פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

השאיפה היא שחרדים יעבדו במשרות האיכותיות ביותר בהייטק

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
RACHELI GANOT
 רחלי גנות. צילום מיכה לובוטון

"השאיפה היא שחרדים יעבדו במשרות האיכותיות ביותר בהייטק" כך אומרת בראיון ל-CHIPORTAL רחלי גנות, שזכתה בכבוד להדליק משואה בערב יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל כאות הערכה לפעילותה להעסקת חרדים בהייטק ובפרט נשים. גנות תשתתף מחר (1/5/18) בכנס ChipEx2018 שתתקיים בגני התערוכה.

 

מה לדעתך גרם לך לזכות בכבוד של הדלקת משואה ועוד ביום העצמאות השבעים?
השנה הנושא הוא "מורשת של חדשנות", שהוא נושא מקסים בעיני, נושא שבאמת מייצג את מדינת ישראל בתקופה זו של חגיגות ה70. הנושא הזה קרוב לליבי וזה למעשה היומיום שלי והפעילות שלי. מצד אחד סטרטאפניישן, שהחברה שלי רייצ'יפ משמשת שחקן מרכזי בו, אנחנו מבצעים את הפרויקטים הכי חדשניים עבור תעשיית ההייטק ומצד שני העובדות שלנו והחיבור למורשת ולמסורת. אז אני חושבת שהבחירה היא על הפעילות שלי לשילוב חרדיות וחרדים בהייטק. החזון לתת מענה למחסור במהנדסים בתעשיה יחד עם שילוב ותעסוקה איכותית לנשים חרדיות.
אני חברת הנהלה באיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) שבו אנו פועלים לקידום תעשיית ההייטק על כל גווניה בישראל כולל ועדה שעוסקת בשילוב חרדים בהייטק, ואני חברת הנהלה בעמותת פני"ם חדשות, עמותה המקדמת מצוינות אצל נשים בכלל ובה אני מובילה פעילות של קורסים לנערות מכלל המגזרים לעודד אותן ולחשוף אותן לתחומי המדע והטכנולוגיה.

ספרי על רייצ'יפ ועל הפורומים בהם את חברה, וכיצד את מצליחה לשכנע חברות הייטק לבצע אאוטסורסינג לאוכלוסיה חרדית?
את רייצ'יפ הקמתי לפני 10 שנים, החברה מספקת שירותי פיתוח לחברות היי טק בישראל, גם ברמת התוכנה וגם בחומרה. בעולמות החומרה אנו עושים את כל הפיתוח של הצ'יפ, משלב התכנון ועד לשלב הייצור. שלבים של דיזיין, וריפיקציה ובק-אנד וכן בדיקות של פוסט סיליקון. בעולמות התוכנה אנחנו חזקים בתחומים של ריל טיים, אמבדד, וגם אפליקציות ווב-מובייל, כולל ה- QA והאוטומציה, משרדי החברה כוללים מחלקות הR&D הממוקמים בבני ברק, סניף נוסף ממוקם בחיפה בשכונת הדר בעלת האופי החרדי, אליהם מגיעים עובדות מכל אזור הצפון. בנוסף, לחברה יש גם פעילות באזור ירושלים. זה מאוד נוח ללקוחות שיש להם את השרות שלנו גם במרכז וגם בצפון מכיוון שגם להם יש מספר מרכזים בארץ.
בהתחלה היה קשה יותר לשכנע לקוחות להוציא לנו עבודה, אבל במהלך השנים המהנדסות הוכיחו את עצמן והיום הן שם דבר ונחשבות לסיפור הצלחה

כיצד הופכים נשים שלא הוכוונו לכך לתכנן שבבים או לפתח תוכנה מורכבת?


"העובדות מגיעות אלינו בדרך כלל לאחר לימודי הנדסאות או הנדסת תוכנה או אלקטרוניקה ואנחנו מכשירים אותן לתחומי המומחיות של החברה ולפרויקטים הספציפיים בהם הן אמורות להשתלב. הן מתחילות בליווי צמוד של מנהלים מנוסים מהתעשייה וכיום אחרי 10 שנים, צוות הליווי כולל גם ראשות צוותים חרדיות שצמחו בחברה."

מה את יודעת על השתלבות נשים בחברות הייטק אחרות?
ההייטק הינו תחום גברי מובהק, נשים, מהנדסות בתחומים אלה מהוות מיעוט בחברות בארץ, דווקא המהנדסות החרדיות סוגרות את הפער המיגדרי בתחום ומזרימות הרבה נשים לתעשיה.
בפעילותי כחברת הנהלה ויור פורום מדע וטכנולוגיה בעמותת פני"ם חדשות, יזמתי בשנים האחרונות מפגשי מנטורינג לנערות מכל המגזרים (חילוני, דתי, ערבי), על מנת לעודד אותן לבחור בתחומי המדע והטכנולוגיה, בשאיפה לראות יותר נשים בתפקידים איכותיים בהייטק כמו מפתחות תוכנה ומהנדסות

מה המצב היום של תעסוקת חרדים, גם נשים, גם גברים שבראיון איתי לפני שנתיים וחצי ל-CHIPORTAL אמרת שהם בהרבה מתחת לממוצע לעומת כלל האוכלסיה? מה דעתך על היוזמה לחממה לסטאטרפים חרדים?

"אכן שיעור ההשתתפות של הגברים החרדים בתעסוקה נמוכה יותר משל הנשים החרדיות. בשנים האחרונות יש גם הכשרות לגברים חרדים , יש סטרטאפיסטים חרדים ויש תוכניות ייעודיות של הרשות לחדשנות עבור יזמים מהמגזר שהיתה לי הזכות להיות חלק מהתכנון שלהן ולייעץ לרשות (בזמנו "המדען הראשי") בנוגע לפיתוח התוכניות האלו וחשיבותן."


האם ההייטק הישראלי בשל להעסקת חרדים? האם יש סידורים מיוחדים?
החרדים זו לא מקשה אחת , ישנם כאלו שלא צריכים שום סידור או התאמה ועובדים בהייטק כמו כולם. אנחנו כחברה המעסיקה בעיקר מהנדסות חרדיות מקפידים על מקום המותאם לדרישות ההלכה: מקומות ישיבה נפרדים לגברים ונשים, מטבחים כשרים, אינטרנט מסונן, פעילות חברתית מותאמת לקהילה, חופשות בחול המועד וערבי חג ועוד.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
מיקרוסופט תשיק היום ריאקטור למפתחים בתל-אביב
ה-Hub הטכנולוגי החדש שייפתח בדובנוב 7, ת"א כחלק מתוכנית עולמית של החברה יהווה מקום למידה ומפגש למפתחים ויאפשר...
קרא עוד



תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות