פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
eyal6001
מנכ"ל מלאנוקס אייל ולדמן בכנס USVP. צילום: ניב קנטור

plaCMOS הינו פרויקט מחקרי שיתופי, הנתמך על ידי ה-Horizon 2020 - תכנית מסגרת לחקר וחדשנות של האיחוד האירופאי. הפרויקט מאחד שבע חברות מובילות, אוניברסיטאות ומרכזי מחקר אשר פועלים בשיתוף פעולה במטרה ליצור פתרון טכנולוגי שיאפשר להאיץ פי 8 את תעבורת הנתונים של מחקרים ופיתוחים טכנולוגים החשובים לעתיד העולם.

הפרויקט יאפשר להאיץ העברת מידע בתחומי מחקר כגון חקר אקלים להתמודדות עם אסונות טבע, בטיחות תעופה, מחקרי רפואה, חקר חלל, אינטליגנציה מלאכותית ועוד. בעזרת שיתוף הפעולה הייחודי יתקבלו תוצאות מדויקות יותר, במהירות שיא, שיעזרו בהצלת חיים ויצירת עתיד טוב יותר לכל העולם.

plaCMOS הינו מיזם מחקר ופיתוח אירופאי המבוסס על אינטגרציה פוטונית, המפתח פלטפורמת ייצור חדשנית שמשלבת פוטוניקה, פלסמוניות ואלקטרוניקה על אותו השבב. טכנולוגיית plaCMOS תקדם קפיצת מדרגה גדולה בחיבורים אופטיים על ידי האצת מהירות הנתיב ל-200 Gb/s ובכך תציע מהירות של פי 8 בהשוואה למוצרים קיימים. השותפים בפרויקט ישתמשו בחומרים ותהליכי ייצור אשר מותאמים לתעשיית הסיליקון, המבטיחים את הכדאיות המסחרית של הטכנולוגיה.

בפרויקט שותפות מספר חברות ואוניברסיטאות מובילות בעולם: חברת מלאנוקס טכנולוגיות הנה המנהלת המקצועית של הפרויקט המספקת הכוונה יישומית ומערך בדיקות מתקדמות. חברת ETHz מפתחת את המודולטור הפלסמוני במהירות 200 Gb/s הנשען על חומרים פרואלקטריים, בעוד שחברת IBM בציריך חוקרת את הייצור והתכונות האלקטרו-אופטיות החדשניות בשימוש חומרים פרואלקטריים תואמי CMOS-. אוניברסיטת סארלנד מגרמניה וחברת MICRAM מפתחות משדר/מולטיפלקסר ומקלט /דה-מולטיפלקסר במהירות 200 Gb/s אלקטרוניים בהתאמה IHP .היא השותפה היצרנית של משטח הסיליקון בקנה מידה של 8 אינץ', המספק את BICMOS הפלטפורמה האלקטרונית במהירות גבוהה וגלאים פוטונים המשולבים עם הסיליקון הפרואלקטרי פלסמוני-פוטוני. לבסוף, אוניברסיטת אריסטו מסלוניקי חוקרת התאמה חיבורית מתקדמת ומבנים אופטיים רבי שכבות למען הגדלת היכולות של המנוע האופטי .plaCMOS

"אנו גאים להיות חלק מפרויקט המחקר החשוב הזה ביחד עם שותפינו. הפרויקט יאפשר לנו לספק לחוקרים ולמפתחים בכירים בכל העולם, טכנולוגיה חדשנית ומהירות העברת דאטה שלא נראתה בעבר" אמר דוקטור אלעד מנטוביץ', המוביל את פרויקט ה-plaCMOS מטעם מלאנוקס טכנולוגיות.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
מלאנוקס זכתה בתשעה פרסי בחירת הקוראים והעורכים של HPCwire בוועידת המחשוב עתיר הביצועים 2018
אינפיניבנד HDR 200 גיגה ביט זכה בארבעה פרסים על מנועי האצת המחשוב הפנים-רשתי שלה המובילים בעולם, ועל מהירות...
קרא עוד
‫שבבים‬
electronica2018: מוצרי האלקטרוניקה של העתיד יהיו חכמים, בטוחים ומאובטחים יותר
במינכן הסתיימה בשבוע שעבר תערוכת אלקטרוניקה 2018, הגדולה ביותר אי פעם בהשתתפות 80 אלף מבקרים; לראשונה התקיים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות