פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

בלעדי: חברת השבבים סיקוונס רכשה את עובדי חברת סקיפיו

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
Acqisition
 רכישה!!!

חברת השבבים הצרפתית סיקוונס קומיוניקיישן Sequans Communications) ) השלימה בשבוע האחרון את רכישת צוות עובדי חברת סקיפיו Sckipio)) שנקלעה לקשיי נזילות עקב איבוד הלקוח המרכזי שלה. מדובר בעסקה מורכבת שבה סיקוונס שילמה על צוות העובדים המיומן אך לא רכשה את הקנין הרוחני של סקיפיו.

חברת סקיפיו נחשבה עד כה כשחקנית מובילה בפיתוח שבבים לתחום G.fast, . השבב שפיתחה מאפשר תקשורת נתונים מהירה לבתים בקצב של ג'יגה־ביט לשנייה. התקשורת נעשית בתקן החדש  G.fast  שפותח ביחד עם חברות ברודקום, מארוול ואלקטל־לוסנט. התקן נוצר בעקבות הצורך של חברות תקשורת רבות לספק תקשורת נתונים מהירה יותר מבעבר על גבי תשתית קווי הנחושת הקיימת. רק לפני כשנה וחצי העריכו מומחי שוק בסקר של חברת Broadbandtrends כי 80% מספקי השירות המובילים בעולם יפרסו ציוד G.fast עד סוף שנת 2018 וסקיפיו כשחקנית מרכזית ומוערכת בתחום היתה אמורה להנות מאותה מהפיכה תקשרותית. אך השוק לא מיהר לממש את התחזיות ובנוסף ענקית התקשורת AT&T שהיתה הלקוח המרכזי של סקיפיו נקלעה לקשיי נזילות בעקבות רכישת טיים וורנר וDirect TV- ולא מימשה את הרכישות שהיתה אמורה לבצע מסקיפיו.

במאי 2018 הכריזה סקיפיו על השלמת סבב השקעות בסך 10 מליון דולר אותו הובילה חברת Megachips היפנית. החברה שהוקמה בשנת 2012 גייסה מאז 50 מיליון דולר משורה ארוכה של משקיעים מובילים הכוללים את אינטל קפיטל, פיטנגו, ג'מיני, ג'נסיס, אמיתי ונצ'רס, אביב ונצ'רס, קרן סירטק וקרן אקסס ונצ'רס .

חברת סקיפיו נוסדה לפני כ-7 שנים ע"י דודי באום, ששימש כמנכ"ל החברה, אורן מנצור, סמנכ"ל תפעולרמי ורבין - CTO ו-רון שטרנזון סמנכ"ל פיתוח. כל הארבעה עבדו ביחד קודם לכן בחברת קופרגייט אשר נרכשה בשנת 2009 בתמורה ל-190 מליון דולר ע"י חברת סיגמה דיזיין.

סיקוונס קומקיוניקס הרוכשת, היא יצרנית שבבים צרפתית שנוסדה בשנת 2003 ע"י צוות מנוסה שפרש מחברות אלקטל ופסיפיק ברודבנד כדי לפתח דור חדש של שבבי תקשורת קווית ואלחוטית מהירה. כיום זו חברה ציבורית בארה"ב המובילה בפיתוח שבבים לתקשורת 5G/4G  וישומי IOT. רכישת צוות הפיתוח של סקיפיו מהווה דריסת רגל ראשונה של החברה בישראל וצוות הפיתוח של סקיפיו המונה כיום קצת יותר מ-20 איש צפוי לשמש את סיקוונס כבסיס להקמת מרכז פיתוח גדול יותר בישראל.

חברת סקיפיו תמשיך לפעול כדי לתמוך בלקחותיה הקיימים ולמכור את מוצריה ללקוחות חדשים. בחברה נשארו היזמים דודי באום ואורן מנצור וכן צוות תמיכה קטן.

דודי באום מנכ"ל סקיפיו הגיב ל Chiportal באומרו: "אני שמח על רכישת צוות העובדים ע"י חברת סיקוונס ומקווה שגם חברת סקיפיו תצליח לממש את הפוטנציאל שלה בעתיד".

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אלקטריאון מדווחת על עמידה במבדקי תקינה בינלאומית המשמעותיים להפעלת המערכת בפרויקט ההדגמה בשוודיה
החברה שחתמה על חוזה מול מנהל התחבורה השבדי להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי חכם באי גוטלנד שבשוודיה באורך 1.6 ק"מ,...
קרא עוד
‫שבבים‬
דון באטלר,מנהל הקישוריות בפורד ל-CHIPORTAL: "אנו מעבירים תכנון שבבים לתוך החברה"
"בכלי הרכב הנבנים היום, הקישוריות ממלאת תפקיד מרכזי למעשה. בארה"ב בכל כלי הרכב שאנו מוכרים יש יחידת שליטה...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות