פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אוניברסיטת בן גוריון משיקה את Cactus Capital

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
RIVKA CARMI
 נשיאת אוניברסיטת בן גוריון פרופ' רבקה כרמי באירוע גמר תחרות הסטאטרפים SilicoNegevBGU. צילום: אבי בליזובסקי

שלשום, 23/12/18, הודיע מרכז היזמות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב על השקת הקרן הייחודית Cactus Capital, שתנוהל על ידי סטודנטים באוניברסיטה, אשר יוכשרו לנושא. לצורך הקמת הקרן ולהכשרת הסטודנטים, חבר מרכז היזמות של האוניברסיטה לקרן-הון הסיכון fresh.fund, המתמחה בהשקעות בסטארטאפים של סטודנטים, אנשי אקדמיה ובוגרים טריים, שתלווה את הקמת הקרן ותפעיל קורס המעניק התנסות מעשית בהשקעות הון-סיכון עבור סטודנטים. על פי המודל, סטודנטים מהאוניברסיטה שיעברו את הקורס בהצלחה, יצטרפו לוועדת ההשקעות של קרן Cactus Capital ויהיו שותפים להחלטות באילו מיזמים להשקיע.

על היוזמה להקמת קרן של מיליון דולר לעידוד יזמות בקרב סטודנטים ובוגרים טריים, הכריזו פרופ' רבקה כרמי, נשיאת האוניברסיטה ומר נטע כהן מנכ"ל BGN Technologies, בכנס היזמות SilicoNegevBGU שהתקיים לאחרונה.

השקעות הקרן Cactus Capital יהיו בשלושה מסלולים:

 • עד 5,000 דולר למיזמים טכנולוגיים בשלב הרעיון.
 • עד 20,000 דולר למיזמים טכנולוגיים ברמת הוכחת היתכנות ואבטיפוס.
 • עד 5,000 דולר למיזמים חברתיים.

דנה גביש-פרידמן, מנהלת היזמות של אוניברסיטת בן-גוריון, ציינה: "השקת קרן ההשקעות Cactus Capital, יחד עם קורס ההשקעות המיוחד לסטודנטים והחבירה לקרן fresh.fund, מאפשרת לנו באוניברסיטה להציע לסטודנטים למידת יזמות מסוג חדש, המבוססת על התנסות מעשית. אני גאה על כך שהאוניברסיטה, ששמה את תחום היזמות במרכז, מובילה מהלך ייחודי מסוגו בתחום אשר יעניק יתרון בולט לסטודנטים שלנו".

"אנחנו שמחים לחבור לאוניברסיטת בן-גוריון ,שתציע את קורס ההשקעות הייחודי שלנו לראשונה באוניברסיטה בישראל. מרכז היזמות של האוניברסיטה מאפשר לסטודנטים בקורס הזדמנות מיידית ליישם את הידע הנרכש על ידי נטילת חלק פעיל בוועדת ההשקעות של הקרן ואיתור הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר", אמר זקי ג'מאל, מנהל fresh.fund. "אוניברסיטת בן-גוריון בולטת בנוף האקדמי בישראל בשל קהילת הסטודנטים השוקקת והעצמאית שלה, שמזינה עבודת צוות ורוח יזמות. בנוסף, האוניברסיטה נהנית מטכנולוגיה ברמה עולמית ומהון אנושי מצטיין והיא נוקטת בצעדים ממשיים כדי להקנות עדיפות לחדשנות סטודנטיאלית בקמפוס".

 

קרן fresh.fund, המגובה על ידי Pico Partners, היא קרן ההון-סיכון הראשונה בישראל שמתמקדת באוניברסיטאות. הקרן משקיעה 20-100 אלף דולר בחברות טכנולוגיות בשלבים מוקדמים (בעיקר חברות תוכנה לפלחי שוק שונים), שנוסדו על ידי סטודנטים מצטיינים, אקדמאים, או בוגרים טריים. במקרים מסוימים, fresh.fund עשויה לתמוך בעסקאות גדולות יותר (עד 500 אלף דולר) בשילוב משקיעים אחרים שקשורים לקרן. התהליך מהיר וידידותי ליזמים: לרוב 6 שבועות מזמן הבקשה עד למימון.

ל- fresh.fund דריסת רגל בכל המוסדות האקדמיים המובילים בישראל, מצב שמאפשר לה לזהות את המיזמים והטכנולוגיות המבטיחים ביותר ולהשקיע בהם לפני כולם. צוות ההשקעות מורכב מהסטודנטים והאקדמאים המבריקים ביותר בארץ (שלומדים מדעי מחשב, הנדסה תעשייתית, עסקים, מדעים, עיצוב ועוד), שנבחרו מבין מאות מועמדים ראויים.סטודנטים אלו נוטלים חלק בתהליך ואסטרטגיית ההשקעה של הקרן: זיהוי מייסדים מבטיחים, ניהול חקר שווקים, בדיקת נאותות והשתתפות כשחקני מפתח בהליך קבלת ההחלטות של וועדת ההשקעות של fresh.fund. הם עובדים לצד שותפי הקרן וקבוצת יועצים מנוסים (משקיעים מובילים, אנג'לים, קרנות הון סיכון ויזמים) כדי לזהות הזדמנויות השקעה ולתמוך בחברות שנבחרו.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אורט בראודה, חברת תפן וחברת ESI זכו במכרז משרד הכלכלה והתעשייה להפעלת המכון לייצור מתקדם
המכון יוקם בתקציב ממשלתי של 35 מלש"ח ויעסוק בהטמעת חדשנות טכנולוגית בתהליכי ייצור במפעלי תעשייה, במטרה להביא...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

 • 1-Synopsys_Logo_HQ
 • 2-Umclogo
 • 3-EMC
 • 1
 • 5-Gary
 • 6-SIA
 • 7-muadon-shovevim
 • 8-Logo_Chipex
 • 9-Chiportal_logo_HR
 • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות