פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מלאנוקס – NVIDIA הפרטים הקטנים מאחורי העסקה הגדולה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
IMG 7269
 מנכ"ל NVIDIA ג'נסן הואנג ומנכ"ל מלאנוקס איל ולדמן באירוע לכבוד האיחוד בין החברות 26.3.2019. צילום: אבי בליזובסקי

שבע חברות בינלאומיות ציבוריות שונות התענינו ברכישת חברת הטכנולוגיה מלאנוקס בשנה האחרונה. ארבע מתוכן – NVIDIA , אינטל, זיילינקס ומיקרוסופט ערכו בדיקות נאותות. הדבר נתן למנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן קלפי מיקוח חזקים מול החברות המציעות והוא אכן ניצל אותם כהלכה. בביקורו בארץ, זמן קצר לאחר העסקה, התלונן מנכ"ל אנבידיה ג'נסן הואנג על קשיחותו של וולדמן במו"מ בין החברות.

ואכן, מהלך הרכישה של חברת מלאנוקס היה רצוף עליות ומורדות שמטרתן היתה למקסם את שווי החברה. להלן כמה פרטים שנודעו ל Chiportal ממקורות שונים. 

במכתב ששלחה הנהלת מלאנוקס לבעלי המניות, לקראת הישיבה שבה הם התבקשו לאשר את העסקה, עולה כי מהרגע שבו הועלה הרעיון של מכירת מלאנוקס בידי מנכ"ל זיילינקס, דרך התמחור וההתמקחות של ג'יי פי מורגן עם רוכשות פוטנציאליות עברו שישה חודשים של מו"מ קדחתני שבסופם עלה שווי החברה בלמעלה מ-20 אחוזים.

חברת זיילינקס שהיתה מענינת מאד במלאנוקס פנתה ישירות לדירקטוריון מלאנוקס וחשבה כי תזכה ברכישה אך הנהלת מלאנוקס ביחד עם החברה המלווה - ג'יי פי מורגן, חשבו אחרת. הם פנו למספר רוכשות פוטנציאליות וניהלו כמעט במקביל מו"מ עם מספר חברות כולל ברודקום, מיקרוסופט, Xilinx ואינטל. ולדמן לא מיהר למכור כי למעשה הוא נכנס למהלך באופן כפוי (עקב הצרות שעשו לו חברי הקרן האקטיבית סארבורד ולא בגלל תכנון אסטרטגי עצמי) ולכן היה לו קל לסרב להצעות. במו"מ מי שיש לו פחות מה להפסיד יכול לקחת סיכונים יותר גדולים וכך המשיך אייל וחיכה. בסופו של דבר להואנג זה נמאס. NVIDIA הגישה הצעה משופרת שהיתה מוגבלת ל24 שעות בלבד והכריחה את דירקטוריון מלאנוקס לקבל החלטה מהירה.

אמנם היתה זו מלאנוקס שפנתה ראשונה ל- NVIDIA אבל בדיעבד  הבינה NVIDIA את שני היתרונות הגדולים ברכישת מלאנוקס - האחד, לקוחות רבים יוכלו לשלב את המעבדים של NVIDIA עם מערכות התקשורת המהירות של מלאנוקס במרכזי הנתונים, והשניה - הרצון למנוע מאינטל לעקוף אותה בשוק מרכזי הנתונים. לכן היתה מוכנה לעלות במחירים שהציעה עד לאישור העסקה. בארוע המיוחד שערכו מנכ"לי מלאנוקס ו- NVIDIA בתל אביב כדי לחגוג את המיזוג בינהם אמר הואנג ל- CHIPORTAL  : "אני לא מכיר אף חברה שלא רוצה להיות בישראל היום. כולם רצו את מלאנוקס. אני ניצחתי, נתתי את ההצעה הגבוהה ביותר. וזה מה שנדרש. אם אתה רוצה משהו כל כך יקר, שתוכנן במאמץ גדול על ידי אנשים מדהימים במשך שני עשורים אתה צריך להיות מוכן לשלם על זה.

חשוב לציין כי גם כעת לאחר החלטה חיובית של הדירקטוריונים של שני הצדדים, העסקה טרם הושלמה. שתי החברות מחכות לאשור הרגולטורים בסין שגם לה יש מה לומר בעסקה מאחר ו-20% מעסקיה של מלאנוקס מקורם בסין.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
האם אילון מאסק יצליח להשתיל סיב חשמלי במוחינו?
נרלינק בנתה רובוט בגודל של מכשיר ברבקיו שיאפשר להחדיר בצורה מדויקת מאד את החוטים דרך חורים שנקדחו בגולגולת...
קרא עוד
שבבים
חברות היי-טק ישראליות גייסו 3.9 מיליארד דולר ב-254 עסקאות במחצית הראשונה של 2019
כך עולה מסקר ZAG - IVC זיסמן אהרוני גייר ושות' גיוסי חברות היי-טק לרבעון השני של 2019
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות