פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Exit Sign 300x2311
 

דוח שפרסמו חברת המחקר IVC ומשרד ZAG (זיסמן אהרוני גייר ושות'( מעיד על כך ששנת 2019 היתה שנת שיא לעומת השנים האחרונות ברכישות של חברות ישראליות, בכל הנוגע לערך הכולל של האקזיטים (הן מיזוגים ורכישות והן הנפקות ראשוניות) . ערך זה הגיע ב-2019 ל-21.7 מיליארד דולר ב-138 עסקאות כאשר הבולטת שבהם היא רכישת מלאנוקס על ידי Nvidia תמורת 6.9 מיליארד דולר.


הערך הכולל של אקזיטים בשווי של עד 5 מיליארד דולר ב-2018 היה הגבוה ביותר אי פעם: 14.84 מיליארד ב-2019 לעומת 12.6 מיליון בשנת 2018. בפרט ערך האקזיטים – של רכישות שבוצעו על ידי חברות פרטיות גדל באופן דרמטי ב-2019 והגיע לסכום של 10.3 מיליארד דולר לעומת 3.83 מיליארד ב-2018.


אקזיטים של חברות הנתמכות על ידי קרנות הון סיוכן גדלו באופן משמעותי ב-2019 והגיעו ל-7.12 מיליארד דולר, לעומת 2.75 מיליארד ב-2018. יחד עם מגמה מתמשכת של גידול מתמשך במכירות המשניות (שהוערכו בכמיליארד דולר ב-2019) כדרך נוספת לנזילות, שנת 2019 היתה שנה של נזילות משמעותית לחברות מגובות קרנות הון סיכון.


▪ קיימת עלייה מתמשכת בכמות ההשקעות הכוללת שהגיע ללמעלה מ-30 מיליארד דולר, בחברות שהצליחו לגייס חברות ששווין או הסכום שגייסו עד כה, עומד על פחות ממאה מיליון דולרים. חברות אלה מייצגות את צינור האקזיטים העתידיים בהערכות היוון גבוהות, והאתגר הוא הציפייה לכך שאקזיטים החברות הללו יהיו בטווח של 500 מיליון ומעלה.


רכישות בידי חברות אמריקניות מהוות כ-80% מערך המיזוגים והרכישות בשנה החולפת, בדומה ל-2018. יש גם יציבות במספר המיזוגים בישראל, אך הוא עדיין מהווה 6% מכלל היקף האקזיטים הגדולים. ב-2019 היינו עדים למיזוג הפרטי הגדול ביותר בין שתי חברות ישראליות – טאבולה ואאוטבריין.
ארבע חברות ביצעו הנפקה בבורסות בארה"ב. למרות המספר הגדל והולך של חברות הצמיחה, ההנפקה בבורסה הגדולה בארה ב עדיין אינה מהווה נתיב מועדף לנזילות.


נתון בולט נוסף מביא לידי ביטוי מגמה שמומחים כבר התריעו מפניה: הצטמקות בחלקם של המשקיעים הישראליים בגיוסי ההון של החברות הישראליות, שעמד בשנה החולפת רק על 13.3% מהסך הכולל. עם זאת, מדובר בנתון ממוצע ביחס לשנים האחרונות.

IVC צופה כי המגמות הבולטות ב-2019 יימשכו ב-2020, בהן העלייה בגיוסים של החברות הגדולות והמבוססות אל מול הירידה בקרב חברות הסיד. עוד הם חוזים כי בדומה לשנים האחרונות, תחומי הבינה המלאכותית והסייבר יוסיפו למשוך את מרב תשומת הלב של המשקיעים. כמו כן, מציינים בחברה, השנה עומדות לצאת כמה חברות סטארט-אפ ישראליות להנפקה, וכמה אחרות צפויות לבחון זאת.

 

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
ד"ר רפי ביסטריצר בכיר באפלייד זכה בפרס וולף לפיזיקה * "הופתעתי"
"סיימתי דוקטורט במכון ויצמן ועברתי אחר כך לעשות פוסט דוקטורט אצל פרופ' מקדונלד באוסטין טקסס. במסגרת המחקר פרסמנו מספר מאמרים על הגרפן הדו...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
דיווח מ-CES: ליסה סו: AMD היא כיום יצרנית המעבדים היחידה ב-7 ננומטר
מנכ"לית AMD ליסה סו הכריזה על כמה מוצרים חדשים בנאום מרכזי שאנליסטים אמרו שהיה החשוב ביותר של החברה מאז הנאום ב-2002 בקומדקס
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות