פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
אלי כהן וזיוה איגר
שר הכלכלה אלי כהן וזיוה איגר, ראש הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות. צילומים אופיר אייבי ויוסי זמיר

הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות במשרד הכלכלה והתעשייה, מפרסמת, לראשונה, דו"ח מפורט המציג את תרומתן של החברות הרב-לאומיות לכלכלת ישראל. הדו"ח, שנערך בשיתוף עם הלמ"ס, כולל סדרת ראיונות אישיים עם6 מנכ"לים ובכירים בחברות רב-לאומיות מובילות בארץ,Intel, IBM, Philips ו-GM, Flex ו-Unilever,מציג לראשונה מחקר כמותני חדשני על תרומתן של החברות הזרות לכלכלה הישראלית.

מנתוני הדו"ח עולה כי החברות הרב-לאומיות הן קטר מרכזי בכלכלה הישראלית: הן דוחפות את המשק קדימה, מניעות תהליכי עומק ומסייעות במענה על אתגרים לאומיים. נתוני הדו"ח מצביעים על כך שככל שהנוכחות של חברות זרות בתעשייה המקומית הולכת וגוברת, כך הולך וגובר גם פריון העבודה. כמו כן, ככל שהוצאות המו"פ של החברות הרב-לאומיות הולכות ועולות, באופן מפתיע הולך וגדל מספר המועסקים בחברות המקומיות באותו ענף.

עוד מצא המחקר כי החברות הרב-לאומיות מעלות את רמות התעסוקה, משפרות את הפריון ומסייעות למעבר ידע ומיומנויות ממדינת ה-"מקור" לתעשייה הישראלית – ולכן חיוניות להמשך צמיחת הכלכלה.

התרומה הגדולה של החברות הרב-לאומיות לכלכלה הישראלית הולכת יד ביד עם ההערכה העצומה שחשות החברות הללו כלפי הכלכלה והתעשייה הישראלית: מנכ"לי החברות הרב לאומיות הפועלות בארץ הביעו שביעות רצון גדולה מהבחירה בישראל כיעד השקעה ומהערך הגדול שהחברה הרב-לאומית מקבלת מההון האנושי המגוון, החדשנות פורצת הדרך, יכולות הייצור המתקדמות ושיתוף הפעולה הפורה עם האקדמיה בארץ.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "כיום פועלות בישראל מעל ל-320 חברות רב לאומיות, הודות להון האנושי ומעמדה של ישראל בתחום החדשנות ואנו פועלים לשמר את מעמדנו כאבן שואבת לחברות רב לאומיות נוספות. חברות אלו משפרות את רמות הפריון, השכר והתעסוקה בישראל, משפיעות באופן חיובי על התעסוקה בפריפריה ומהוות אבן שואבת לידע ושיטות בינלאומיים ולקידום התעשייה כולה".

זיוה איגר, ראש הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות: "נוכחות חברות רב לאומיות במדינת ישראל מייצרת תועלת הדדית, הן עבורן והן עבור הכלכלה הישראלית, והשפעתן ניכרת בגידול רחב של תחומים ובמספר ענפים: החל משכר ופריון, דרך תעסוקה ותוצר ועד הכנסות ממסים ומעבר הידע והטכנולוגיה לישראל. השקעה זרה מהווה מכפיל כוח משמעותי למשק, וביחידה להשקעות זרות קוראים ומסייעים לעוד חברות רב-לאומיות להגיע לישראל".עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה סיפקה לאוטוטוקס מעבד אותות ששולב בפתרון לתקשורת בין כלי רכב
במהלך הרבעון חתמה סיוה על 13 הסכמי רישוי חדשים, בהם אחד הגדולים בתולדותיה לאספקת טכנולוגיות לדור 5; מוצרי...
קרא עוד
שבבים
החללית בראשית תמריא ביום שישי לפנות בוקר בדרכה לירח
מסעה יימשך כחודשיים עד למועד הנחיתה המתוכנן ב-11 באפריל 2019
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות