פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

טושיבה מוציאה את ווסטרן דיגיטל מההשקעה במפעל חדש

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
TOSHIBA LOGO
 
טושיבה הודיעה שתתקדם לבד בקניית ציוד למפעל חדש באתר הייצור שלה Yokkaichi Operations ותרחיק את השותפה שלה בייצור וטכנולוגיית פלאש NAND ווסטרן דיגיטל, בהתפתחות האחרונה בקרב בין החברות שמאיים לעצור את המכירה של עסקי השבבים של טושיבה.


ווסטרן דיגיטל אמרה שהיא עדיין מתכוונת להשתתף במימון של הציוד למפעל.

טושיבה אמרה ביום חמישי (3 באוגוסט) שחברת הבת לשבבי זיכרון שהקימה לאחרונה, Toshiba Memory Corp., נשאה ונתנה עם חברת הבת סנדיסק של ווסטרן דיגיטל על השקעה משותפת בציוד למפעל, אבל שני הצדדים לא הצליחו להגיע להסכם. טושיבה אמרה שהיא תוציא בסביבות 1.76 מיליארד דולר כדי להתקדם באופן חד צדדי בקניית ציוד לשלב 1 של החדר הנקי של מפעל 6 ובבנייה של שלב 2 באתר ביוקאיצ'י.


טושיבה אמרה שתוציא 136 מיליון דולר נוספים כדי להתקין ציוד במפעל 6. ההתקנה צפוי להתחיל בדצמבר, אמרה טושיבה.
"ההחלטה הזאת להתקדם עם השקעה חד צדדית במפעל 6 לא משפיעה על הייצור בעסקי השבבים, כי Toshiba Memory מייצרת את הזיכרונות", אמרה טושיבה בהודעה.

ווסטרן דיגיטל אמרה בהודעה שהיא מקיימת "דיאלוג מועיל" עם טושיבה במשך כמה שבועות על ההשקעה המתוכננת במיזמים המשותפים של החברות, כולל מפעל 6. הדיונים האלה נמשכים, אמרה ווסטרן דיגיטל.

ווסטרן דיגיטל אמרה בהודעה שהמיזמים המשותפים בין החברות מוסדרים באמצעות הסכמים "שקובעים מסגרת לכל השקעה על ידי השותפות בקיבולת ייצור של NAND - כגון ההשקעה בציוד של מפעל 6. ההסכמים מקנים לנו עדיפות להשתתף בהשקעות משותפות בציוד של מפעל 6 באמצעות המיזמים המשותפים, וזה בדיוק מה שבכוונתנו לעשות".

מפעל 6 ייצר בתחילה את זיכרונות הפלאש NAND BiCS עם 96 שכבות של טושיבה, שטושיבה מצפה שהביקוש להם יישאר גבוה עד סוף השנה הזאת וב-2018.
ווסטרן דיגיטל וטושיבה רבות מאז שטושיבה הודיעה שתמכור את עסקי השבבים שלה, כולל החלק שלה במיזמים המשותפים עם ווסטרן דיגיטל, כדי לעזור בקיזוז הפסדים עצומים שספגה חברת הבת האמריקנית של התחנות הכוח הגרעיניות שלה. ווסטרן דיגיטל, שהגישה פעמים רבות הצעות לרכישת העסקים מטושיבה, טוענת שטושיבה זקוקה להסכמתה כדי למכור לגורם אחר. שתי החברות מתדיינות על עניינים קשורים שונים בבתי משפט שונים וצפוי להן דיון בוררות בלשכת המסחר הבינ"ל בהמשך החודש הזה.

ביוני טושיבה ציינה קונסורציום שמובילה Innovation Network Corporation of Japan (INCJ) -- שותפות ציבורית- פרטית בין ממשלת יפן ו-19 חברות -- כמגיש ההצעות המועדף עליה לעסקי שבבי הזיכרון - שצפויים להכניס לפחות 18 מיליארד דולר. אבל עסקה לא התממשה ושירות הידיעות רויטרס דיווח שחברות בקונסורציום INCJ -- שכולל גם את הבנק לפיתוח של יפן, חברת ההשקעות הפרטיות Bain Capital ויצרנית שבבי הזיכרון הקוריאנית הינקס -- רוצות שטושיבה תיישב את התביעות של ווסטרן דיגיטל לפני סגירת העסקה.

עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
Lite-On מוכרת את עסקי ה-SSD לקיוקסיה תמורת 165 מיליון דולר
קיוקסיה הוא השם הסופי של חברת הזכרונות שהוקמה על בסיס החטיבה של טושיבה (ולא פנגיאה כפי שפורסם בתחילה)
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון בונה מפעל בסינגפור
החברה גם ציינה ששוק הזיכרונות יהיה רגיל יחסית במחצית השנייה של 2019 אחרי היחלשות בביקוש במחצית הראשונה
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות