פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

XILINX_Integrated_Circuits_China
שבב של xilinx

Xilinx, יצרנית הרכיבים המתכנתים (FPGA), הכריזה על הדור הבא של פלטפורמות מתכנתות, אשר יעניקו למתכנני מערכות FPGAs מחצית מצריכת ההספק ובמקביל קיבולת כפולה ממה שהתאפשר עד היום. Xilinx ממקסמת את ערכה של טכנולוגית ה 28 ננומטר על ידי בחירה בטכנולוגיית תהליך דלת הספק ועתירת ביצועים, בארכיטקטורה מוכרת ומדרגית המתאימה לקשת רחבה של מוצרים ובכלים חדשניים.   

הפלטפורמה החדשה תאפשר ללקוחות ליהנות מ-FPGAs המספקים יכולות דומות לאלה של ה- ASIC, הנחוצות למתכננים כדי לעמוד בעלויות ובהספק שלהם, זאת תוך שיפור הפרודוקטיביות באמצעות נתיב הגירת תכנון פשוט ושימוש חוזר ב-IP.  

מגמות רבות היום - העלויות המאמירות של תכנון וייצור ASICs, ההתקנים השונים המתפתחים במהירות, הצורך להקטין את ה-BOM והצורך ביכולת תכנות הן בחומרה והן בתוכנה, וכל זאת תוך התמודדות עם מצב כלכלי לא יציב וצמצום בכוח האדם - חוברות להן יחדיו ויוצרות סביבה שבה מתכננים של מוצרי אלקטרוניקה פונים יותר ל-FPGAs כחלופה ל-ASICs ול-ASSPs. Xilinx העניקה למיזוג מגמות זה את השם "צו התכנות" (Programmable Imperative).  

"בטכנולוגית ה-28 ננומטר, ההספק הסטטי ממלא תפקיד רב משמעות בפיזור ההספק הכולל של ההתקן, ובמקרים מסוימים הוא ממש הגורם המכריע. כדי להשיג נצילות הספק מרבית, חשוב לבחור בטכנולוגיית התהליך הראויה ביותר, כיוון שהמפתח שיאפשר מיצוי היכולות והביצועים של המערכת, הוא שליטה בצריכת ההספק", אמר ויקטור פנג, סגן נשיא בכיר בקבוצת פיתוח של פלטפורמות מתוכנתות ב-Xilinx.  Xilinx בחרה בתהליך ה-HKMG (high-k metal gate) דל ההספק ועתיר הביצועים של החברות TSMC וסמסונג עבור ה-FPGAs של הדור הבא, כדי להקטין ככל האפשר את צריכת ההספק הסטטי, ובכך להפיק את מרב הביצועים והיתרונות הפונקציונאליים שמאפשר תהליך של
28 ננומטר".  

בהשוואה לתהליך הסטנדרטי בעל רמת ביצועים גבוהה, תהליך בעל רמת ביצועים גבוהה שהוא גם דל הספק, מספק FPGAs שההספק הסטטי שלהם נמוך ב-50%. ההספק הסטטי הנמוך מאפשר ל-Xilinx לספק ללקוחות את ה- FPGAs בעלי ההספק הנמוך ביותר, ותורם להפחתה של 50% בהספק הכולל בהשוואה להתקנים מהדורות הקודמים. ובמקביל, כלי הפיתוח מהדור הבא מקטינים את ההספק הדינמי בשיעור של עד 20% הודות לניהול שעון חדשני. השיפורים בטכנולוגיה המובילה של Xilinx - יכולת תכנות חלקית בזמן שהרכיב עובד, יאפשרו למתכננים להוריד עוד יותר את צריכת ההספק ולהפחית את עלויות המערכת בשיעור של 33%.  

כדי להתמודד עם צווארי הבקבוק של ביצועי המערכת, הנגרמים ברמת המחברים החיצוניים, תספק Xilinx את ממשקי הביצועים בעלי רמות הביצועים הגבוהות ביותר בתעשייה שיתמכו בלקוחות הזקוקים לחיבורי שבב-לשבב ברוחב פס גבוה, חיבורי לוח ללוח, וחיבורי קופסה לקופסה. יש לכך חשיבות רבה, כיוון שיותר ויותר לקוחות מחפשים FPGAs שיהפכו לרכיב משמעותי, ואפילו מרכזי, במערכות שלהם. לכן, זה גם עוזר להגדיר כיצד הדור הבא של ה-FPGAs יעזור ללקוחות לבנות את המערכות שלהם כאשר האפשרויות של ASIC ושל ASSP לא יעמדו לרשותם.
עוד בתחום FPGA

כתבות נוספות בתחום

‫‪FPGA‬‬
NVIDIA הטמיעה את מערכת Protium X1 החדשה של קיידנס להאצת פיתוח התוכנה של מעבדים גרפיים עם קיבולת גדולה
"פלטפורמת Protium X1 מאפשרת לנו לראשונה, לפתח את תכנוני ה-GPU הגדולים שלנו על בסיס FPGA ", אמר נארנדרה קונדה (Narendra Konda), מנהל הנדסת חומרה ב-NVIDIA
קרא עוד
‫‪FPGA‬‬
אינטל רוכשת את eASIC שהוקמה ע"י הישראלי צבי אורבך
אינטל רכשה את חברת eASIC תמורת סכום שלא פורסם, במטרה לנצל את יכולותיה של החברה החלוצה בתחום פיתוח אלטרנטיבה זולה ל- ASIC לקבוצת ה- FPGA שלה.
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות