טכנולוגיית אינפיניבנד HDR של מלאנוקס תפעיל מחשב על בפינלנד

גרסת הדפסה
eyal6001
מנכ"ל מלאנוקס אייל ולדמן בכנס USVP. צילום: ניב קנטור
מלאנוקס טכנולוגיות, ספקית פתרונות קישוריות עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון, מכריזה כי פתרונות אינפיניבנד HDR בקצב 200 גיגה ביט נבחרו להאיץ את המערכת הרב שלבית של מחשב העל ב-CSC - המרכז הטכנולוגי הפיני. מחשבי העל החדשים המיועדים לפריסה ב 2019 ו- 2020, ישרתו את החוקרים הפינים באוניברסיטאות ומכוני מחקר בנושאים של שיפור האקלים, אנרגיה מתחדשת, אסטרופיזיקה, ננו טכנולוגיה וביולוגיה, בנוסף למגוון רחב של פעילויות מחקר נוספות. למכון המטאורולוגי הפיני (FMI) תהיה מחיצה נפרדת עבור משימות סימולציה מגוונות החל מזרימות באוקיינוס, וכלה במודלים אטמוספריים ופיזיקת חלל.

CSC בחרה בטכנולוגיית אינפיניבנד HDR בזכות פתרונות קישוריות הנתונים הגבוהה שלה, זמן ההשהיה הנמוך במיוחד, רשת מנועי האצת המחשוב In-Network Computing וטופולוגית הרשת Dragonfly. יתרונות אלו יספקו למשתמשי CSC ו- FMI את הביצועים והסקלביליות הטובים והיעילים ביותר ליישומי HPC ו- .AI

"התוכנית הרב-שלבית, רב-שנתית למחשבי העל תאפשר לחוקרים ולמדענים שלנו למנף ולייעל את פלטפורמות ה HPC וה-AI ותעצים את התגליות שלהם ואת התחרותיות לשנים הבאות". אומר פקה להטובורי (Pekka Lehtovuori), מנהל שירותי מחקר ב CSC. על ידי ניצול טכנולוגיית אינפיניבנד HDR ורשת מנועי האצת המחשוב In-Network Computing יחד עם עיצוב טופולוגית Dragonfly

אנו נספק למשתמשים שלנו מערכת ביצועים ומדרגיות מהמובילה בעולם ונייעל את העלות הכוללת של הבעלות שלנו."

פתרונות אינפיניבנד HDR בקצב 200 גיגה ביט לשנייה מספקים ביצועים, סקלביליות, יעילות וחוסן רשתי לאפליקציות HPC ו-AL. לדוגמה טכנולוגיית Scalable Hierarchical Aggregation and Reduction Protocol של מלאנוקס (SHARP) אשר מאפשרת להפעיל אלגוריתמים על נתונים תוך שהם נעים בתוך הרשת וטכנולוגיית SHIELD של מלאנוקס מאפשרת יכולות ריפוי עצמי של קישוריות על מנת לספק חוסן ואמינות הגבוהים ביותר ברשת הנתונים. יתרונות אלו, יחד עם התפוקה הגבוהה של הנתונים וזמן ההשהיה (latency) הנמוך במיוחד, הופכים את תקן האינפיניבנד לבחירת הקישוריות המועדפת לדור הבא של פלטפורמות מחשבי העל.

"אנו נרגשים לשתף פעולה עם אטוס (Atos), ספק המערכת, ועם CSC בהעצמת המחקר והתגליות בפינדלנד", מסר גלעד שיינר, סמנכ"ל שיווק של מלאנוקס טכנולוגיות, "HDR אינפיניבנד תספק למשתמשי CSC את הפרודוקטיביות הגבוהה ביותר והחזר כולל על ההשקעה שלהם".

"כיצרני מחשבי העל המובילים באירופה, אנו שמחים לעבוד עם מלאנוקס ו CSC ולספק את מחשב העל שלנוBullSequana XH2000 שיעניק לחוקרים הפינים יכולת מחשוב משופרת עבור פריצות דרך חדשניות", אומרת אגנס בודוט (Agnes Boudot), סגנית נשיא הקבוצה, ראש HPC ב- Atos.

אודות מלאנוקס:

מלאנוקס טכנולוגיות היא החברה המובילה בעולם לאספקת פתרונות ושירותי קישוריות InfiniBand ו- Ethernet חכמים מקצה לקצה עבור שרתים ומערכות אחסון. מוצרי מלאנוקס מביאים למרב את הביצועים של מרכזי נתונים, מספקים רוחב פס הגדול בתעשייה, זמן תגובה

המהיר ביותר, המאפשרים העברת נתונים מהירה יותר ליישומים והתרת חסימות בביצועי מערכות. החברה מציעה מבחר פתרונות לקישוריות מהירה: מתאמים, מתגים, תוכנה וסיליקון המאיצים זמן הפעלת יישומים וממקסמים הכנסות לטווח רחב של שווקים לרבות מחשוב עתיר ביצועים, מרכזי נתונים לארגונים, Web 2.0, מחשוב ענן, אחסון, טלקומוניקציה ושירותים פיננסיים.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
חברות היי-טק ישראליות גייסו 3.9 מיליארד דולר ב-254 עסקאות במחצית הראשונה של 2019
כך עולה מסקר ZAG - IVC זיסמן אהרוני גייר ושות' גיוסי חברות היי-טק לרבעון השני של 2019
קרא עוד
‫שבבים‬
עסקת מכירת סימנטק לברודקום התפוצצה. הסיבה:מחלוקת על המחיר
לפי התקשורת בארה"ב, סימנטק עמדה על כך שהרכישה תיעשה לפי מחיר של לפחות 28 דולר למניה ולפי שווי של 22 מיליארד...
קרא עוד