פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
broadcom_logo
 

ביום שישי נסגרה סופית עסקת רכישת CA על ידי ברודקום. עסקה זו מלווה בפיטורים של מאות עובדים בעולם ומתוכם עשרות בארץ. אנליסטים בארצות הברית ציינו כי הפיטורים לא באים בהפתעה: הוק טאן, מנכ"ל ברודקום, ידוע כמקצץ הוצאות אגרסיבי. דובר ברודקום בארצות הברית אישר את דבר הפיטורים, אולם סירב לנקוב במספרים.


הפיטורים נערכים בכמה מקומות בעולם, ביניהם כשליש מ-1,100 מעובדי CA בשני אתרים בניו-יורק ועשרות מעובדי המו"פ של החברה בישראל. ל-CA יש בארץ גוף מחקר ופיתוח, שמונה מאות אנשים ושהוקם על בסיס 13 הרכישות של חברות מקומיות שענקית המחשוב קנתה במהלך השנים. הוא ממשיך לפעול ממשרדיו בכפר סבא והרצליה.
במאי 2017 מכרה CA את גוף המכירות שלה בישראל לחברת נספרו.

בחודש יולי השנה הפתיעה ברודקום את עולם ההייטק בהודעה על רכישת CA תמורת 18.9 מיליארד דולר במזומן, זאת בעקבות כשלון הנסיון שלה לרכוש את מתחרתה קוואלקום תמורת 117 מיליארד דולר. מי שגרם לביטול העסקה היה נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שחשש ממכירת חברת שבבים אמריקנית לחברה בבעלות סינגפורית, לאחר שהדבר היה גורם להתדלדלות הידע בתחום השבבים בארה"ב. טראמפ הסביר אז שהחליט על כך עקב הערכתו שהמכירה עלולה להוביל לפעולות שיסכנו את הביטחון הלאומי של ארצות הברית. לא חלפו חודשים אחדים ובשישית מהסכום שבו הסכימה ברודקום לקנות את קוואלקום, היא רכשה ענקית IT אחרת – CA אך מכיוון שמדובר בתחום פחות קריטי ושיש בו גם תחרות גדולה יותר העסקה עברה בשלום.

לפי ברודקום, הרכישה תהפוך אותה לאחת מחברות טכנולוגיית התשתית המובילות בשוק, בזכות היצע הפתרונות ותוכנות ניהול ה-IT של CA. הנרכשת היא חברה ותיקה בשוק. יש לה בסיס לקוחות גדול והיא מתמקדת – זה שנים – בשוק תוכנות התשתית הצומח.

לאורך כל השנים, CA התמקדה בניהול תשתיות ה-IT בארגונים, והיתה בעבר חברה מפוארת, אך לא הצליחה לשמור על מעמדה. על אף ש-CA הייתה מהחברות הראשונות לדבר על כלכלת אפליקציות, DevOps ועל הצורך בהפיכת הארגון לאג'ילי, השוק מימש את תפיסתה, אבל לא בהכרח אתה. למרות זאת, בראייתה של ברודקום, הרכישה תביא אותה להשתלב בעולם הטכנולוגי החדש ברמה גבוהה יותר מאשר שבבים, ותיתן לה יכולות ניהול IT.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
Honeywell בוחרת במודם המוטס של גילת כחלק מפתרון ה-JetWave שלה לתקשורת לוויינית
המודם המוטס של גילת יאפשר שירותי קישוריות בטיסות פנים, בשלב ראשון בסין
קרא עוד
שבבים
האמבולנס של הרחפנים, המערכת שמאתרת סרטן בסמארטפון והטכנולוגיה שממחזרת את הבלתי ניתנים למחזור
טכנולוגיות ישראליות פורצות דרך יוצגו בפני 1,000 משקיעים סינים בכנס GoforIsrael בגי'נאן (Jinan), סין
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות