח טכנולוגיות בקשת רחבה של תחומים,...
קרא עוד
‫שבבים‬
XJET הקימה ברחובות בית הדפסה בתלת ממד מבוססת ננו חומרים
הסטרטאפ הישראלי XJet שפיתחה טכנולוגיית ננו המכונה NanoParticle Jetting להדפסה תלת מימדית במתכת ובחומרים קרמיים, מבטיחה...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות