פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

arm_mcbstm32c
ARM - משתפת פעולה עם ST-Ericson

החברות ST-Ericsson ו-ARM, מפתחת פתרונות IP טכנולוגיים לתעשיית האלקטרוניקה , הכריזו בתערוכת ה-Mobile World Congress בברצלונה, על היוזמה המשותפת המתמשכת שלהן למיטוב מערכת ההפעלה .Android היוזמה החדשה תאפשר לנצל את יתרונותיו של ה-SMP (Symmetric Multi Processing) בעבודה על פלטפורמת ה-ST-Ericsson U8500 בעלת נצילות ההספק הטובה ורמת הביצועים הגבוהה, המשתמשת במעבד כפול הליבה ARM Cortex-A9 MPCore. פלטפורמת הדור הבא הזו משפרת את יכולת ריבוי המשימות (מולטיטסקינג) ואת ביצועי השיא של טלפונים עם Android, ובמקביל שומרת על צריכת ההספק הנמוכה של המכשיר. תמיכה בעיבוד מסוג SMP בתוך מערכת Android תאפשר עליית מדרגה עבור הביצועים והיכולות של מכשירי Android. שיפורים אלה יכללו גישה משולבת למולטימדיה ולתכני רשת עשירים, את השירותים מבוססי המיקום החדשים ביותר, קישוריות חברתית וממשק משתמש אטרקטיבי.  

הביקוש בקרב הצרכנים ליישומי מולטימדיה מתקדמים ולחווית רשת עשירה וזמינה תמיד על הטלפונים שלהם מציב לחץ ודרישות חסרות תקדים מתוחלת החיים של הסוללות באותם התקנים. טכנולוגיית ARM MPCore מספקת שיפורים בהשוואה לארכיטקטורות מרובות הליבה הנמצאות בשימוש נרחב במחשבים אישיים ובשרתים ועוזרת למקסם את הביצועים ואת נצילות ההספק של התקנים עם טכניקת ניהול הספק המקטינה באופן ניכר את צריכת ההספק הדינמית והסטטית. מיטוב זה הוא פרי יוזמה משותפת של ST-Ericsson לבין ARM והוא יוענק לקהילת המקור הפתוח של Android ויועמד לשימוש הכלל.

"תם העידן שבו אנשים משתמשים בטלפונים ניידים אך ורק כדי לקיים שיחות טלפון ולשלוח הודעות אס.אם.אס", אומר רונאן דה-רנס, אנליסט בכיר לתחום המדיה הניידת בחברת המחקר Screen Digest. "הרווחים מיישומי ושירותי נתונים ניידים צפויים להכפיל עצמם בארבע השנים הקרובות, ולהגיע ל-100 מיליארד יורו. אך כדי שהשוק יוכל לממש את מלוא הפוטנציאל שלו חייבים ההתקנים הניידים החדשים להפוך לרבגוניים יותר. כיוון שהגלישה באינטרנט היא היישום הפופולרי ביותר בטלפונים החכמים, חשוב שהיצרניות יציעו את חווית הדפדוף הטובה ביותר שהם יכולים".  

עם מיטוב מערכת ה-Android עבור עבודת SMP על מעבד ה-Cortex-A9 MPore יסייעו ARM ו-ST-Ericsson ליצרניות לעמוד בביקוש ההולך וגדל לטלפונים חכמים מתקדמים המציעים את מאפייני העלות וצריכת ההספק של הטלפונים המסורתיים.  

פלטפורמת ה-U8500 של ST-Ericsson נמצאת בין מערכי השבבים הראשונים בתעשייה המשלבים את מעבד היישומים מרובה הליבות של ARM - ה-Cortex-A9 MPCore - ואת מעבד הגרפיקה Mali-400. הפלטפורמה מסוגלת לספק ביצועי שיא של היישום ובמקביל עדיין לתמוך ב-120 שעות של שמע או ב-12 שעות של וידאו HD מלא על טעינת סוללה אחת יחידה.

ה-SMP (עיבוד מרובה מעבדים סימטרי), מאפשר למעבדים מרובי ליבות כדוגמת ה-Cortex-A9 MPCore של ARM, לפעול במתחים ובתדרים נמוכים יותר, מה שמאפשר לצרכנים להספיק ולעשות הרבה יותר דברים על טעינת סוללה אחת יחידה. במקום מעבד יחיד הפועל במלוא היכולת כדי להשלים משימה, בשיטת ה-SMP כמה ליבות יכולות לעבוד בו-זמנית בקצב נמוך יותר: זה גורם לכל השבב לפעול בטמפרטורות נמוכות יותר, מה שתורם להקטנת זליגת ההספק. כך יכולה מערכת המשתמשת בעיבוד SMP לספק את אותה רמת ביצועים שלה ניתן לצפות ממעבד מהיר יותר בעל ליבה אחת, תוך צריכה של הרבה פחות הספק. היכולת לחלק טעינות מקבילות לכמה ליבות שונות מבטיחה למשתמשים חוויה ניידת עשירה יותר עם רמה גבוהה של תגובתיות וביצוע מהיר ובו-זמני של כמה פונקציות תקשורת, מולטימדיה וווידג'טים שונים ברשת, וכל זאת מבלי לפגוע בתוחלת חיי הסוללה.
עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
Lite-On מוכרת את עסקי ה-SSD לקיוקסיה תמורת 165 מיליון דולר
קיוקסיה הוא השם הסופי של חברת הזכרונות שהוקמה על בסיס החטיבה של טושיבה (ולא פנגיאה כפי שפורסם בתחילה)
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון בונה מפעל בסינגפור
החברה גם ציינה ששוק הזיכרונות יהיה רגיל יחסית במחצית השנייה של 2019 אחרי היחלשות בביקוש במחצית הראשונה
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות