פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
technician 3652287 640
 ביקורת שבבים. איור מתוך PIXABAY.COM

 

רשימת פעולות לביצוע בביקורת שמיועדת למנוע כניסה של רכיבים מזויפים לשרשרת האספקה של תעשיית התעופה הושקה בתחילת ספטמבר, כש-Mouser Electronics נמצאת בראש רשימת המפיצים המורשים שאושרו במסגרת מערכת ההפחתה. בה בעת, מתפתחות טכנולוגיות שונות נגד זיוף כששבבים מזויפים ממשיכים להציף שווקים תעשייתיים חשובים.

איגוד תעשיית הרכיבים האלקטרוניים (ECIA) אמר שרשימת הפעולות לביצוע, שנקראת AC7403, מספקת מסגרת לביקורת ואישור של מפיצי אלקטרוניקה באמצעות המוסד לבחינת ביצועים (PRI).


"רשימת הפעולות לביצוע בביקורת מוודאת שקיימת מערכת שתמנע מחלקים מזויפים להיכנס לשרשרת האספקה", אמר דון אלריו, סגן הנשיא לפרקטיקות בתעשייה של ECIA.
רשימת הפעולות לביצוע בביקורת עוזרת לספקים לעמוד בתקן תעשייה נגד זיופים שמחייב מפיצים שתהיה להם מדיניות להפחתת זיופים. המנסחים של התקן הזה יחד עם PRI ויצרנים בתעשיית התעופה עזרו בפיתוח של רשימת הפעולות לביצוע בביקורת.


רשימת הפעולות לביצוע נוסחה על ידי חברים ביוזמה של תעשיית התעופה בשם "תוכנית ההסמכה למניעת זיופים" (CAAP),יחד עם ספקים אחרים. "המייסדים" של CAAP הם: Ball Aerospace, בואינג, GE, הניוול, לוקהיד מרטין, נורתרופ גרומן, רוקוול קולינס, UTC Aerospace Systems, רייתאון ורולס רויס. גם הסוכנות לניהול חוזים ביטחוניים השתתפה.
הביקורות שמבוצעת על ידי PRI דומות למסגרת הסמכה בתעשיית התעופה בשם Nadcap שמשמשת למדוד תהליכי ייצור של ספקים, כולל שלבים כמו עיבוד כימי, טיפול בחום ובדיקות לא הרסניות.
CAAP מאוד דומה ל-Nadcap בכך שהיא תוכנית שמנהלת התעשייה", הוסיף ג'ים לואיס, מנהל התוכנית CAAP. "המודל של Nadcap שימש לפיתוח של תוכנית CAAP".
ההשקה של רשימת הפעולות לביצוע בביקורת מתרחשת בזמן שקבוצות תעשייה אחרות מדווחות על קיטון במספר החלקים המזויפים ושלא עומדים בתקן. ERIA, שעוקב אחרי בעיות בשרשרת האספקה, דיווח על 771 חלפים חשודים בשנה שעברה. הסבר אפשרי לקיטון הבולט בשנה שעברה יכול להיות פחות ניסיונות להעביר חלקים מזויפים או טכניקות זיוף יותר מתוחכמות, הסבירה קבוצת התעשייה.
ועדיין, בגלל העלייה של שרשראות אספקה גלובליות קשה יותר למבקרים לאתר רכיבים מזויפים, והאחריות עוברת ליצרנים לפעול באופן קרוב עם הספקים כדי לאתר רכיבים שמגיעים למערכות קריטיות.
"עם מגבלות האספקה הנוכחיות בשוק, ללקוחות חשוב אפילו יותר לדעת שהמפיץ שלהם עומד בתקן האמצעים נגד זיופים AS6496", אר פיט שופ, סגן הנשיא לפעילות גלובלית של Mouser.
קבוצת התעשייה אמרה ש-Mouser היא בינתיים ספקית האלקטרוניקה היחידה שבוצעה אצלה ביקורת. PRI בוחן כעת את הביקורת.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
קוואלקום: שבבים חדשים ל-PC ופיתוח משקפי מציאות מדומה ביחד עם ניאנטיק
קוואלקום צופה שבשנה לאחר מכן, 2022, השימוש יעלה באופן משמעותי ביותר מ-50% * רכבים אוטונומיים עשויים להיות צרכנים...
קרא עוד
שבבים
מדפסת תלת מימד וחומר קרמי של XJet ישמשו לייצור חלקים לאיזורים חמים במטוסים
חומר, שמצטרף למשפחת החומרים בפיתוח עצמי של XJet, מפגין חוזק מכני יוצא דופן, בידוד מחשמל, עמידה בלחצים ושחיקה...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות