פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

הודו מתרחבת לתכנון שבבים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

 

india_institute_of_technology
המכון הטכנולוגי של הודו

לאחרונה נרכשה חברת שירותי תכנון של אותות אנלוגיים ומעורבים Sankalp Semiconductor בעסקה שכולה מזומנים על ידי HCL Technologies, אחת מחברות מיקור החוץ של מחשוב המובילות במדינה, תמורת קצת יותר מ-25 מיליון דולר. הרכישה היא חלק מהתוכנית האסטרטגית של HCL להתרחב לתחומי שוק חדשים ולהציע מגוון רחב יותר של שירותים ללקוחות בתחום האותות האנלוגיים והמעורבים.


מנכ"ל Sankalp Semiconductor סמיר פאטל אמר: "הרכישה האסטרטגית תאפשר סינרגיות בין צוותי הנדסה שתאפשר לנו להציע ידע רחב יותר בשבבים למגוון רחב יותר של לקוחות. איחוד הכוחות יאפשר מעורבות עמוקה יותר עם הלקוחות בתחום של תכנון אותות דיגיטליים ומעורבים מקצה לקצה".


העסקה מצביעה על כך שיותר ויותר חברות תכנון שבבים בהודו מתקדמות ליותר מאשר רק הספקת מרכזי תכנון בחו"ל לחברות כמו TI ואינטל מאז אמצע שנות השמונים, ואחר כך לחברות EDA כמו קדנס וסינופסיס. עבור חברות גלובליות רבות, הודו הייתה מרכז טבעי למהנדסי תוכנה מוכשרים, ולשימוש בהרבה אנשים כדי להניע פרויקטי פיתוח גדולים.


אבל יוצאי מרכזי התכנון האלה התחילו להרחיב פעילות בכוחות עצמם, ונראה שהם עכשיו חלק מרשת קטנה אבל גדלה של יזמים סדרתיים של חברות שבבים שפורסים זרועות. לדוגמה, תמצאו מהנדסים ומנהלים יוצאי TI ברבים מהזנקי השבבים מהדור הנוכחי בהודו, חלקם היו כבר בכמה מיזמים.


סנקלפ, לדוגמה, הוקמה על ידי ויבק פאוואר, שעבד ב-TI יותר מ-15 שנה לפני שהקים את החברה לתכנון אותות מעורבים. סמיר פאטל, שהקים את רמבוס הודו וניהל אותה 15 שנה, נעשה מנכ"ל סנקלפ ב-2013, אחרי שהקים את המשרד של סנקלפ בצפון אמריקה.


אחת מחברות השבבים ההודיות הכוכבות המוקדמות הייתה Cosmic Circuits, שהוקמה במשותף על ידי ארבעה מנהלי הנדסה יוצאי TI ב-2005. זאת הייתה חברת ליבות קניין רוחני של אותות אנלוגיים ומעורבים מבנגלור שנרכשה על ידי Cadence Design Services במאי 2013. ליפ-בו טאן, מנהל העסקים הראשי של חברת ה-EDA, ראה את ההבטחה שטמונה בהודו ב-2011 כשהשקיע ב-Cosmic Circuits. בזמנו הוא אמר שמאוד התלהב מקוסמיק וראה בהודו פוטנציאל ליצור חברות שבבים ברמה עולמית.


אחד מהמייסדים השותפים של קוסמיק, גנפתי סוברמניאם, המשיך לעבוד עם חברת הון הסיכון של ליפ-בו טאן WRVI Capital כשותף, עם התמקדות מיוחדת בהודו. אחת ההשקעות שהוא מנהל היא Aura Semiconductor, חברת שבבים פאבלס שמספקת מעגלים משולבים לאלחוט של האינטרנט של הדברים, תזמון וקול נייד, שהקימו המהנדסים יוצאי Silicon Labs סרינת סרידהרן וקישור גנטי. בנוסף, סוברמניאם הוא גם היו"ר של Cirel Systems, עוד חברת פאבלס מבנגלור שמפתחת ASICs עם אותות מעורבים ומוצרים סטנדרטיים לניהול הספק ושבבי קצה קדמי לחיישני MEMS.
שבבי ה-5G הראשונים של הודו


עוד חברה שהקימו יוצאי TI היא Signalchip, שמוקדם יותר השנה טענה שתכננה את השבבים הראשונים של הודו בשביל מודמים 4G/LTE ו-5G NR, שהושקו אחרי שמונה שנות תכנון. החברה הציגה ארבע שבבים: מודם 4G/LTE modem בשבב יחיד, כולל מקטעי פס הבסיס והמקלט משדר בהתקן אחד; מודם פס בסיס 4X4 LTE בשבב אחד; מקלט משדר 2X2 ל-LTE; מקלט משדר 2X2 לתקני 5G NR. מקטעי ה-RF מכסים את כל פסי ה-LTE/5G-NR עד 6GHz. השבבים תומכים גם באיכון באמצעות מערכת הניווט הלוויני של הודו NavIC.

 

 

 

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
קיידנס השיקה את מערכת הקישוריות בין שבבים UltraLink D2D
ליפ בו טאן, מנכ"ל קיידנס העולמית: " קיידנס השיגה תוצאות תפעוליות חזקות ברבעון השני של 2019, עם צמיחה של 12 אחוזים משנה לשנה, בכל קווי המוצר...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
מתהדק השת״פ בין שתי יצרניות הקובוטים
Universal Robots ו- MiR פתחו מרכז חדשנות משותף בברצלונה
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות