פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

ברודקום מובילה בהכנסות חברות הפאבלס; NVIDIA המזנקת ביותר

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
broadcom_logo
 
 
 

ברודקום עלתה לראש רשימת חברות הפאבלס לפי המכירות שלה בשנת 2018. כך עולה מדוח שהוציאה חברת מחקרי השוק TrendForce מטאיוואן. ברודקום הדיחה מהצמרת את יריבתה קוואלקום שהחזיקה בה למעלה מעשר שנים.


המכירות של ברודקום גדלו ב - 2.6% ב - 2018, הרבה מתחת לשיעור הצמיחה הממוצע של 13.7% בתעשיית המוליכים למחצה בכללותה. אבל גם צמיחה פושרת זו הספיקה כדי לאפשר לברודקום לעבור את קוואלקום, שמכירותיה ירדו ב--3.9% תוך ירידה בביקוש לסמארטפונים ואובדן מעמדה כספקית המודמים העיקרית לאייפון של אפל.

כזכור, ברודקום ניסתה לבצע השתלטות עוינת על קוואלקום בשנת-2017. ההצעה נפלה בסופו של דבר על ידי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מחשש לפגיעה בביטחון הלאומי.

Nvidia - אשר שוב מדורגת במקום השלישי במכירות חברות ה-Fibless היתה גם זו שצמחה בשיעור הגדול ביותר מכל שאר החברות ברשימת עשרת ספקי השבבים הגדולים – הכנסותיה זינקו בשנת 2018 ב - 28.4%. מדיאטק מטייוואן נותרה בעמדה מס '4 אף על פי שסבלה מירידה קלה של 0.7% במכירות, גם בשל ביקושים חלשים בסמארטפונים, על פי TrendForce.

AMD - אשר נותרה הספקית החמישית בדירוג, חוותה את הצמיחה השניה בגודלה מבין החברות הפייבלס, עם גידול של 23.3% במכירות. בחברת המחקר מעריכים כי הדבר נובע ממכירות שבבים גרפיים, תחום שצמח ב - 38.6%.

190305 Broadcom fabless min1

שמונה מתוך עשר יצרניות השבבים המובילות בתעשייה רשמו עלייה במכירות ב - 2018. צ'יה-יאנג יאו, אנליסט בכיר בתעשייה ב - TrendForce, ייחס זאת בעיקר לצמיחה בשווקים הסופיים, כגון תשתיות תקשורת, מרכזי נתונים וטלוויזיות. חברות פבלס גם הגדילו את ההכנסות באמצעות רכישה, אמר יאו.

אבל יאו גם ציין כי מספר חברות חוו ירידה במכירות מתחת לתחזיות האנליסטים - נווידיה, מארוול ודיאלוג סמיקונדקטור כל אלה הפחיתו את תחזיותיהם במהלך השנה, ציין יאו.

יאו צופה כי עשר החברות המובילות בעולם בתכנון IC יאטו את מכירותיהן בשנת 2019 בשל גורמים רבים, כולל המשך הירידה בצמיחה בסמארטפונים, למרות הופעתם של טלפונים חכמים בדור החמישי.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אוניברסיטת תל אביב השיקה מרכז חדש למדע וטכנולוגיה קוונטית
פרופ ירון עוז, רקטור אוניברסיטת תל אביב: "המרכז החדש יהווה מרכז ייעודי למדע וטכנולוגיה קוונטית, שישמש קורת גג...
קרא עוד
שבבים
הוקם המאגד לפיתוח טכנולוגיות קוונטיות
הממשלה, התעשיות הביטחוניות, אקיוביט, מכון ויצמן, הטכניון, ומוסדות אקדמיים מובילים נוספים ישתפו פעולה בתחום...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות