פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

6T7A2392
הענקת אות מוביל התעשייה הגלובלית בכנס ChipEx2019 לוולי ריינס. מימין לשמאל, מנכ"ל ASG שלמה גרדמן, וולי ריינס, שר המדע אופיר אקוניס, ולייט אלטימים, נשיא SEMI אירופה. צילום: ניב קנטור

מנכ"ל מנטור לשעבר וולי ריינס, בכיר טקסס אינסטרומנטס ז'יל דלפאסי והיזם הסדרתי ד"ר גיורא ירון זכו באות "מוביל התעשיה הגלובלית" בכנס ChipEX2019. האותות הוענקו במהלך אירוע Executive Summit שהתקיים הערב במלון הילטון בת"א .

בנימוקי וועדת הפרס נאמר כי אות מנהיג התעשייה הגלובלית מוענק לשלוש דמויות שהראו מנהיגות יוצאת דופן במהלך הקריירה שלהם והשפיעו השפעה משמעותית על תעשיית המיקרו-אלקטרוניקה.
ChipEx2019 Executive Summit הוועדה החליטה לתת את הפרס השנה לד"ר וולדן (וולי) ריינס. וולי ריינס הוא מנכ"ל לשעבר של מנטור, כיום חלק מקבוצת סימנס. בעבר היה מנכ"ל מנטור גרפיקס במשך 25 שנים ויו"ר הדירקטוריון במשך 17 שנים. במהלך תקופת כהונתו במנטור גדלו הכנסות החברה כמעט פי ארבעה וערך השוק גדל פי 10.


לפני הצטרפות למנטור היה ד"ר ריינס סגן נשיא בכיר בקבוצת המוליכים למחצה, ואחראי על עסקי המוליכים למחצה ברחבי העולם בטקסס אינסטרומנטס. במהלך 21 שנות עבודתו ב-TI הוא שימש כסגן נשיא מערכות מידע והחזיק במשרות ניהול רבות בתחום השבבים. ד"ר רייס אחראי על פיתוחים רבים בתחום המוליכים למחצה.

וועדת הפרס החליטה להעניק את הפרס השנה לז'יל דלפאסי, כיום חבר במועצת המנהלים של און סמיקונדקטור, קבנדיש קינטיקס ויו"ר מועצת המנהלים של Kalray S.A. ו- e-Lichens S.A.


בשנת 1978 הוא החל את הקריירה שלו בטקסס אינסטרומנטס שם יצר והוביל במהלך השנים את תעשיית השבבים לטלפונים חמכים שגדל לשוק של 5 מיליארד דולר.


במהלך כהונתו, הארגון שלו הוציא חדשנות בתקופות השונות כמו המעבד הראשון לתחנות בסיס, מעבד היישומים הראשון לטלפונים והפתרון הראשון בשבב יחיד לטלפונים סלולריים. הוא שימש סגן נשיא בכיר ומנכ"ל עד לפרישתו.


וועדת התעשייה החליטה לתת את אות המוביל בתעשייה לד"ר גיורא ירון. ד"ר ירון הוא משקיע ומייסד של מספר חברות הייטק, כולל P-cube ופנטקום שנרכשו על ידי סיסקו, Qumranet שנרכשה ע"י רדהאט, קומסיס שנרכשה על ידי אינטל, אקסאנט שנרכשה על ידי דל Hyperwise Security נרכשה על ידי צ'קפוינט וכן החברות איתמר מדיקל, , Excelero, Equalum, Aqua Security ו-Vulcan Security.
בשנת 2008 הציג ד"ר ירון במוזיאון הסטורית המיחשוב את המאמר המהפכני לפיתוח מיקרו מעבדים שהוביל עם הצוות שלו בתחילת דרכו, שסיפק את הבסיס למיקרו מעבדים כפי שאנו מכירים כיום.
ד"ר ירון הוביל קבוצת מהנדסים בחברת נשיונל סמיקונדקטור שפיתחה את הבסיס למיקרו מעבדים כפי שאנו מכירים כיום. הוא גם היה המייסד של NSC wafer fab בישראל שהיום ידועה בשם טאואר-ג'אז סמיקונדקטור. כמו כן הוענק לו הפרס על ההשגים המרשימים והמעורבות הגבוהה בעשרות חברות הייטק ישראליות כמייסד פעיל, מייסד משקיע וחבר מועצות מנהלים.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה מסתערת על שוק הרכב עם ליבת AI חדשה
יצרנית הציוד WiSig נמצאת בבעלות המכון לטכנולוגיה Hyderabad ההודי, ומפתחת שבבים למוצרי IoT הפועלים ברשתות סלולריות...
קרא עוד
שבבים
אוניברסיטת תל אביב השיקה מרכז חדש למדע וטכנולוגיה קוונטית
פרופ ירון עוז, רקטור אוניברסיטת תל אביב: "המרכז החדש יהווה מרכז ייעודי למדע וטכנולוגיה קוונטית, שישמש קורת גג...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות