פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

TSMCLOGO
 

י

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) תיארה את 2019 בתור "שנה איטית" עבור חברת הפאונדרי בלבד הגדולה בעולם וגם עבור שוק השבבים הכולל.
TSMC צופה שתרשום גידול של 1-3% בהכנסות ב-2019, ואילו שוק שבבי הפאונדרי הגלובלי ירשום רק גידול ללא שינוי. חברת הפאונדרי בלבד גם חוזה ששוק השבבים הכולל ללא זיכרונות יגדל ב-1% בלבד השנה. חלק מההאטה נובעת מהירידה ברווחיהם של כורי המטבעות הקריפטוגרפיים, שהובילה מצידה לירידה בביקוש לשבבים. 

כידוע בשבוע האחרון כבר דיווחנו על כך שיצרנית המעבדים הגרפיים Nvidia חשופה לגל תביעות הטוענות להסתמכות יתר על שוק המטבעות הוירטואליים.

מדוחות TSMC עולה כי ברבעון הרביעי של 2018 נרשמה ירידה בביקוש לשבבי הכרייה שלה, שהובילה לגידול במלאי השבבים. מנכ"ל החברה סי.סי וויי מסר גם כי אינו יכול לספק תחזית באשר לשבבי כריית ביטקוין לשנת 2019, בשל התנודתיות הגבוהה של תחום זה.


ההכנסות של TSMC ברבעון הראשון מוערכות בין 7.3 מיליארד דולר ו-7.4 מיליארד דולר, קיטון של כ-14% לעומת 8.46 מיליארד דולר באותה תקופה ב-2018. הצפי גם מהווה קיטון של בסביבות 22% לעומת הרבעון הקודם.
הקיטון בשיעורי הניצול של קיבולת הייצור יוריד את שולי הרווח הגולמי והתפעולי של TSMC לעומת השנה הקודמת וגם לעומת הרבעון הקודם ברבעון הראשון של 2019, אמרה החברה. משקיפי השוק זיהו את הירידה בשיעור הניצול של תהליך ה-7nm כגורם העיקרי.
TSMC מייחסת את התחזית הקודרת שלה השנה לאי ודאות מקרו כלכלית, ומכירות מאכזבות של סמארטפונים יקרים שהובילו להצטברות מלאים בשרשרת האספקה של השבבים. שרשרת האספקה תעסוק בהתאמת מלאים עד אמצע 2019, לדברי חברת הפאונדרי.


TSMC צופה שהמכירות שמקורן במגזר מכשירי האינטרנט של הדברים ירשמו גידול דו ספרתי השנה, שיעלה על הגידול במכירות של המגזרים האחרים. המכירות של החברה שמקורן במגזר המחשוב עתיר הביצועים (HPC) כנראה יקטנו בשיעור דו ספרתי ב-2019. ללא שבבים לכריית מטבעות קריפטוגרפיים, יהיה גידול קל במכירות של מגזר HPC.


המכירות של TSMC שמקורן במגזר הטלפונים צפויות לרשום עוד גידול קל ב-2019, ואילו המכירות במגזר האלקטרוניקה לרכב ירשמו גידול ללא שינוי, לדברי החברה.
בנוסף, TSMC מעריכה שההוצאה ההונית השנה תהיה בין 10 מיליארד דולר ל-11 מיליארד דולר. חברת הפאונדרי קבעה במקור את יעד ההוצאה ההונית שלה כבין 10-12 מיליארד דולר.
מתוך ההוצאה ההונית ב-2019, 80% יוצאו על טכנולוגיות ה-7nm, 5nm ו-3nm של החברה, היא מסרה. למרות התחזית העסקית העגומה שלה, TSMC בטוחה בתחרותיות של הייצור של צומתי ה-7nm שלה.
שבבי ה-7nm ש-TSMC סיפקה היוו 9% מהכנסות החברה מפרוסות ב-2018. האחוז יגיע ל-25% ב-2019, לדברי הפאונדרי.


TSMC גם הביעה אופטימיות לגבי עסקי הקצה האחורי של השבבים המתקדמים שלה השנה, שחזויים ליהנות מגידול דו ספרתי במכירות בהשוואה ל-2018.
TSMC עדיין אופטימית לגבי הביצועים שלה ב-2020 ו-2021, כש-5G וטכנולוגיות מתפתחות אחרות יבשילו. TSMC תשמור על המובילות הטכנולוגית שלה באמצעות 7nm תחרותי וצומתי עיבוד יותר מתקדמים, אמרה חברת הפאונדרי.

.

עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
סמסונג תשקיע למעלה מ-100 מיליארד כדי להתחרות ב-TSMC
לקוחות מדווחים כי סמסונג חתכה את מחירי הייצור כדי למשוך אותם לעזוב את TSMC ולעבור אליה.
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
ייצור חכם דורש הרבה מאמץ, אומר מנהל התפעול של ASE
ל-ASE יש כעת בסך הכל תשעה מפעלים ללא אורות שמפתחים אותם באופן מלא בתוך החברה וצוות שכולל 400 מהנדסים
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות