פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
ceva
 

ספקית טכנולוגיות עיבוד האותות והבינה המלאכותית סיוה פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי ושנת הכספים 2018, שהסתיימו ב-31 בדצמבר. הכנסות החברה ברבעון הרביעי הסתכמו ב-21.4 מיליון דולר, המשקפות ירידה של 1% לעומת הרבעון המקביל. בחלוקה למקורות הכנסה, ההכנסות ממכירת רישיונות וכלי פיתוח לתכנון שבבים גדלו ב-17% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-10.5 מיליון דולר, כ-49% מהמחזור; ואילו ההכנסות מתמלוגים ירדו ב-14% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-10.9 מיליון דולר, כ-51% מסך ההכנסות. התמלוגים ברבעון המקביל כללו גם הכנסה חד-פעמית של 0.9 מיליון דולר מלקוח עבור תקופות קודמות.


הרווח הגולמי ברבעון הרביעי הסתכם ב-91% מהמחזור, בדומה לרבעון המקביל. הרווח הנקי והרווח המדולל למניה על בסיס GAAP הסתכמו ב-2.3 מיליון דולר וב-10 סנט, המשקפים ירידה של 27% ו-29%, בהתאמה, בהשוואה לרבעון המקביל.

13 הסכמים חדשים ברבעון
במהלך הרבעון הרביעי חתמה סיוה על 13 הסכמים חדשים לרישוי טכנולוגיות לתכנון שבבים. 7 היו לאספקת טכנולוגיות עיבוד אותות ובינה מלאכותית, ו-6 הסכמים לאספקת טכנולוגיות קישוריות. כל ההסכמים שנחתמו היו לאספקת טכנולוגיות למוצרים בשווקים חדשים שאינם בתחום התקשורת הסלולרית לסמארטפונים, ו-6 היו עם לקוחות חדשים. ההסכמים נחתמו עם יצרני שבבים לדור 5, קישוריות סלולרית למוצרי IoT, מצלמות מתקדמות, קישוריות לשוק הרכב, דיבוריות חכמות, אוזניות בלוטות', נתבי Wi-Fi ומכשירי IoT אחרים. בפילוח גיאוגרפי, 9 מתוך 13 ההסכמים נחתמו עם לקוחות בסין, 2 הסכמים עם לקוחות בארה"ב, ו-2 הסכמים עם לקוחות באסיה-פסיפיק, כולל יפן.

בהתייחס ל-2018 כולה, ירדו הכנסות סיוה ב-11% ל-77.9 מיליון דולר. ההכנסות ממכירת רישיונות וכלי פיתוח לתכנון שבבים ירדו ב-6% ל-40.4 מיליון דולר, וההכנסות מתמלוגים ירדו ב-16% ל-37.4 מיליון דולר. הרווח הנקי והרווח המדולל למניה על בסיס GAAP ב-2018 ירדו ב-97% וב-96% והסתכמו ב-0.6 מיליון דולר וב-3 סנט, בהתאמה.

תגובת ההנהלה

"הכנסותינו מתמלוגים ב-2018 הושפעו מהחולשה בשוק הסמארטפונים ומקצב ההתקדמות של לקוחותינו בשוק תחנות הבסיס הסלולריות. למרות זאת, המשכנו לחזק את נוכחותנו בשווקים אחרים, בהם סופקו יותר מ-370 מיליון מכשירים מבוססי סיוה, גידול של 41% בהשוואה לשנה שעברה. בתחום הבלוטות' הצומח במהירות, סופקו יותר מ-300 מיליון מכשירים מבוססי סיוה ב-2018. הזדמנויות הצמיחה בשוק זה גדולות, ומ-2022 ואילך צפויים להימכר בו יותר מ-5 מיליארד מכשירים מדי שנה. בנוגע ל-2019, אנו צופים כי רמות המלאים הגבוהות בשוק הסמארטפונים, לצד החולשה העונתית המאפיינת את תחילת השנה, ישפיעו על התמלוגים בטווח הקצר. במקביל, אנו צופים את המשך ההתרחבות בשווקים אחרים ובשוק תחנות הבסיס הסלולריות, לצד התאוששות בשוק הסמארטפונים במחצית השנייה של השנה. יצרנים רבים ממשיכים לאמץ את הטכנולוגיות המתקדמות שלנו בשווקים צומחים וגדולים, ואנו מאמינים כי סיוה במסלול הנכון להכפלת ההכנסות מתמלוגים ב-2022".

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
חברות היי-טק ישראליות גייסו 3.9 מיליארד דולר ב-254 עסקאות במחצית הראשונה של 2019
כך עולה מסקר ZAG - IVC זיסמן אהרוני גייר ושות' גיוסי חברות היי-טק לרבעון השני של 2019
קרא עוד
‫שבבים‬
עסקת מכירת סימנטק לברודקום התפוצצה. הסיבה:מחלוקת על המחיר
לפי התקשורת בארה"ב, סימנטק עמדה על כך שהרכישה תיעשה לפי מחיר של לפחות 28 דולר למניה ולפי שווי של 22 מיליארד...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות