פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

טכנולוגית GFAST תופסת תאוצה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
DUDI BAUM
דודי באום – מנכ"ל Sckipio

טכנולוגית GFAST תופסת תאוצה. כך אומר בראיון ל-CHIPORTAL דודי באום – מנכ"ל Sckipio, המפתחת שבבים המאפשרים לחברות תקשורת לנצל את חוטי הנחושת שעדיין מהווים שער כניסה לאינטרנט אצל נתח נכבד מלקוחותיהם. SCKIPIO מוכרת את השבבים שהיא מפתחת ליצרני ציוד גישה לאינטרנט שבמוצריהן משתמשות חברות התקשורת.

כל החברות הגדולות נכנסו כבר לאיזורים צפופים עם מכשירים המבוססים על טכנולוגית GFAST. בריטיש טלקום כבר הגיעה לכיסוי (HOME PATH - הכוונה היא כמה לקוחות פוטנציאליים נמצאים באיזור הכיסוי, כ-20-30% הופכים בסופו של דבר ללקוחות). גם AT&T מתקדמת בהתקנת GFAST כדי לספק פתרונות ללקוחות הטלפוניה הותיקים שלה, אך גם ללקוחות DIRECT TV וטיים וורנר שרכשה.
וכמובן מלבד שתי החברות הגדולות, גם ספקים קטנים יותר כגון באוסטרליה, בקרואטיה, פולין, קוריאה, יפן וישראל (בזק) החלו במהלכים לספק את השירות.
טכנולוגית GFAST פותרת בעיה פיזיקלית שיש היום בהרבה מאוד ספקי שירות, יש הרבה תשתיות נחושת שמונחות בתוך בנינים וברחובות, תשתיות נחושת ועד היום הם היו מוגבלות בקצבים שאפשר היה לספק עליהם. גם אם חברה כמו בזק מבטיחה מהירות גלישה של 100 מגה, בפועל היא מספקת 40 מגה במקרה הטוב. כדי לספק מאות מגות ואף ג'יגות הביתה עד היום הדרך היחידה היא להעביר סיב עד הבית ולהתקין קופסה מיוחדת בבית. זו אופציה טובה טכנולוגית אבל קשה ליישום בתוך השטח הקיים ויקרה מאוד, עד כדי כך שלא ניתן יהיה להחזיר את ההשקעה ולכן ספקי תשתית נרתעו. כעת הם יוכלו להשתמש בתשתית הקיימת להעביר אינטרנט מהיר בסטנדרטים שהציבור דורש.

Sckipio הוקמה ב-2012, ובסוף אותה שנה גייסנו את הגיוס הראשון, מעל שש שנים אנחנו עובדים על הטכנולוגיה, מפתחים אותה. לוקח זמן עד שעולם הפס הרחב מחליף טכנולוגיות תשתית (כמו שקרה בעבר עם טכנולוגיות כמו ADSL ו-VDSL, שנדרשו שבע שנים מהיום שבו החלו לפתח אותם ועד שחברות התקשורת עברו להשתמש בהן, אבל כשזה קורה, מדובר במספרים גדולים. אנחנו השתתפנו בפיתוח של מעל 18 תקנים בכל מיני שלבים, מהשלב של הפיתוח הראשוני דרך התקינה ב-ICU (איגוד התקשורת העולמי א.ב.) ועוד."
"איננו נלחמים בסיבים האופטיים אלא מספקים אפשרות לבצע העברה של FIBER OVER COOPER במקטע האחרון של החיבור לבתים." מסכם באום.

באום הוא מה שמכונה יזם סדרתי. "בתחילת שנות התשעים עבדתי באורכית ופיתחתי מודם של ADSL וVDSL. בשנת 2000 פתחתי את קופרגייט שגם בה פיתחתי מודמים מהירים. אנשים שעבדו איתי באו מחברות של גישה כמו מטהלינק ואורכית ועבדו יחד איתנו בקופרגייט שנמכרה בקרוב ל-200 מיליון לחברה בשם סיגמה דזיין ב-2009. כיום עובדים ב - Sckipio כ-60 עובדים."

"אנחנו ממומנים על ידי עשרה משקיעים ובהם קרנות פרטיות ומשקיעים אסטרטגים כדוגמת אינטל. יש לנו כבר מכירות משמעותיות בשוק הזה, שני דורות של שבבים שפיתחנו נמצאים בעשרות מוצרים בשוק. "
"החברה עובדת בכל העולם. אנו וחשופים ומשתתפים בהרבה פרויקטים בכל העולם מהמזרח עד ארצות הברית, כולל בישראל. אנו ב - SCIPO מנסים להרחיב את כיסוי הטכנולוגיה בכל מקום שרואים את הצורך – קרי כמעט בכל מקום בעולם."

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אורט בראודה, חברת תפן וחברת ESI זכו במכרז משרד הכלכלה והתעשייה להפעלת המכון לייצור מתקדם
המכון יוקם בתקציב ממשלתי של 35 מלש"ח ויעסוק בהטמעת חדשנות טכנולוגית בתהליכי ייצור במפעלי תעשייה, במטרה להביא...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות