פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אפשר למצוא אור כמעט בכל חושך

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
AUS 8054
 אורן בליצבלאו במפגש הסיליקון קלאב, דצמבר 2018. צילום: שמואל אוסטר

אורן בליצבלאו התעוור בעקבות פיגוע טרור אך הצליח להתגבר על מגבלותיו להקים משפחה ואף לזכות בשיא עולם לעוורים בתחרות איש הברזל . ביום שני החולף התארח בליצבלאו בסיליקון קלאב והדהים את המשתתפים בסיפור חיו שכולו השראה ודוגמא להתעלות הנפש האנושית על כל מכשול נפשי ופיזי .

אפשר למצוא אור כמעט בכל חושך. זה המסר של אורן בליצבלאו, שהתעוור במהלך שירותו הצבאי בעת שמחבל שהוביל למעצר ביחד עם איש שב"כ פוצץ תחתוני נפץ.

"התגייסתי בשנת 1994 ושירתי 20 שנה בצבא, עשר עם עיניים ועשר בלי. כיום אני עובד בחברת ההייטק Team8 ומלמד סייבר בבתי ספר ."

"התגייסי ושרתתי כקצין בגדוד חרב, הגדוד של הדרוזים, היייתי קצין איסוף בגזרת עזה בתקופה הקשה של האינתיפאדה, חברים נהרגו לי ביידיים, עשיתי הפסקה של שנתיים כדי להשלים תואר במרכז הבינתחומי ושם גם הכרתי את אשתי ניצן. התחתנתי וחזרתי לשרת כקצין מודיעין בחטיבה 188."

כאמור מחבל שהתפוצץ ליידו פצע אותו קשה וגרם לו לאבד את מאור עיניו. "המשקפיים נכנסו לתוך העיניים, האיפוד הקרמי שבר לי את הצלעות. אמרו לי שעין אחת הלכה ובשניה יש שרידי ראיה. כעבור שמונה חודשים חזרתי לשרת כקצין מודיעין".

"עיוורון זה מקצוע.חרה של מקצוע, לא בחרתי בו אבל כמו בכל מקצוע צריך להשקיע. החלטתי שבחיי השניים אני מפחד רק ממה שבשליטתי."

"כל חיי עסקתי בספורט .לאחר שהשתחררתי התחלתי להשתתף בטריאטלונים לעוורים (כאשר המלווים רצים איתם, שוחים לידם ורוכבים על אופניים דו מושביים). התמודדתי באליפות אירופה שהתקיימה באילת אך לא הצלחתי להגיע למקמות משמעותים. לאחר מכן נסעתי למנאוס בברזיל, שם זכיתי במקום הראשון בתחרות בינלאומית."

ואז כנגד כל הסיכויים הברק הכה בבליצבלאו שוב. מזיהום שחטף בברזיל נפגעה עינו השניה ונעלמו שרידי ראייתו. אורן היה שבור אך הצליח שוב להרים עצמו ולהמשיך בחיו ובעיסוק בספורט המשמש לו אמצעי להתמודד עם מצבו הפיזי המורכב. באוגוסט האחרון הוא רשם עוד הישג מרשים, אולי הגדול ביותר מכולם, כשהשלים את תחרות איש הברזל בקלמר שבשוודיה וגם שבר את השיא העולמי לעיוורים בטריאתלון שמורכב מ-3.8 ק"מ שחייה, 180 ק"מ רכיבה ו-42.2 ק"מ ריצה.

אורן ממשיך עד היום להתמודד בשלל ענפי ספורט, ומתכנן לייצג את ישראל במשחקים הפאראלימפיים בטוקיו 2020.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אורט בראודה, חברת תפן וחברת ESI זכו במכרז משרד הכלכלה והתעשייה להפעלת המכון לייצור מתקדם
המכון יוקם בתקציב ממשלתי של 35 מלש"ח ויעסוק בהטמעת חדשנות טכנולוגית בתהליכי ייצור במפעלי תעשייה, במטרה להביא...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות