פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

Paragon
מערכת פאראגון של אורבוטק. ציוד לייצור שבבים


יש כבר מספרים סופיים ו-2018 הייתה עוד שנה מוצלחת במיוחד לא רק לשוק השבבים -- שרשם מכירות שיא של 468.8 מיליארד דולר בשנה שעברה -- אלא גם לכל שרשרת האספקה של ייצור שבבים.
כצפוי, המכירות של ציוד לייצור שבבים קבעו שיא חדש של כל הזמנים ב-2018, לדברי האיגוד המסחר SEMI. סיכום סופי של המספרים מראה שהמכירות של ציוד לייצור שבבים גדלו ל-64.5 מיליארד דולר בשנה שעברה, עלייה של 14% לעומת 56.6 מיליארד דולר ב-2017, לדברי SEMI.
אולם, אחרי שנים רצופות של מכירות שיא ב-2017 ו-2018, SEMI צופה ששוק הציוד יחזור לקרקע המציאות ב-2019 כי סוף השגשוג של שבבי זיכרון מרסן את הרכישות של ציוד חדש. SEMI חוזה שהמכירות של ציוד לייצור שבבים יקטנו בכ-14% השנה.
המכירות של ציוד לעיבוד פרוסות גדלו ב-15% ב-2018, ואילו המכירות של ציוד קדמי אחר גדלו ב-9%. המכירות הכוללות של ציוד בדיקה גדלו ב-20% והמכירות של מכלולים/ אריזות גדלו ב-2%, אמרו ב-SEMI.


קוריאה הדרומית הייתה השוק הגדול ביותר של ציוד שבבים זאת השנה השנייה ברציפות, בגלל דחיפה מהגדלת ההשקעה ההונית אצל סמסונג ו-SK Hynix בשגשוג המתמשך של שבבי זיכרון. קוריאה הדרומית שמרה על מקום הראשון למרות העובדה שההוצאה שלה על ציוד הוני למעשה קטנה ב-1% ל-17.71 מיליארד דולר, לדברי SEMI.
סין עלתה להיות השוק מספר שתייים של מכירות ציוד הוני לייצור שבבים בשנה שעברה בפעם הראשונה אי פעם, עם גידול עצום של 59% במכירות ל-13.11 מיליארד דולר. טאיוואן ירדה למקום השלישי עם קיטון של 12% במכירות ל-10.2 מיליארד דולר, לפי SEMI.
המכירות של ציוד שבבים מסין לשוק האמריקני גדלו ב-4% והגיעו ל-5.83 מיליארד דולר, מספיק כדי שתהיה השוק החמישי בגודלו של ציוד הוני אחרי קוריאה הדרומית, סין, טאיוואן ויפן. המכירות ביפן, אירופה ושאר העולם השתפרו כולן ה-15% לפחות, לדברי SEMI.

 FAB TOOLS SEMI

באותה עת, גם המכירות של חומרים לשבבים ומסיכות ליתוגרפיה קבעו שיאים חדשים בשנה שעברה.
השוק הגלובלי של חומרים לשבבים גדל בקרוב ל-11% והגיע ל-51.9 מיליארד דולר, והאפיל על השיא הקודם של 47.1 מיליארד דולר שנקבע ב-2011. המכירות של חומרים לייצור פרוסות גדלו ב-16% והגיעו ל-32.2 מיליארד דולר, ואילו המכירות של חומרי אריזה גדלו ב-3% והגיעו ל-19.7 מיליארד דולר, לפי SEMI.
טאיוואן -- שם נמצא חלק גדול מקיבולת ייצור השבבים העולמית -- הייתה השוק הגדול ביותר של מכירות חומרים לשבבים זאת השנה התשיעית ברציפות, עם מכירות שגדלו ב-11% ל-11.45 מיליארד דולר, אמרה קבוצת המסחר.
גם במסיכות ליתוגרפיה -- שהיוו 13% מהשוק הכולל של חומרים לייצור פרוסות -- נקבע שיא של כל הזמנים במכירות, 4.02 מיליארד דולר. SEMI צופה שהמכירות של מסיכות ליתוגרפיה יקבעו שיא חדש זאת השנה השלישית ברציפות ב-2019, עם מכירות חזויות של 4.2 מיליארד דולר.

 
 
עוד בתחום ייצור - FABS

כתבות נוספות בתחום

‫יצור (‪(FABs‬‬
שבבי תהליכי SiP ו-AiP יצברו תנופה ליישומי דור 5 ב-2020
מערכות במארז (SiP) ייצברו תנופת צמיחה משמעותית ב-2020 כי הן יהיו מאוד נחוצות כדי לעבד התקני קישוריות אלחוטית כולל מודולי קצה קדמי של RF, מודולי...
קרא עוד
‫יצור (‪(FABs‬‬
TSMC מכריזה על שילוב אדם-מכונה בייצור חכם
לדברי AC הואנג, סגן מנהל מרכז הייצור החכם של החברה, רבים מהעובדים בקווי הייצור של TSMC התאימו בהדרגה את התפקיד שלהם מהפעלת מכונות לניטור...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות