פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
RIVKA CARMI
 נשיאת אוניברסיטת בן גוריון פרופ' רבקה כרמי באירוע גמר תחרות הסטאטרפים SilicoNegevBGU. צילום: אבי בליזובסקי

אוניברסיטת בן גוריון תקים קרן להשקעות בסטארט-אפים של סטודנטים – כך חשפה פרופ' רבקה כרמי, נשיאת האוניברסיטה. באירוע הגמר של תחרות הסטאטרפים SilicoNegevBGU. חברת Green eye technology זכתה בתחרות הסטארט-אפים באותו אירוע הקרן תשקיע מיליון דולר במשך שלוש שנים, ובבן גוריון מציינים כי היא הראשונה מסוגה שהוקמה על ידי אוניברסיטה בישראל. לדברי פרופ' כרמי, "הקרן תעניק מענקים לסטודנטים במטרה להאיץ טכנולוגיות ורעיונות חדשניים פרי מחשבתם ויצירתם".

כחלק מהמיזם, יתאפשר לסטודנטים להירשם לקורס שיקנה כלים וכישורים בזיהוי רעיונות וטכנולוגיות מבטיחות והשקעה בהן. אלה מהם שיסיימו את הקורס יוכלו להצטרף לוועדת ההשקעות של הקרן, לצד אנשי התעשייה והאוניברסיטה. בנוסף, ישמשו הסטודנטים בוגרי הקורס כסקאוטרים וציידי טכנולוגיות חדשניות בקמפוס. כמו כן, באפשרותם של סטודנטים-יזמים ובוגרי האוניברסיטה להגיש בקשות מימון לקרן. היא ציינה כי לאוניברסיטה אין כוונת רווח ביוזמה זו וכי היא תכלול שלושה ערוצים: פרויקטים מתקדמים, קדם Seed ויזמות חברתית.

באירוע SilicoNegevBGU – אירוע היזמות הגדול בדרום של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, עמותת מט"ע וקהילת היזמות Tech7, בשיתוף עיריית באר שבע, ייערך שלב הגמר של תחרות הסטארט-אפים של SilicoNegevBGU, אליה נרשמו 70 סטארט-אפים טכנולוגיים מכל הארץ שהם זיקה לנגב ופועלים לחיזוקו ברמה הארצית והבינלאומית.

חברת Green eye technology זכתה בתחרות הסטארט-אפים חברת Green eye technology, שמשתמשת בלמידת מכונה ובינה מלאכותית בכדי לייצר מהפכה בדרך שבה אנחנו מדבירים כיום מזיקים בחקלאות ומספקת פתרון מדויק לשימוש בקוטלי עשבים, זכתה במקום הראשון בגמר תחרות הסטארט-אפים הפועלים למען הנגב שנערכה במסגרת SilicoNegevBGU – אירוע היזמות הגדול בדרום של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, עמותת מט"ע וקהילת היזמות Tech7, בשיתוף עיריית באר שבע. הפרס הראשון שקיבלה החברה עומד על השקעה של חצי מיליון ₪ מטעם עמותת מט"ע.

שתי החברות הנוספות שהתמודדו בשלב הגמר הן Stress factor, המפתחת בדיקת דם ראשונה מסוגה שתאפשר חשיפת לחץ כרוני וכימות של השפעתו על המצב הבריאותי, וחברת Sindesy, שמפתחת טכנולוגיה ההופכת מערכות חימום מים סטנדרטיות למחוברות לרשת ולנשלטות.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה סיפקה לאוטוטוקס מעבד אותות ששולב בפתרון לתקשורת בין כלי רכב
במהלך הרבעון חתמה סיוה על 13 הסכמי רישוי חדשים, בהם אחד הגדולים בתולדותיה לאספקת טכנולוגיות לדור 5; מוצרי...
קרא עוד
שבבים
החללית בראשית תמריא ביום שישי לפנות בוקר בדרכה לירח
מסעה יימשך כחודשיים עד למועד הנחיתה המתוכנן ב-11 באפריל 2019
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות