פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

מחוקקים אמריקנים מציעים איסור על מכירת שבבים לוואווי ו-ZTE

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
ZTE LOGO
 

 קבוצה של מחוקקים אמריקנים משתי המפלגות הגישו הצעת חוק שתאסור יצוא של שבבים ורכיבים אחרים מארה"ב לחברות התקשורת הסיניות וואווי ו-ZTE בגלל הפרה של חוקי הבקרה על היצוא האמריקנים.


חוק האכיפה של צווי איסור בתקשורת (Telecommunications Denial Order Enforcement Act) -- בתמיכת הסנאטורים טום קוטון (רפובליקני מארקנסו) וכריס ואן הולן (דמוקרט ממרילנד) וחברי בית הנבחרים מייק גלגר (רפובליקני מוויסקונסין) ורובן גאייגו (דמוקרט מאריזונה) -- יורה לנשיא ארה"ב להטיל עונשים בהתאם לצווי איסור על חברות תקשורת סיניות שמפרות את חוקי הבקרה על היצוא או העיצומים של ארה"ב.


משרד המסחר של ארה"ב הוציא צו איסור שאוסר מכירה של רכיבים ל-ZTE בשנה שעברה, אחרי חקירה של ארבע שנים על אי הציות של ZTE לחוקי הבקרה על היצוא של ארה"ב שאוסרים מכירות לאיראן. הצו בוטל ביוני בהוראת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ -- שאמר שהוא יגרום לאובדן של יותר מדי משרות בסין -- באמצע המשא המתן על המסחר בין ארה"ב וסין.
בחודש שעבר מנהלת הכספים של וואווי מנג וואנז'ו נעצרה בקנדה לבקשת תובעים אמריקנים באשמה של הפרת העיצומים האמריקנים.
"וואווי היא למעשה זרוע איסוף מודיעין של המפלגה הקומוניסטית הסינית והמייסד והמנכ"ל שלה היה מהנדס בצבא השחרור העממי", אמר קוטון בהודעה.
קוטון הוסיף שאם חברות סיניות כמו וואווי מפרות עיצומים או חוקי בקרה על הייצוא של ארה"ב, "הן חייבות לקבל לא פחות מעונש מוות -- וצו האיסור הזה יעשה זאת".
"וואווי ו-ZTE הן שני צדדים של אותו המטבע", אמר סנאטור ואן הולן. "שתי החברות הפרו שוב ושוב חוקים אמריקנים, הן מהוות סיכון משמעותי לביטחון הלאומי האמריקני ועליהן לשאת באחריות".
הצעת החוק מגיעה בתקופה של מתיחות גדולה בסחר בין ארה"ב וסין, כששני הצדדים מטילים מכסי מגן על מוצרים המיובאים מהצד האחר. מימשל טראמפ ממשיך לשאת ולתת עם סין על עסקת סחר לטווח הארוך שכנראה תסיים את מלחמת הסחר, אבל עד כה לא נוצר שום הסכם.
ביום חמישי הוול סטריט ג'ורנל דיווח שפקידים רשמיים במימשל טראמפ שוקלים הקלה או ביטול של כמה מהמכסים נגד מוצרים סיניים במאמץ לסייע לשיחות הסחר בין שתי המדינות.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
Eye-Net השלימה בהצלחה פתרון מבוסס סלולרי למניעת תאונות
החברה תשלים תצורה המאפשרת מסחור ושימוש על ידי מיליוני משתמשים עד סוף 2020.
קרא עוד
שבבים
מרכז מצוינות סיני-ישראלי להדפסת ננו חומרים יוקם בבר אילן
האקדמיה הלאומית הסינית למדעים תקים ביחד עם אוניברסיטת בר אילן מרכז מצוינות הכולל מעבדת מחקר להדפסת חומרים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות