פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
EARPOD
 אזניות ה-AirPods של אפל. צילום יחצ

שוק המכשירים הלבישים גילה ערנות רבה יחסית ברבעון האחרון של השנה הקודמת עם מכירות שהגיעו ל-59.3 מיליון יחידות לעומת 45.1 מיליון יחידות ברבעון המקביל אשתקד. כך עולה מדוח של חברת מחקרי השוק IDC.

 

מהדו"ח עולה כי קו המכשירים הלבישים גילה ערנות רבה יחסית ברבעון האחרון של השנה הקודמת עם מכירות שהגיעו ל-59.3 מיליון יחידות לעומת 45.1 מיליון יחידות ברבעון המקביל של 2017, ועם עלייה מרשימה של 31.4% במונחים של שנה לשנה. בכלל, 2018 הייתה שנה טובה יחסית לשוק הזה עם מכירות כוללות של 172.2 מיליון יחידות ועם עלייה של 27.5% לעומת השנה הקודמת.'
IDC החלה לאחרונה לכלול בדו"חות שלה לגבי שוק המחשוב הנלבש גם את האוזניות החכמות שמאפשרות הגבה לפקודות קוליות או פקודות בלחיצת כפתור. מדובר במיוחד באוזניות 'אלחוטיות במלואן' כדוגמת ה-AirPods של אפל, ה-Pixel Buds של גוגל ואחרות.


עם זאת, עדיין השעונים החכמים הם אלו שתורמים הכי הרבה למכירות של החברות השונות. לפי IDC הם הציגו ברבעון הרביעי של השנה החולפת צמיחה של 55.2% במכירות במונחים של שנה לשנה, והם מהווים כ-34.3% מכלל המכירות בשוק המחשוב החכם הלביש.
אפל כאמור מובילה עם נתח שוק של 27.4%. אמנם מדובר בירידה מסוימת בהיבט זה לעומת 29.6% ברבעון הרביעי של 2017, אבל זה עדיין אחרי גידול של 21.5% במכירות.
במקום השני ניצבת חברת שיאומי – שהציגה גידול נאה מאוד של 43.3% במכירות של מחשוב לביש חכם וכעת נהנית מנתח שוק של 12.6% לאור מכירות של 7.5 מיליון יחידות.

וואווי רושמת עלייה מטאורית של 248.5% לאחר שזינקה למקום השלישי ועקפה את פיטביט עם מכירת 5.7 מיליון יחידות ועם נתח שוק של 9.6%. זו הסתפקה בגידול זעיר של 3% במכירות ובסך הכל הגיעה ל-5.5 מיליון, נתון שהוריד אותה מהמקום השני לרביעי ברבעון הקודם.
סמסונג נותרה אמנם במקום החמישי ברשימה, אבל גם היא נהנתה מגידול מרהיב של 105.6%. היא קפצה ממכירות של 2 מיליון ל-4 מיליון יחידות, ונתח השוק שלה עלה מ-4.3% ל-6.8% במונחים של שנה לשנה.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אוניברסיטת תל אביב השיקה מרכז חדש למדע וטכנולוגיה קוונטית
פרופ ירון עוז, רקטור אוניברסיטת תל אביב: "המרכז החדש יהווה מרכז ייעודי למדע וטכנולוגיה קוונטית, שישמש קורת גג...
קרא עוד
שבבים
הוקם המאגד לפיתוח טכנולוגיות קוונטיות
הממשלה, התעשיות הביטחוניות, אקיוביט, מכון ויצמן, הטכניון, ומוסדות אקדמיים מובילים נוספים ישתפו פעולה בתחום...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות