פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

שוק ה-NAND צפוי להצטנן ברבעון הראשון

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
DRAM
 



המחירים בחוזים של זיכרונות פלאש NAND צפויים לרדת ברבעון הראשון של 2018 כשרגיעה מסורתית בביקוש אחרי רבעון סוף השנה יחד עם גידול של 5% בביטים מדביקים שוק שלהט כל שנת 2017, לדברי DRAMeXchange, חברת מחקרים שעוקבת אחרי המחירים של שבבי זיכרון.

חברת המחקר DRAMeXchange מטאיפה צופה שהביקוש ל-NAND למחשבים ניידים, טבלטים וסמארטפונים ירד ביותר מ-15% לעומת הרבעון הרביעי של השנה הזאת. ברבעון הראשון של השנה יש בדרך כלל קיטון במכירות ובביקוש בהשוואה לרבעון הרביעי, למרות שהמחירים בחוזי NAND עלו ברבעון הראשון של 2017 כשמחסור מתמשך ב-NAND הוזן על ידי המעבר מ-2D NAND ל-3D NAND.

 

 

nand prices

היצע/ ביקוש של פלאש NAND מקור: DRAMeXchange

תפוקת הביטים צפויה לגדול כשהספקים ממשיכים לשפר את קיבולת הייצור שלהם ואת התפוקה של פלאש 3D NAND, צפתה החברה.
עודף ההיצע של NAND ברבעון הראשון של 2018 צפוי להיות מצב זמני. DRAMeXchange חוזה היצע מצומצם ועליית מחירים שוב במחצית השנייה של השנה.

המחסור בפלאש NAND צפוי להשתפר ברבעון הראשון של 2018. צפויה הקלה בהיצע המצומצם של זיכרונות פלאש NAND ברבעון הראשון של 2018 כששיעורי התפוקה אצל ספקי ה-3D NAND הגדולים ממשיכים להשתפר, וירוויחו מכך משמעותית ספקי שירותי בדיקה ואריזה של זיכרונות מהרמה השנייה, לדברי מקורות בתעשייה.

המקורות אמרו שהביקוש והרווחיות במגזר ה-DRAM עוברים מחזור חיובי כי ספקי DRAM גלובליים מובילים מגדילים את קיבולות הייצור שלהם מתוך שיקול דעת, ומאפשרים לשוק ה-DRAM לקיים התפתחות יציבה בטווח הקצר. לגבי שבבי זיכרונות פלאש NAND, מחיר המכירה הממוצע צפוי לרדת ברבעון הראשון של 2018 אחרי שיא ברבעון הרביעי של 2017, כי השיפור בשיעורי התפוקה אצל היצרנים יעזור להקל על ההיצע המצומצם במגזר, המשיכו המקורות. זאת תהיה התפתחות מעודדת עבור חברות הבדיקה ואריזה של זיכרונות מהרמה השנייה.

Orient Semiconductor Electronics, למשל, מצפה ששיעור ניצול הקיבולת שלה יעלה משמעותית במחצית הראשונה של 2018, ויש לה סיכוי לחזור לרווחיות בשנה הבאה. החברה נאלצה להסתמך על עסקי EMS (שירותי ייצור אלקטרוניקה) כדי לתמוך בפעילות שלה ברבעון הרביעי של 2017, כשבקושי הצליחה להתחרות עם שחקנים גדולים יותר על זכייה ביותר הזמנות בגלל היצע NAND מצומצם ומחירים גבוהים. לעומת זאת, שחקנים גדולים יותר כמו Powertech Technology (PTI) ו-ChipMOS Technologies ירוויחו רק מעט מהגדלת ההיצע של זיכרונות פלאש, אבל ייפגעו משמעותית מהמהלך של Micron Technology להקים את קיבולת הבדיקה ואריזה של זיכרונות שלה בטאיצ'ונג, מרכז טאיוואן.

בתגובה, הם חותרים באופן פעיל להזמנות מספקי הזיכרונות בסין. ChipMOS, לדוגמה, נושאת ונותנת עם Yangtze Memory Technologies (YMTC), ומבקשת לספק שירותי קצה אחורי ליצרנית הסינית של שבבי פלאש NAND. בינתיים, להוטה לחזור לתחום האריזה והבדיקה של DRAM, Siliconware Precision Industries (SPIL) מכרה החזקה של 30% במפעל שלה סוז'ו בג'יאנגסו, סין ל-Tsinghua Unigroup, מתוך מטרה להשיג בקלות רבה יותר הזמנות לזיכרונות קצה אחורי מ-YMTC במסגרת הקבוצה.

 

עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
Lite-On מוכרת את עסקי ה-SSD לקיוקסיה תמורת 165 מיליון דולר
קיוקסיה הוא השם הסופי של חברת הזכרונות שהוקמה על בסיס החטיבה של טושיבה (ולא פנגיאה כפי שפורסם בתחילה)
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון בונה מפעל בסינגפור
החברה גם ציינה ששוק הזיכרונות יהיה רגיל יחסית במחצית השנייה של 2019 אחרי היחלשות בביקוש במחצית הראשונה
קרא עוד




תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות