פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

ארבה רובוטיקס זוכה בפרס החדשנות הטכנולוגית של Frost & Sullivan

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
Kobi Marenko Arbe Robotics
 קובי מרנקו, מנכ"ל Arbe Robotics. צילום יח"צ

במחקר שפורסם לאחרונה חברת המחקר Frost & Sullivan, ציינה את Arbe Robotics כמובילה עולמית, ובחרה להעניק לה את פרס החדשנות הטכנולוגית לשנת 2018 (Global Technology Innovation Award). הטכנולוגיה הזוכה בפרס הינה מערכת רדאר פורצת דרך (4D Imaging Radar), שמציגה צעד משמעותי לקראת פיתוחם של כלי רכב אוטונומיים.

בהשוואה לטכנולוגיות אחרות, המערכות של Arbe משלבות מספר יתרונות- סריקת סביבת הרכב ברזולוציה גבוהה במיוחד בזמן אמת, יכולת מיפוי אובייקטים לטווחים ארוכים ובשדה ראייה רחב. בנוסף למפרט הגבוה של המערכת, היא מוצעת במחיר תחרותי וכן היא קלה וקטנה, ומתאימה להתקנה בהיקף נרחב ברכבים ברמות מחיר שונות ובכל רמות הנהיגה אוטונומית.

"טכנולוגיית הרדאר של Arbe ממפה את הסביבה בתנאים מאתגרים במיוחד", אמר וארון באבו, אנליסט מחקר בכיר ב-Frost & Sullivan. "מכיוון שהטכנולוגיה משלבת חומרה ותוכנה שפותחו באופן ייעודי עבור מטרות אלה, מוצרי ההדמיה של Arbe הם בעלי טווח ארוך במיוחד (300 מטר), רזולוציית טווח מדויקת (10 עד 60 ס"מ), שדה ראיה רחב (מעל 90 מעלות), רזולוציה אופקית ואנכית גבוהה מאוד, והיא מסוגלת לסרוק את הסביבה בכל תנאי מזג אוויר והתאורה. המערכת מפרידה במדויק בין עצמים סמוכים, מסננת התראות שווא, ומתחילה את עלויות הפיתוח של כלל מערכת החיישנים ברכב האוטונומי."

המערכת של Arbe משלבת רדאר ברזולוציה גבוהה במיוחד, עיבוד אותות, ואלגוריתמים למיקום ומיפוי סימולטניים (SLAM). אחד מיתרונותיה הבולטים הינו עמידותה בפני ההפרעה שיוצרות מערכות רדאר אחרות בסביבתה; זהו יתרון משמעותי בתעשיית הרכב, שבה מערכות רדאר הופכות נפוצות יותר ויותר.

"פרס בסדר גודל כזה מחזק את ההבנה שהמערכת שפיתחנו חיונית לעתיד הנהיגה האוטונומית", אמר קובי מרנקו, מנכ"ל Arbe Robotics. "אנחנו גאים לקבל את הפרס המכובד ופועלים על מנת להמשיך להוביל, ולקדם את תחום הבטיחות בכביש".

"Arbe הגישה 10 בקשות לרישום פטנטים בנושאים כגון מיקום ומיפוי סימולטניים על ידי רדאר בזמן אמת, סריקת הסביבה ברזולוציה גבוהה, וסינון רעשים מאותות רדאר", ציין וארון באבו. "יצרניות הרכב, מחפשות טכנולוגיות שישמשו אותן היום ובטווח הרחוק, ויקדמו אימוץ של כלי רכב חדשניים ורכבים אוטונומיים, לכן לדעתנו מערכות החישה של Arbe יהיו פופולריות מאוד ברמה המסחרית".

מדי שנה, חברת Frost & Sullivan מעניקה את פרס החדשנות הטכנולוגית לחברה שפיתחה מוצר בעל תכונות חדשניות, שיש לו פוטנציאל אימוץ מהיר על ידי השוק. הפרס מכיר באיכות הפתרון ובערך המוסף הרב שהוא מייצר ללקוחות.

הפרס של Frost & Sullivan מעניק הכרה לחברות המפגינות הישגים יוצאים מן הכלל וביצועים מעולים בתחומים כגון מנהיגות, חדשנות טכנולוגית, שירות לקוחות, ופיתוח מוצרים אסטרטגיים. אנליסטים מטעם Frost & Sullivan משווים בין חברות מכל העולם, מודדים את ביצועיהן באמצעות ראיונות עומק, ניתוח, ומחקר נרחב, במטרה לזהות את הגופים הבולטים ביותר.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה מדווחת על ניסוי מסחרי מוצלח בצ'יינה טלקום למוצרי NB-IoT:
מנהל חטיבת ה-IoT של סיוה, אנז' אזנאר, הוסיף: "סיוה מחויבת להבטיח שטכנולוגיית NB-IoT תהיה ברירת המחדל לקישוריות...
קרא עוד
‫שבבים‬
שת"פ בין NVIDIA לקבוצת VOLVO לפיתוח פלטפורמת AI למשאיות אוטונומיות
השת"פ בין שתי החברות מיועד לשנות את האופן בו יפעלו התחבורה הציבורית, ציי משאיות מסחריות, ציי משאיות לאיסוף...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות