פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

orbit-communication-systems-lg

אורביט טכנולוג'יס בע"מ, העוסקת במערכות תקשורת לוויינים, מערכות ניהול תקשורת במטוסים ובמערכות עקיבה וטלמטריה, מדווחת על תוצאותיה לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של שנת 2014, במסגרתן רשמה המשך צמיחה גבוהה בהכנסות, גידול ברווחיות הגולמית והתפעולית ורווח נקי, זה הרבעון החמישי ברציפות.
הכנסות אורביט הסתכמו ברבעון השלישי  של 2014 בכ-13.3 מיליון דולר, גידול של 7.5%  לעומת כ- 12.4 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2013. הכנסות אורביט בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הסתכמו בכ-40 מיליון דולר, גידול של 21.5% לעומת כ-33 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהכנסות ברבעון השלישי ובתשעת החודשים הראשונים של שנת 2014 נבע מהמשך צמיחה בהכנסות בכל שלושת תחומי הפעילות העיקריים של החברה: סאטקום (תקשורת לוויינים לפלטפורמות ניידות), עקיבה וטלמטריה (T&T) וניהול רשתות קשר (CMS).

הרווח הגולמי של אורביט הסתכם ברבעון השלישי של 2014 בכ-4.6 מיליון דולר (כ-34.8% מההכנסות), גידול של כ-18% לעומת 3.9 מיליון דולר (כ-31.7% מההכנסות) ברבעון השלישי של 2013. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2014 הסתכם הרווח הגולמי של אורביט בכ-13.9 מיליון דולר (כ-34.7% מההכנסות), זינוק של 50% לעומת 9.2 מיליון דולר (כ-28.1% מההכנסות) בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ברווח הגולמי ובשיעור הרווח הגולמי ברבעון השלישי ובתשעת החודשים הראשונים של 2014 נובע בעיקר מהעלייה החדה בהיקף ההכנסות ותמהילן ומירידה בעלויות הייצור.

הרווח התפעולי של אורביט צמח ברבעון השלישי של 2014 ב-50%  ל-1.1 מיליון דולר לעומת 775 אלף דולר ברבעון השלישי של 2013. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2014 הסתכם הרווח התפעולי של אורביט ב-2.9 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של כ-369 אלף דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ברווח התפעולי של החברה נבע מהגידול בהיקף ההכנסות, השיפור בשיעור הרווחיות הגולמית והמשך ההתייעלות והורדת עלויות  בכל תחומי הפעילות.

הרווח הנקי של אורביט הסתכם ברבעון השלישי של 2014 ב-571 אלף דולר, לעומת רווח נקי של 550 אלף דולר ברבעון השלישי של  2013. בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הסתכם הרווח הנקי של אורביט ב-1.9 מיליון דולר, לעומת הפסד נקי של 1.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. המעבר לרווח נקי, זה חמישה רבעונים ברציפות, הוביל את אורביט לשיעור רווח נקי של 4.8% מסך ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של 2014.

במהלך הרבעון השלישי המשיכה החברה להתמקד בצמצום רמות המלאי, אשר קטן בכ-1 מיליון דולר ברבעון האחרון ובכ-2.8 מיליון דולר ב-9 החודשים הראשונים של השנה. הרווח לפני ריבית, מיסים, פחת והפחתות של אורביט (EBITDA) הסתכם ברבעון השלישי  בכ-1.5 מיליון דולר, לעומת כ-1 מיליון דולר ברבעון השלישי  של 2013.
עופר גרינברגר, מנכ"ל אורביט אמר בהתייחסו לתוצאות: "אנו מרוצים מתוצאות הרבעון השלישי ותשעת החודשים הראשונים של 2014 במסגרתם הצגנו המשך צמיחה בהכנסות ושיפור ברווחיות הגולמית. למרות גידול בהוצאות המימון אשר נבע בעיקר מעסקות הגנה על המטבע, שמרנו על רווחיות זה הרבעון החמישי ברציפות".

"השיפור בכל הפרמטרים נבע מהגידול בביקושים למוצרינו  בתחומי תקשורת הלוויינים, מערכות ניהול תקשורת ומערכות עקיבה וטלמטריה, לצד צעדי התייעלות בהם נוקטת החברה בתקופה האחרונה. בחודשים האחרונים דיווחנו על מספר חוזים משמעותיים, בהם הזמנה לאספקת מערכות תקשורת לווייניות משני חילות ים מערביים מובילים בכ-1.15 מיליון דולר, עם פוטנציאל להזמנות עתידיות בהיקף של למעלה מ-10 מיליון דולר ב- 3-5 השנים הקרובות".

"בנוסף, דיווחנו על זכייה בחוזה שירות בהיקף של כ-750 אלף דולר, למערכות ניהול תקשורת למטוס תדלוק של חיל אוויר מערבי, חוזה גדול לאספקת מערכת שליטה ובקרה לפלטפורמות מוטסות בהיקף של 2.1 מיליון דולר וחוזה לשדרוג תחנה קרקעית בכ-725 אלף דולר".
"עסקינו עם מיזם הלוויינות הגלובלי בתחום ה Ka ממשיכים לצמוח. לאחרונה דיווחה אורביט על קבלת הזמנה חמישית עם השקת השירות המסחרי בהיקף של כ-900 אלף דולר – ובסך הכל כ-2.4 מיליון דולר מעבר לסכום ההזמנה הראשונית שנתקבלה בהיקף של 1 מיליון דולר."


עוד בתחום צבאי ובטחוני

כתבות נוספות בתחום

צבאי / בטחוני‬
אירונאוטיקס תשתף פעולה עם חברה הודית בייצור כלי טיס בלתי מאוישים
אירונאוטיקס חתמה על מזכר הבנות עם מהינדרה, לייצור כטב"מים לשיגור מכלי שיט צבאיים במטרה להציע לחיל הים ההודי גרסה ימית של אורביטר 4...
קרא עוד
צבאי / בטחוני‬
חברת APG הישראלית חושפת את משפחת המל"טים "PERES" - בעלי יכולת המראה ונחיתה אנכיות ומעבר מטיסה אנכית לאופקית
ה-PERES הוא מל"ט ייחודי מסוגו בעולם, הממריא ונוחת אנכית (VTOL), אשר במרבית הטיסה טס כמטוס רגיל ומשיג בכך יתרון משמעותי בזמן השהייה וביכולת...
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות