פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
SILD3245
 בחדר הבקרה לאחר השיגור המוצלח של החללית בראשית. מימין ראש הממשלה בנימין נתניהו, יריב בש - ממייסדי עמותת SpaceIL, מוריס קהאן - יו"ר עמותת SpaceIL ומנכ"ל העמותה עידו ענתבי.

הבוקר, יום ו' הודיעו השותפות בפרויקט SpaceIL והתעשייה האווירית כי החללית הישראלית "בראשית" שוגרה בהצלחה!
נתונים ראשונים התקבלו בחדר הבקרה ביהוד, רגלי החללית נפרסו בהתאם למתוכנן והחללית החלה בבדיקות בתוך המסלול תוך כדי שיוט אל הירח. בימים הקרובים יערכו בדיקות לכל תתי המערכות בבראשית ובעוד כ-9 תשע שעות היא תחל בתמרון הראשון ובהקפה סביב כדור הארץ בדרך לשיוט בן כחודשיים לעבר הירח, עליו תנחת ב-11 באפריל 2019.

כל מערכות החללית, למעט כמה רכיבי מדף פותחו בישראל על ידי מהנדסי SpaceIL והתעשייה האווירית. כזכור גם מחשב החללית הוא פיתוח ישראלי.  המחשב שנבנה במפעל מבת של התעשיה האווירית, א.ב.) מכיל את המעבד הקרוי ליאון, שיוצר על ידי חברת רמון צ'יפס ביקנעם וחברת טאואר במגדל העמק. המעבד מכיל שתי ליבות ואוסף ממשקים מיוחדים לשימוש בחלל. הליבות פועלות בקצב 100 מה"צ. זה אמנם קצב איטי יחסית למעבדים בטלפון ובמחשבים הניידים (שרצים פי 10-20 מהר יותר), אבל בחלל זה נחשב בין המהירים ביותר.

החללית נכנסה למסלול אליפטי סביב הירח, כשהנקודה הקרבה לכדור הארץ היא במרחק של כ-230 ק"מ והנקודה הרחוקה ביותר, בגובה 60 אלף ק"מ. ביום ראשון יופעלו מנועי החללית לראשונה, למשך עשרות שניות כדי להציב אותה במסלול שממנו ניתן יהיה להעלות כל פעם את בראשית לגובה רב יותר, עד שלבסוף היא תגיע לגובה של כ-400 אלף ק"מ, ובשלב מסויים תילכד על ידי כוח המשיכה של הירח, תקיף אותו ובסופו של דבר תנחת ב-11 באפריל.

אפי, מנהל הפרויקט מטעם התעשייה האווירית הסביר בראיון לאתר ידען כי החללית עברה את שלב השיגור בהצלחה מלאה. פרסנו רגליים, פתחנו את כל השסטומים ומערכת ההנעה עשינו בדיקה קטנה של מערכת ההנעה והיא פועלת מצויין. אנחנו פועלים כעת כדי להעלות את החלק התחתון של המסלול האליפטי – הפריגאה, שכרגע נמצאת בגובה 213 ק"מ לגובה 250 ק"מ ביום ראשון כנראה, ונמשיך להעלות את החלק הרחוק יותר שנקרא אפוגיאה לאט לאט עד לגובה של 400 אלף ק"מ ושם נבצע את הלכידה של הירח, נשתמש בכוח הגרביטציה של הירח ונתחיל להכנס למסלול סביב הירח.


 מוריס קאהן נשיא עמותת SpaceIL:"השיגור המוצלח שם את ישראל על המפה - כבר עכשיו עשינו היסטוריה. אנו מצפים למסע מדהים בן 60 ימים, בכדי לרשום היסטוריה עולמית. כולנו מחזיקים אצבעות לבראשית. תודה לצוות המדהים של ספייס אי אל והתעשייה האווירית. ישראל על המפה והפעם בחלל"
עידו ענתבי מנכ"ל עמותת SpaceIL: "הגענו לשיגור עם חללית מוכנה ובדוקה, בדרכה למשימה מאד מאתגרת. אני גאה בצוותי SpaceIL והתע"א, שהביא להישג הזה על יד עבודה מקצועית, נחישות ושיתוף פעולה. אם הכל יעבור כהלכה, תיכנס החללית למסלול שיוט מסביב לכדור הארץ כשעה לאחר השיגור. במהלך החודשיים הקרובים תעשה החללית את המסלול המאתגר בדרכה לנחיתה על הירח"
נמרוד שפר מנכ"ל התעשייה אווירית: "הבוקר שיגרנו לחלל בהצלחה את החללית 'בראשית', לאחר עבודה קשה ומאומצת, במשך שנים, של המהנדסים והמהנדסות בתעשייה האווירית וב SpaceIL. החזון של מייסדי העמותה, של מר מוריס קאהן, התורמים הנוספים ושל התעשייה האווירית, בא בימים אלו לידי מימוש כאשר כל ילדי ותושבי ישראל מדברים חלל וטכנולוגיה- זוהי גדולתה האמיתית של בראשית. בהצלחה בדרכך אל הירח!"עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אוניברסיטת תל אביב השיקה מרכז חדש למדע וטכנולוגיה קוונטית
פרופ ירון עוז, רקטור אוניברסיטת תל אביב: "המרכז החדש יהווה מרכז ייעודי למדע וטכנולוגיה קוונטית, שישמש קורת גג...
קרא עוד
שבבים
הוקם המאגד לפיתוח טכנולוגיות קוונטיות
הממשלה, התעשיות הביטחוניות, אקיוביט, מכון ויצמן, הטכניון, ומוסדות אקדמיים מובילים נוספים ישתפו פעולה בתחום...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות