פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
waldman jensen
אייל ולדמן וג'נסן הואנג בהכרזה על רכישת מלאנוקס צילום: ניב קנטור

5 סיבות לרכישתה של מלאנוקס ע"י NVIDIA

כבר במאי 2018 כאשר הוענק לאייל ולדמן פרס "מנהיג התעשיה הגלובלית" בכנסChipEx2018 היה ברור לרבים שהשנה הקרובה תהיה שנה קריטית בעתידה של מלאנוקס. ואכן במהלך החודשים שחלפו מאז ניהלו מספר חברות מו"מ לרכישת מלאנוקס כולל אינטל, ברודקום, מיקרוסופט ו- Xilinx. הזוכה המפתיעה היא דווקא חברת NVIDIA שלא נמצאה ברשימת הקונים הפוטנציאלים אך בדיעבד נראה שאכן יש לה סיבות טובות מאד לרכישת ענקית השבבים הישראלית. להלן חמש הסיבות המרכזיות שהביאו ככל הנראה לרכישה.

חיזוק מעמדה בתחום המעבדים למרכזי מחשוב - את עיקר הצלחתה בשנים האחרונות יכולה NVIDIA לתלות בהצלחתה במכירת מעבדים גרפים מתוצרתה. מעבדים שהתגלו כמתאימים מאד גם לישומי בינה מלאכותית וקריפטוגרפיה . שווקים אלו חוו האטה משעותית בחצי השנה האחרונה וגרמו לפגיעה משמעותית בעסקיה של NVIDIA. האטה זו צפויה להמשיך גם בעתיד הנראה לעין ובמיוחד בשוק הכרטיסים הגרפים למחשבים. בתחום מרכזי עיבוד נתונים הצלחתה של NVIDIA היתה די מוגבלת. אמנם היא סיפקה פתרונות לעיבודים גרפים מורכבים אך לא הצליחה ליהנות מהכנסות גדולות וקבועות מאותם מרכזי מיחשוב ומלקוחות נאמנים. מלאנוקס לעומת זאת, פעילה בתחום מרכזי מחשוב ענן וחוות שרתים כבר 20 שנה ולה צבר לקוחות גדול כולל ענקיות כמוAlibaba, Dell ו- HPE. כחברה בינונית בגודלה, ל- NVIDIA לא היו המשאבים שיש לחברה כמו אינטל לפתח בעצמה את פתרונות העיבוד רבי עוצמה הנדרשים למרכזי המחשוב אך השילוב של פתרונות מלאנוקס וNVIDIA - מספק הזדמנות מצוינת לגידול בהתקנות והיקפי העסקים ויסייעו ל- NVIDIA לבסס מעמדה במרכזי המחשוב הללו.

מניעת התחזקותם של שחקנים אחרים בתחום – תחום מרכזי עיבוד הנתונים הצפוי לגדול ולהתרחב בעתיד הקרוב קורץ לשחקנים רבים בעולם המיחשוב אך רק מעטים מהם הצליחו להגיע למעמד החזק של מלאנוקס שפיתחה את פתרורות העיבוד המתקדמים לסביבת אינפיניבנד ו Ethernet . בשנים האחרונות הקפידה מלאנוקס לפתח פתרון שלם המבוסס על מעבדיה המקורים בשילוב תוכנות מתאינות ופתרונות משלימים שפותחו ע"י חברת EZCHIP (שנרכשה ע"י מלאנוקס לפני כ-3 שנים). ע"י רכישת מלאנוקס תוכל NVIDIA להתמודד ביתר הצלחה עם ענקיות כאינטל שפיתחה את משפחת המעבדים Cascade Lake ועם יבמ השוקדת על פתרונות הקצה העליון של מרכזי עיבוד הנתונים ושוק ה - Quantum Computing .

כניסה לשווקים חדשים - פתרונות העיבוד המתקדמים של מלאנוקס ביחד עם המעבדים החזקים של NVIDIA יכולים לספק פתרונות מצוינים לשווקים חדשים. שוקים אלה כוללים את שווקי הטלפונים החכמים, תשתיות תקשורת ומכוניות אוטונומיות אשר יגדילו עוד יותר את הצורך בתשתית עיבוד נתונים ותקשורת עתירת ביצועים.

רכישת כח הנדסי מיומן הקיים בישראל – מלאנוקס מעסיקה כיום למעלה מ- 1,000 מהנדסי פיתוח מיומנים רובם בישראל וברשות הפלסטינאית. עם הרכישה מתווסף ל- NVIDIA בן לילה כח פיתוחי משמעותי והחברה אף מתכוונת להמשיך להשקיע בכישרונות ההנדסים הקיימים בישראל הידועה כאחד ממרכזי המצוינות הטכנולוגית החשובים בעולם.

.

שיקום מניית החברה – מניית NVIDIA שזינקה יפה בשנים האחרונות צנחה משמעותית ברבעון הרביעי של 2018 כתוצאה מהיחלשות שוק הקריפוטרגפיה והבלוקצ'יין. החברה חוותה נפילה נוספת בתחילת 2019 כתוצאה מירידה במכירות לשוקי מרכזי המחשוב וממלחמת המכסים בין ארה"ב לסין. כל אלו יצרו אכזבה אצל בעלי המניות שהתבטאה במחיר המניה. רכישת מלאנוקס היא בשורה משמחת המחזקת את אמון המשקיעים בעתידה של NVIDIA ולהחזיר את מניית החברה למגמת עליה.


שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות