פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

ענף השבבים צפוי להתאושש ב-2020 עם צמיחה של 4%

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
pcb 2655766 640
Image by Ranjat M from Pixabay


כשדיבר בסמינר אמצע הכהונה שלו על התחזית לענף השבבים בלונדון השבוע, מלקולם פן, יו"ר ומנכ"ל חברת ניתוחי הענף Future Horizons, הבטיח לנוכחים שהנתונים הבסיסיים של הענף חזקים, ואחרי נפילה של סביבות 15% ב-2019 הענף יתאושש עם גידול של כ-4% בהכנסות ל-414 מיליארד דולר ב-2020.


הוא אמר: "הנתונים הבסיסיים חזקים. מבחינת הגידול במספר השבבים, קיבולת הייצור של המפעלים ומחיר המכירה הממוצע, כל אלה במצב טוב. העיתוי של השיפור בכלכלה הוא שגורם לספק בכך". הוא הוסיף: "ההתאוששות היא ודאות, אבל העיתוי לא".


פן הציע את הניתוח שלו על כל דבר ממלחמות סחר ועד לקיבולת הייצור של המפעלים ומגמות בענף. הוא מאמין שמלחמת הסחר בין ארה"ב וסין תסתיים בקרוב, כי הענף לא יוכל לשאת אותה בטווח הארוך. במיוחד, הוא ציין את שרשרת המזון של חברות כמו אפל. למרות כל המהלכים שחברות עשויות לעשות כדי לאזן מחדש את מרכזי הייצור שלהן, הוא אמר שסין עדיין חיונית לאפל וחברות אחרות בכלכלה האמריקנית. הוא הוסיף שמה שאמריקה עושה עכשיו זה מה שאירופה ניסתה לעשות לפני 20 שנה, ולא הצליח אז. "מלחמת הסחר מטפלת בבעיה הלא נכונה".


הוא לא צופה שסין תספק את צורכי השבבים שלה בעצמה בזמן הקרוב. "אבל בעוד 10 שנים המצב יהיה שונה מאוד ממה שאנחנו רואים עכשיו. אני לא רואה סיבה מדוע היא לא יכולה להיות כוח חשוב. יש לה את הגודל, יש לה את הכישרונות, יש לה את הכסף".

הנתונים הבסיסיים בענף עקביים כבר עשרות שנים


פן דוחה את הדעה שההתפתחות של שווקים חדשים והזדמנויות עצומות באינטרנט של הדברים, בינה מלאכותית ודור 5 משמען שיצאנו מהדפוס של מחזורי שגשוג- שפל בענף השבבים. "הענף ממשיך להיות שוק שמופעל על ידי מחזוריות, ודבר לא השתנה. הוא מחזורי מטיבו, זה מובנה בדנ"א של הענף. שיעורי הגידול בשבבים היו בעקביות 10% בשנה. זה כוח החיים הבסיסי של הביקוש לשבבים".
התיקון החד של -8% השנה הוא בגלל ייצור יתר של זיכרונות והצטברות מלאי. "התאוששות היא בלתי נמנעת ב-2020 -- זה סימן טוב לשנה הבאה", הוסיף. הוא גם ציין שליצרני השבבים יש תוכניות לתיקונים האלה, כד שיוכלו "לספוג מכה" במחזור השפל.


הגורם העקבי הגדול האחר לאורך כל ההיסטוריה של ענף השבבים הוא ההכנסות הממוצעות לסנטימטר רבוע של סיליקון. "הן תמיד היו קבועות, $9 לסנטימטר רבוע", לדברי פן.
אבל אחד האתגרים של TSMC הוא מה השלב הבא במפת הדרכים שלה. פן אמר: "ל-TSMC נגמר השוק הקלאסי כי נתח השוק שלה כעסק שמייצר שבבים הגיע כנראה לגודל המירבי האפשרי. היא תהיה נתונה ללחץ לצמוח. אולי היא תוכל להיכנס לשווקים של מוצרים חדשים -- כמו זיכרון מוטבע". פן הדגיש של-TSMC לא נגמרה האנרגיה, אבל היא צריכה לחשוב יותר מחוץ לקופסה בשביל להתפתח בעתיד.


לגבי חוק מור, הוא אמר שהוא רחוק מלהגיע לסופו, למרות המון פרשנויות על קיצו. הוא הדגיש את החידושים המתמשכים ואמר שסיליקון ימשיך להיות קו הבסיס בעשור הבא. הוא ציין את הפלאש 3D NAND כדוגמה ואמר שחוק מור מעולם לא אמר שמקטינים בחצי את גודל הטרנזיסטורים כל שנתיים -- כלפי מעלה תקף בדיוק כמו שימוש בטרנזיסטורים קטנים יותר. מספר השכבות מוגבל רק על ידי מידת הדיוק שאפשר לצרוב דפנות צילינדריות עמוקות עבור חורי התעלות דרך כל השכבות. הוא הוסיף שחוק מור עדיין מתקיים אצל רבים מהשחקנים הגדולים כמו GlobalFoundries, סמסונג ו-TSMC.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
הסטארט אפ הישראלי ProteanTecs חושף פלטפורמה לבדיקת שבבים מבוססת ענן
החברה מובילה מהפכה בתחום ומציגה פתרון המזהה כשלים ומתריע על תקלות מבעוד מועד
קרא עוד
שבבים
SKF מקימה מרכז מצויינות לבינה מלאכותית תעשייתית בחיפה
המרכז יגייס במהלך השנתיים הקרובות כמה עשרות מהנדסים ומומחים בתחום הבינה המלאכותית. המרכז צפוי למנות כ-150 איש...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות