פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

racheli_ganot
רחלי גנות בכנס מועדון השבבים, 28/12/15. צילום: אבי בליזובסקי

רחלי גנות, מנכ"לית חברת רייצי'פ המוכרת לכל העוסקים בפיתוח שבבים בישראל נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל כאות הוקרה והערכה על תרומתה לשילוב נשים חרדיות בתעשיית ההייטק.


גנות היא אשת היי-טק שנולדה ב 1977 בבני ברק ופועלת בשנים האחרונות לשילובן של נשים חרדיות בתחום ההייטק. היא בעלים ומנכ"לית של חברת ההיי-טק "רייצ'יפ".

על הסיבות לבחירתה נכתב: "רחלי גנות מכשירה את הנשים חרדיות לעבודתן, יוצרת עבורן סביבה מותאמת ומעודדת אותן לצאת לשוק העבודה. בפעולתה מבטאת גנות שילוב בין שמירה על מורשתו הייחודית של הציבור החרדי לצד חידוש פניו והרחבת מעורבותו בחברה הישראלית וזאת לצד פעולה כוללת לקידום העיסוק בטכנולוגיה חדשנית בקרב נשים צעירות בישראל".


חברת RACHIP שהקימה גנות מתמחה בפרויקטי פיתוח במיוחד בתחום השבבים ומעסיקה כ- 100 עובדות חרדיות בשני סניפים – בני ברק וחיפה. גנות היא גם יו"ר פורום ההייטק החרדי וחברת מועצת המנהלים של איגוד תעשיות ההייטק והביוטק בישראל IATI. גנות גם נבחרה כאחת מ-40 הצעירים המבטיחים של עיתון גלובס, והיתה האישה היחידה ברשימה מתחום ההייטק.

 

בראיון ל Chiportal בשנת 2015 אמרה גנות: "פיתחנו אקוסיסטם של הייטק במגזר החרדי .האקוסיסטם מתבטא בריבוי נשים חרדיות העוסקות בפיתוח תוכנה, וכן מערכות אקדמיות להשכלה בתחום זה, שלא היו קיימות בעבר. כתוצאה מכך גדל מאוד שיעור הנשים העובדות במגזר זה." "את רייצ'יפ הקמתי ב-2007 והיא מספקת שירותי פיתוח בתחומי תוכנה וחומרה. עשיתי זאת כדי לענות על שני חוסרים – האחד המחסור באנשי פיתוח בהייטק הישראלי והשני – הצורך בתעסוקה במגזר החרדי. כיום יש לנו עשרות לקוחות – חברות מהשורה הראשונה בתחומים כמו העולם הבטחוני, Web, מובייל, ועד לשרתים של מלאנוקס."


"באופן כללי שיעור התעסוקה של נשים חרדיות עלה ל-65% בהשוואה ל-73% - שיעור התעסוקה בקרב נשים יהודיות שאינן חרדיות. כיום הממשלה כבר הפסיקה לעודד תעסוקת נשים חרדיות והיא מתמקדת בגברים ששיעור התעסוקה שלהם עומד על 45% - לעומת 81% באוכלוסיה הכללית."

racheli_ganot

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
עליבאבא רוכשת את אינפיניטי AR הישראלית בה היתה מושקעת יחד עם היזם משה חוגג
מטרת העסקה: הרחבת מרכז המחקר של עליבאבא בתל אביב, העוסק בבינה מלאכותית וראייה ממוחשבת בראשות פרופ' ליהי צלניק...
קרא עוד
שבבים
בטכניון התקיימה תחרות רובוטיקה לנוער בתחום הרכב האוטונומי
עשור לתחרות הרובוטראפיק ע"ש נדב שהם בטכניון: עשרות מכוניות אוטונומיות ואלף תלמידים מרחבי העולם
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות