פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
Fabless revenue world wide
 

הסינים באים....ובגדול

רבים וטובים שניסו לעשות עסקים עם חברות או משקיעים סינים מכירים כבר את התסכול הרב בעבודה עם הסינים. זה מתחיל במפגשים מאד אופטימים ואחר כך יש תחושה ששום דבר לא יקרה. בסוף היום אנחנו מבינים שכבני המערב אנחנו כנראה לא כל כך מבינים את בני המזרח. אבל בחלק מהמקרים התוצאה המאכזבת היתה קשורה גם בעובדה שהסינים פשוט רצו ללמד את העולם המערבי בכלל ואת ישראל בפרט לפני שיבצעו השקעות מהותיות.

לאחרונה נראה כי שלב ההכרה והאמון של שני הצדדים עלה כיתה והסינים הבינו כי חברות ההייטק הישראליות מייצגות פוטנציאל מבטיח וכדאי להשקיע בהן. אחת ההוכחות האחרונות לכך היא השקעתן של שלוש קרנות סיניות שהשתתפו בסבב הגיוס הענק של חברת iNNOVIZ . הגיוס המשמעותי בהיקף כולל של 132 מליון דולר התאפשר בין השאר בזכות הקרנות הסיניות שנזן קפיטל גרופ (Shenzhen Capital Group), צ'יינה מרצ'נטס (China Merchants) קפיטל וניו אליינס (New Alliance) קפיטל. בנוסף, מגיעים לישראל משקיעים סינים נוספים ורק לפני שבוע ביקרה בישראל משלחת גדולה של ראשי תעשיית השבבים בבייג'ין, בירת סין.

במקביל להשקעות, הסינים גם מבינים כי כדי לפתח את תעשיית השבבים שלהם עליהם להוסיף מפעלי יצור שבבים אלא אף להגדיל משמעותית את כמות חברות הפאבלס שלהם. מסקר שפירסמה אמש חברת המחקר IC Insights ב- EETIMES עולה כי כמות חברות הפאבלס בסין גדלה בעשור האחרון מהר יותר מכל מקום אחר על פני הגלובוס.

ב-2018 יצגו חברות הפאבלס הסיניות 13% מסך ההכנסות של החברות המפתחות שבבים בעולם. מדובר בקפיצה של פי 2.5 מ5% בשנת 2010 ל -13% ב-2018. בסה"כ יצגו החברות הסיניות מחזור עסקים של כ -110 מילארד דולר ובתוכן ארבע חברות המייצגות את הגידול המהיר ביותר בשוק השבבים העולמי. החברות הן BitMain, ISSI, Allwinner, HiSilicon. .

החברה שגדלה בצורה הדרמטית ביותר היא חברת BitMain העוסקת בפיתוח שבבים לכריית מטבעות דיגיטלים. החברה הגדילה עסקיה בתוך שנה ב-197% אך עם התרסקות שוק הקריפטוגרפיה היא צפויה להקטין פעילות בצורה משמעותית ב-2019.

חוץ מסין רוב שוק חברות הפאבלס נמצאות עדיין בארה"ב המיצגת 68% מהכנסות חברות הפאבלס. משקלה של התעשיה האמריקאית אמנם ירד מ-69% ב-2010 אך החברות האמריקאיות עדיין ממהוות חלק מאד דומיננטי מתעשיית השבבים העולמית. טיוואן היא השניה בגודלה בהיקף חברות הפאבלס ומייצגת 16% ממכירות חברות הפאבלס ב-2018 . גם טיוואן חוותה ירידה קטנה מ-17% בשנת 2010.

מפתיע לראות כי כל חברות השבבים באירופה מייצגות רק 2% ממכירות חברות הפאלבלס בעולם. חלקה של אירופה אף הצטמצם מ4% ל-2% בעקבות רכישת חברת CSR הבריטית ע"י קוולקום וחברת Lantiq ע"י אינטל. בקרב החברות האמריקאיות חברת הפאבלס הגדולה ביותר היא ברודקום אך החברה שצמחה בצורה המשמעותית ביותר היא NVIDIA שהגדילה מכירותיה ביותר מ-25% בתוך שנה.

 

Fabless revenue world wide

 


שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות