פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

dram_wikipdeia
שבבי זכרון DRAM. מתוך ויקיפדיה

חברת גרטנר פרסמה רשימה ראשונית של נתוני נתח שוק זכרונות ה-DRAM ברבעון הראשון של 2010. הזוכות – אלו שצברו נתח שוק גבוה יותר ברבעון הראשון הן סמסונג, מיקרון Powerchip ו- ProMOS. המפסידות – אלו שנתח השוק שלהם הצטמצם היו היניקס, אלפידה, נאניה, ו-וינבונד. מבחינת נתח השוק – סמסונג ראשונה, ולאחריה היניקס, אלפידה, מיקרון, פאואר-צ'יפ, נאניה, וינבונד, ProMOS, טושיבה ואטרון.

החברות הטאיווניות פרומוס ופאואר צ'יפ ידעו את הגידול המשמעותי ביותר בנתח השוק ברבעון הראשון לאחר שעברו לניצול מלוא הקיבולת שלהם, ובמקרה של של פאואר צ'יפ, ובמקרה של פאוארצ'יפ, הם עברו לטכנולוגיות ייצור של אלפידה ב-65 ננומטר XS. כך כותב אנדרו נורווד, אנליסט בגרטנר.

הביצועים החזקים של פאואר צ'יפ גרמו לכך שהיא נטלה את המקום החמישי מהמתחרה הטאיוונית נאניה. הביצועים החלשים של נאניה נבעו מניצול נמוך של הקיבולת במפעליה לאחר שהחברה עברה לתהליך 40 ננומטר של מיקרון.

גרטנר מסכמת ואומרת כי הביצועים של השוק היו טובים. הכנסות השוק גדלו בכ-10% לעומת הרבעון המקביל ל-9.5 מיליארד דולר, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד מדובר בזינוק חד של 165%.

במקביל, חברת המחקר סמיקו צופה מחסור בשבבי זכרון. זאת בשל התכווצות יכולת הייצור ב-24 החודשים האחרונים ביחד עם גידול בדרישה לשבבי זכרון עבור מחשבים אישיים, דבר שיצר אפשרות לעלית מחירים של זכרונות DRAM.

קנסות מצטברים של 331 מיליון יורו

תשעה יצרני שבבים אלקטרוניים נקנסו בסכום העולה על 331 מיליון יורו (409 מיליון דולר) על ידי האיחוד האירופי על כך שבאופן בלתי חוקי תיאמו מחירים. התשעה הם  סמסונג, הינקס, אינפניון, NEC, היטאצ'י, מיצ'ובישי, טושיבה, אלפידה ונאניה. מיקרון, שהייתה גם היא חלק מקרטל תיאום המחירים, התחמקה מהקנס בגלל שהתריעה על תיאום המחירים בפני רשויות השוק התחרותי. השבבים, כולם מסוג DRAMS, משמשים בחפצים פופולאריים רבים כמו מחשבים אישיים.


הקנס הגבוה ביותר הוטל על חברת סמסונג, היצרנית הגדולה בשוק, אשר נקנסה ב-146 מיליון יורו (185 מיליון דולר). אחריה חברת אינפיניון הגרמנית שנקנסה ב-57 מיליון יוורו (72 מיליון דולר). שאר הסכום התחלק בין שאר החברות, בהן NEC, מיצובישי, היטאצ'י וטושיבה.


עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
Lite-On מוכרת את עסקי ה-SSD לקיוקסיה תמורת 165 מיליון דולר
קיוקסיה הוא השם הסופי של חברת הזכרונות שהוקמה על בסיס החטיבה של טושיבה (ולא פנגיאה כפי שפורסם בתחילה)
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון בונה מפעל בסינגפור
החברה גם ציינה ששוק הזיכרונות יהיה רגיל יחסית במחצית השנייה של 2019 אחרי היחלשות בביקוש במחצית הראשונה
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות