פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

IMAGINATION
 

חברת אפל לקוחה ותיקה של אימג'יניישן הודיעה אתמול כי לא תשתמש עוד בקניין הרוחני של אימג'ינטיישן במוצרים חדשים. אימג'יניישן חשפה זאת בהודעה שפרסמה ביום שני, 3 באפריל לבורסה. עבור חברת ה- IP הגרפית הבריטית, אשר טכנולוגיות הליבה של מעבדי ה-GPU שלה היו מרכיב מהותי בטלפונים, טבלטים, אייפוד, טלוויזיות ושעונים של אפל ההערכה היא שמדובר במכה הרסנית.


עם זאת, חברי קהילת המעבדים הגרפיים (GPU), אשר היו מודעים לכך שאפל שכרה מומחים ל-GPU בשנים האחרונות, נוטים להתייחס לכך כאל התפתחות בלתי נמנעת.
לאחר שנים של גיוס אדריכלים גרפיים, אפל תכננה GPU מותאם אישית משלה, שכבר משווק במעבדי A8, A9 ו- A10 שמפעילים את ה- iPhone 6, 6S ו- 7. ה- GPU במעבדים של אפל עדיין שומרים על פונקצית חומרה מתוך PowerVR אך ברור כי ליבת Shader ב GPU של אפל שונה מבחינה ארכיטקטונית מ Imagination Technologies PowerVR שורה. משמעות הדבר היא גם כי אפל כתבה מהדר ו-OpenGL ES GPUs שלה וכמעט את כל הדרייברים שלו.

קווין קרואל, אנליסט בכיר בחברת המחקר "טיריאס", ציין כי הוא אינו חושב שאימגי'ניישן יכולה להמשיך כחברה עצמאית ללא אפל. "אני מניח שהיא תוצע למכירה אך יהיה זה במחיר נמוך למניה.
ג 'ים מקגרגור, אנליסט ראשי בחברת המחקר Tirias מחקר, "אימג'יניישן כבר איבדה זכיות ל- ARM ול-Vivante, וגם הרכישה של MIPS לא עזרה לה. כמו MIPS, התחרות ב- GPU הפכה להיות עזה יותר והחברה הפכה לשאננה ".

בהודעה לעיתונות, אימג'יניישן ציטטה את אפל ואמרה כי [אפל] עובדת על עיצוב גרפי נפרד ועצמאי כדי לשלוט במוצריה ותצמצם את ההסתמכות העתידית על טכנולוגיית אימג'יניישן. אימג'יניישן, לעומת זאת, גם הבהירה כי "יהיה מאוד מאתגר עבור אפל לעצב ארכיטקטורת GPU חדש מהיסוד" מבלי להפר פטנטים, קניין רוחני ומידע סודי של אימג'יניישן.


תגובת אימג'יניישן:
"אימג'יניישן קיבלה הודעה על ידי אפל, הלקוחה הגדולה ביותר שלה, כי לא תשתמש עוד בקניין הרוחני של הקבוצה במוצריה החדשים תוך 15 חודשים עד שנתיים, ולפיכך, אימג'יניישן לא תהיה זכאית לתשלום תמלוגים על פי הסכם הרישיון ותמלוגים הנוכחי. "אפל השתמשה בטכנולוגיה של אימג'יניישן ובקניין הרוחני במשך שנים רבות. זה יצר את הבסיס של יחידות המעבדים הגרפיים של אפל לטלפונים, טבלטים, אייפוד, טלוויזיות ושעונים. אפל טענה כי היא עובדת על תכנון גרפי נפרד ועצמאי על מנת לשלוט במוצריה, ותצמצם את ההסתמכות העתידית על טכנולוגיית האימג'יניישן.

"אפל לא הציגה ראיות כלשהן כדי להוכיח את טענתה כי היא לא תדרוש עוד טכנולוגיה של אימג'יניישן, מבלי להפר פטנטים, קניין רוחני ומידע סודי של אימג'יניישן,. הוכחה זו התבקשה על ידי אימג'יניישן אבל אפל סירבה לספק אותה."


ההודעה של אפל הובילה את אימג'יניישן לדון עם אפל על פוטנציאל מסחרי חלופי במקום הסדרי התמלוגים הנוכחיים. אימג'יניישן שומרת על זכויותיה ביחס לשימוש בלתי מורשה של אפל במידע הסודי של אימג'יניישן ובזכויות הקניין הרוחני של אימג'יניישן.

עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
Lite-On מוכרת את עסקי ה-SSD לקיוקסיה תמורת 165 מיליון דולר
קיוקסיה הוא השם הסופי של חברת הזכרונות שהוקמה על בסיס החטיבה של טושיבה (ולא פנגיאה כפי שפורסם בתחילה)
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון בונה מפעל בסינגפור
החברה גם ציינה ששוק הזיכרונות יהיה רגיל יחסית במחצית השנייה של 2019 אחרי היחלשות בביקוש במחצית הראשונה
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות