פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
2000px Huawei.svg 150x1501
 התובעים הפדרליים בארה"ב הודיעו על האשמות פליליות שהוגשו נגד וואווי הסינית, נגד סמנכ"לית הכספים שלה, מנג ואנזו, וכנגד מספר חברות הקשורות אליה, בגין הונאה כספית, לכאורה, וגנבה של קניין רוחני בארה"ב.

בכתב האישום נטען כי וואווי, שהיא חברת הטלקום הגדולה בעולם, מנג – שהיא גם בתו של המייסד והמנכ"ל, רן ז'נג-פאי – ועובדים אחרים, עסקו כולם בקונספירציה שמטרתה "להטעות מוסדות פיננסיים בינלאומיים רבים ואת ממשלת ארצות הברית בנוגע לפעילות העסקית של וואווי באיראן".

במסגרת התכנית, שעליה דווחה התקשורת בתחילת ינואר עקב מסמכים שנחשפו, הפעילה וואווי חברה בת איראנית, בשם Skycom Tech Co Ltd, בעוד היא משקרת לממשלת ארצות הברית ולמוסדות הפיננסיים שהחברה הייתה רק "שותפה עסקית" שלה, כך על פי התביעה.

ההאשמות מתייחסות למספר התרחשויות שונות, כלומר להתנהלות כללית ולא נקודתית מטעם הענקית הסינית. למשל, בתביעה נכלל נושא גנבת מידע מחברת T-Mobile לגבי רובוט בשם Tappy, המשמש לבדיקת טלפונים. וואווי, לכאורה, הפרה הסכמים עם החברה האמריקנית, צילמה, ביצעה מדידות, ואפילו גנבה חלק מהרובוט, כך שתוכל לנסות לשבט אותו בעצמה.


טענה בתחילה כי היא אינה מעורבת בניסיונות של עובדיה לגנוב מידע, אך החקירה גילתה שהדברים הם חלק ממאמץ מאורגן של החברה. חקירה של הנושא הראתה כי החברה מציעה תגמולים לעובדים שלה אשר הוציאו מידע סודי מחברות אחרות ושלחו אותו ל-וואווי.
עם זאת, אף אחת מהאשמות בכתב האישום לא מצביעות על פעילות פלילית שקושרת את וואווי לממשל הסיני. הדברים תואמים, לפיכך, את אחת מהצהרותיו של המייסד, ז'נג-פאי מוקדם יותר החודש, שהתייצב באופן לא שגרתי למסיבת עיתונאים שיזם ובה טען בתוקף כי החברה שלו אינה מרגלת בעבור הממשלה, וזאת על אף היותו להגדרתו "קומוניסט ופטריוט גאה".

מנג נעצרה בקנדה בדצמבר 2018, לפי בקשת הרשויות האמריקניות, שטענו כי היא פיקחה על הונאה כספית מורכבת שמטרתה להפר סנקציות גרעין על איראן. כעבור ימים ספורים שוחררה מנג בערבות גבוהה, בסך 7.5 מיליון דולר, אך בתנאים מגבילים במיוחד.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
Eye-Net השלימה בהצלחה פתרון מבוסס סלולרי למניעת תאונות
החברה תשלים תצורה המאפשרת מסחור ושימוש על ידי מיליוני משתמשים עד סוף 2020.
קרא עוד
שבבים
מרכז מצוינות סיני-ישראלי להדפסת ננו חומרים יוקם בבר אילן
האקדמיה הלאומית הסינית למדעים תקים ביחד עם אוניברסיטת בר אילן מרכז מצוינות הכולל מעבדת מחקר להדפסת חומרים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות