פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

סיוה רושמת גידול חד בהכנסות מתמלוגים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
ceva
 


 ספקית טכנולוגיות עיבוד האותות והבינה המלאכותית סיוה, פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2018, שהסתיים ב-30 בספטמבר. הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-21.4 מיליון דולר, המשקפות ירידה של 11% לעומת הרבעון המקביל, וגידול של 22% לעומת הרבעון הקודם. בחלוקה למקורות הכנסה, ההכנסות ממכירת רישיונות וכלי פיתוח לתכנון שבבים ירדו ב-30% לעומת הרבעון המקביל וב-3% לעומת הרבעון הקודם, והסתכמו ב-9.8 מיליון דולר, כ-46% מהמחזור; ואילו ההכנסות מתמלוגים גדלו ב-16% לעומת הרבעון המקביל וב-56% לעומת הרבעון הקודם, והסתכמו ב-11.6 מיליון דולר, כ-54% מסך ההכנסות.


הרווח הגולמי ברבעון השלישי הסתכם ב-91% מהמחזור, לעומת 93% מהמחזור ברבעון המקביל. הרווח הנקי והרווח המדולל למניה על בסיס GAAP הסתכמו ב-2.5 מיליון דולר וב-11 סנט. זאת, לעומת רווח נקי של 5.9 מיליון דולר ורווח של 26 סנט למניה ברבעון המקביל.


13 הסכמים חדשים ברבעון


במהלך הרבעון השלישי חתמה סיוה על 13 הסכמים חדשים לרישוי טכנולוגיות לתכנון שבבים. 4 היו לאספקת טכנולוגיות עיבוד אותות ובינה מלאכותית, ו-9 הסכמים לאספקת טכנולוגיות קישוריות. כל ההסכמים שנחתמו היו לאספקת טכנולוגיות למוצרים בשווקים חדשים שאינם בתחום התקשורת הסלולרית לסמארטפונים, ו-4 היו עם לקוחות חדשים. ההסכמים נחתמו עם יצרני מערכות נהיגה חכמות, מכשירי IoT ביתיים ותעשייתיים, ומערכות אודיו אלחוטיות. בפילוח גיאוגרפי, 9 מתוך 13 ההסכמים נחתמו עם לקוחות בסין, הסכם אחד עם לקוח בארה"ב, ו-3 הסכמים עם לקוחות באסיה-פסיפיק, כולל יפן.

 

הצמיחה בתמלוגים חוזרת

מנכ"ל סיוה, גדעון ורטהייזר, אמר עם פרסום התוצאות הכספיות: "אנו מרוצים מתוצאות הרבעון השלישי, המשקפות סביבת עבודה טובה בהסכמי הרישוי, במיוחד בסין, והתאוששות חזקה בהכנסות מתמלוגים. הביקוש לטכנולוגיות הקישוריות קצרות הטווח והסלולר שלנו נובע מהיתרון שצברנו בתחומי הבלוטות', ה-Wi-Fi, דור 5 וה-NB-IoT. הטכנולוגיות שאנו מספקים מורכבות וחיוניות לפיתוח מוצרי IoT, ואנו ערוכים אסטרטגית לניצול יתרון זה בכל הסגמנטים בשוק. בנוגע לתמלוגים, הרחבת היישום של טכנולוגיות עיבוד האותות שפיתחנו בדגם האחרון של הסמארטפון המצליח בעולם, לצד המשך הצמיחה בשווקים אחרים, היו הסיבות המרכזיות לגידול של 56% בהכנסות מתמלוגים בהשוואה לרבעון הקודם".


263 מיליון מוצרים ברבעון


סמנכ"ל הכספים של סיוה, יניב אריאלי, הוסיף: "ברבעון השלישי חל גידול משמעותי באספקת מוצרים מבוססי סיוה, ומספר המוצרים שמחוץ לשוק הסמארטפונים הגיע לשיא של 98 מיליון, מתוכם 83 מיליון מכשירי בלוטות'. מספר זה מהווה גידול של 11% לעומת הרבעון הקודם וגידול של 22% לעומת הרבעון המקביל. סך הכל סופקו במהלך הרבעון השלישי כ-263 מיליון מוצרים מבוססי סיוה, כש-165 מיליון מתוכם (63%) היו סמארטפונים. מספר זה מהווה גידול של 24% לעומת הרבעון הקודם, וירידה של 19% לעומת הרבעון המקביל".


ZTE חוזרת לפעילות


במהלך שיחת הוועידה שהתקיימה בעקבות פרסום הדוחות הכספיים, מסר ורטהייזר כי ZTE הסינית, לקוחה של סיוה בשוק תחנות הבסיס הסלולריות מדור 5, חזרה לפעילות בעקבות הסרת הסנקציות שהטילה ממשלת ארה"ב. לקוחה אחרת של סיוה בשוק תחנות הבסיס לדור 5, נוקיה, ממשיכה להרחיב את פעילותה. בשיחת הוועידה האחרונה שקיימה נוקיה, אמר מנכ"ל החברה כי נוקיה רואה גידול בביקוש לתשתיות דור 5 וכי צבר ההזמנות שלה גדל ב-30% בהשוואה לתחילת השנה.

ורטהייזר מנה שתי התפתחויות חיוביות נוספות בשוק זה. התוכנית של רשות התקשורת הפדרלית בארה"ב, שהתפרסמה לאחרונה, לקידום רשתות דור 5 בארה"ב והצבתה בחזית פיתוח ויישום טכנולוגיות דור 5. וכן הודעת משרד התעשייה וטכנולוגיות המידע הסיני כי מכשירי דור 5 יהיו זמינים לשימוש מסחרי בסין ב-2019.
סיוה צפויה ליהנות מפריסת רשתות דור 5 הן כספקית מעבדי אותות לתחנות הבסיס של נוקיה ו-ZTE, והן כספקית מעבדי אותות ליצרניות מכשירי הקצה, החל ממכוניות אוטונומיות ועד ליישומים תעשייתיים ורפואיים.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
Honeywell בוחרת במודם המוטס של גילת כחלק מפתרון ה-JetWave שלה לתקשורת לוויינית
המודם המוטס של גילת יאפשר שירותי קישוריות בטיסות פנים, בשלב ראשון בסין
קרא עוד
שבבים
האמבולנס של הרחפנים, המערכת שמאתרת סרטן בסמארטפון והטכנולוגיה שממחזרת את הבלתי ניתנים למחזור
טכנולוגיות ישראליות פורצות דרך יוצגו בפני 1,000 משקיעים סינים בכנס GoforIsrael בגי'נאן (Jinan), סין
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות