פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

הפסדים ב-ST-אריקסון פגעו בשורה התחתונה של STMicroelectronics

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

ST_LOGO
ST - הרוויחה ממכירת חלקה בנומוניקס

ההכנסות של STMicroelectronics ברבעון השני של 2010 הסתכמו ב-2.531 מיליארד דולרים, המהווים עלייה של 8.9% יחסית לרבעון הקודם, ועלייה של 27% יחסית לרבעון המקביל בשנה שעברה.

התוצאות כוללות גם את המכירות שנרשמו על ידי ST-אריקסון, מיזם שבבים משותף ל-STMicroelectronics ואריקסון. בסך הכל, דיווחה ST על רווח נקי של 356 מיליון דולרים ברבעון השני של 2010, או 0.39 דולרים למניה (מדוללת), בהשוואה לרווח נטו של 57 מיליון דולרים ברבעון הקודם, ולעומת הפסד נקי של 318 מיליון דולרים ברבעון המקביל אשתקד.

ST דיווחה גם על רווחי השקעות ומימושים של 264 מיליון דולרים כתוצאה ממכירת חלקה (48.6%) ב-Numonyx, ספקית זיכרונות NOR, ל-Micron Technology. Numonyx הייתה מיזם משותף של אינטל ו-ST.

הוצאותיה של ST הסתכמו ב-134 מיליון דולרים במהלך הרבעון השני של 2010, בהשוואה ל-74 מיליון דולרים ברבעון המקביל בשנה שעברה.

במחצית הראשונה של 2010, הסתכמו ההוצאות של ST ב-313 מיליון דולרים, מעט פחות ממה שתכננה.

בהתאם למחויבותה לשיפור מבנה העלויות, ST דיווחה על הוצאות ארגון מחדש והתייעלות של 12 מיליון דולרים ברבעון השני, לעומת 33 מיליון ברבעון הקודם ו-86 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

על בסיס השוואה שנתית, כל פלחי השוק מלבד הטלקום הראו צמיחה. "איננו שבעי רצון מהתוצאות בתחום הטלקום, כמובן. מכל מקום, אנו מעודדים מההתקדמות של ST-אריקסון בהשגת תכנון טוב למוצרים והשגת היעדים בארגון מחדש, עד להתאוששותה המלאה", ציין נשיא ומנכ"ל ST, קארלו בוזוטי, עם פרסום הדו"חות.

ST-אריקסון דיווחה על ירידה של 10% במכירותיה ברבעון השני, שהסתכמו ב-544 מיליון דולרים, יחסית ל-606 מיליון דולרים ברבעון הקודם, ו-666 מיליון דולרים ברבעון המקביל בשנה שעברה. היא דיווחה אף על הפסד נקי של 139 מיליון ברבעון השני של 2010, בהשוואה להפסד של 154 מיליון דולרים ברבעון הקודם והפסד של 213 מיליון דולרים ברבעון המקביל בשנה שעברה. החברה צופה כי מכירותיה ברבעון הנוכחי יצמחו קמעה.

בהודעה שפרסמה החברה, אמר ג'ילס דלפאסי, נשיא ומנכ"ל החברה, כי "הביצועים שלנו ברבעון המדווח הם תוצאה של מכירות נמוכות יותר ופיקוח הדוק על העלויות. המכירות שלנו ברבעון המשיכו לשקף את ההשפעה של שינוי מגוון המוצרים שלנו, יחד עם ביצועים נמוכים מן הצפוי באסיה ובעיות באספקה".

מבחינת ST,  התחזית נראית קצת טוב יותר. "אנו צופים ברבעון הקרוב עלייה בהכנסות של 2%-7%, שמהווים שיפור של 13%-19% בהשוואה לרבעון בשנה שעברה", אמר בוזוטי.
עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
Lite-On מוכרת את עסקי ה-SSD לקיוקסיה תמורת 165 מיליון דולר
קיוקסיה הוא השם הסופי של חברת הזכרונות שהוקמה על בסיס החטיבה של טושיבה (ולא פנגיאה כפי שפורסם בתחילה)
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון בונה מפעל בסינגפור
החברה גם ציינה ששוק הזיכרונות יהיה רגיל יחסית במחצית השנייה של 2019 אחרי היחלשות בביקוש במחצית הראשונה
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות