פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
מלאנוקס נבחרה להאיץ את המערכת המובילה בעולם של Summit מחשב העל המהיר בעולם 4
מחשב בעל SUMMIT במעבדה הלאומית אוק רידג'. צילום יח"צ

מלאנוקס טכנולוגיות הודיעה כי טכנולוגית ה – 100 גיגה ביט EDR InfiniBand שלה נבחרה להאיץ את המערכת המובילה בעולם של מחשוב על ובינה מלאכותית, הנקראת Summit, במעבדה הלאומית של ארה"ב באוק רידג' (Oak Ridge). מערכת Summit מספקת ביצועים של 200 פטה-פלופ ומשתמשת ברשת כפולה של EDR InfiniBand כדי לספק מהירות מידע של 200 גיגה-ביט לשנייה לכל שרת במערכת.

Summit, אשר הושק בטקס חגיגי במעמד מזכיר משרד האנרגיה האמריקאי מר ריק פרי ביום שישי האחרון, הינו מחשב העל המוביל בעולם אשר יספק ביצועים של פי שמונה יותר ממחשב העל הקודם המהיר ביותר בארה"ב. Summit יאפשר סימולציות בעלות רזולוציה ואמינות גבוהות יותר אשר יקדמו את הידע האנושי במגוון רחב של נושאים כגון ביולוגיה, מדע הגרעין, חקר החלל ועוד. כמה מהפרויקטים המחקריים הראשוניים של Summit כוללים חקר של פיצוצים בכוכבים בקנה מידה חסר תקדים, חקר חומרים למוליכי על בטמפרטורות גבוהות ועוד.

Summit יהווה גם פלטפורמת הבינה המלאכותית המהירה ביותר בעולם, אשר תציע הזדמנויות שאין להן אח ורע לאינטגרציה של בינה מלאכותית ולתגליות מדעיות. יישום יכולות הבינה מלאכותית יעזרו למדענים להשיג פריצות דרך במחקרי בריאות, אנרגיה והנדסה, ויענו על שאלות יסוד אודות היקום.

"אנו גאים להאיץ את מערכת מיחשוב על ובינה מלאכותית המהירה בעולם במעבדת Oak Ridge הלאומית של ארצות הברית, תוצאה של שיתוף פעולה נרחב בין מעבדת המחקר אשר ב-Oak Ridge , , IBM, NVIDIA ואנחנו", אמר איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס. "ההאצות החכמות של טכנולוגית האינפיניבנד מעניקות ביצועי מחשוב על ובינה מלאכותית גבוהים ביותר, סקאלביליות וחוסן. טכנולוגית האינפיניבנד מאפשרת לארגונים למקסם את התשואה על ההשקעה שלהם במרכז הנתונים ולשפר את עלות התפעול השוטף. הודות ליתרונות אלו, טכנולוגית האינפיניבנד מחברת בין רבים מתשתיות מחשוב על ובינה מלאכותית המובילות בעולם. אנו מצפים לקחת חלק ולהיות עדים לתגליות המדעיות החדשות ולהתקדמות בפיתוחי הבינה מלאכותית אשר יבוצעו ויתאפשרו הודות למערכת Summit."

הצורך לנתח כמויות גדלות של נתונים, לתמוך בסימולציות מורכבות, להתגבר על צווארי בקבוק ביצועיים וליצור אלגוריתמים נתונים חכמים, דורש את היכולת לנהל ולבצע פעולות חישוביות על גבי הנתונים תוך כדי שהם מועברים בפלטפורמת הקישוריות אל מרכז הנתונים. פתרונות האינפיניבנד של מלאנוקס משלבים את טכנולוגיית המחשוב על גבי הרשת אשר מפעילה אלגוריתמי נתונים בתוך התקני הרשת (In-Network Computing), מספקת ביצועים גבוהים פי 10 ומאפשרת את עידן ה "Data Centric" במרכז הנתונים.

"Summit הינה פלטפורמה מחשוב על ובינה מלאכותית מובילה, המאפשרת לנו לנתח כמויות אדירות של נתונים כדי להבין טוב יותר את תופעות העולם, לאפשר גילויים חדשים וליצור תוכנות מתקדמות של ובינה מלאכותית", אמר באדי בלנד, מנהל תוכנית בפקולטה למדעי המחשב של Oak Ridge. "הטכנולוגיה התוך רשתית של אינפיניבנד (In-Network Computing) הינה טכנולוגיה חדשה וקריטית המסייעת ל- Summit להשיג את המטרות המדעיות והמחקריות שלנו. אנו שמחים לראות את פירות שיתוף הפעולה שלנו עם מלאנוקס בשנים האחרונות באמצעות פיתוח של טכנולוגיית המחשוב ברשת, ומצפים לנצל זאת להשגת ביצועים גבוהים ויעילות עבור היישומים שלנו. "עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
חברות היי-טק ישראליות גייסו 3.9 מיליארד דולר ב-254 עסקאות במחצית הראשונה של 2019
כך עולה מסקר ZAG - IVC זיסמן אהרוני גייר ושות' גיוסי חברות היי-טק לרבעון השני של 2019
קרא עוד
‫שבבים‬
עסקת מכירת סימנטק לברודקום התפוצצה. הסיבה:מחלוקת על המחיר
לפי התקשורת בארה"ב, סימנטק עמדה על כך שהרכישה תיעשה לפי מחיר של לפחות 28 דולר למניה ולפי שווי של 22 מיליארד...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות