פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל


snps-logo-sts-purple-grey_1

סינופסיס הכריזה על המערכות החדשות מבוססות ה-FPGA לבניית אבות טיפוס מדגם HAPS-80, המהוות חלק מהפתרון המלא של סינופסיס לבניית אבות טיפוס. מערכות HAPS-80 מספקות ביצועי multi-FPGA של עד ל-100 מגה הרץ וכן טכנולוגיית HSTDM (High Speed Time Domain Multiplexing) קניינית חדשה. מערכת HAPS-80 הכוללת את תוכנת ProtoCompiler לאוטומציית תכנון  ולאימות עושה שימוש בשבבים החדשים מדגם Xilinx Virtex UltraScale VU440. השבבים הם בעלי קיבולת של 26 מיליון שערים לוגיים ב-ASIC לכל שבב FPGA, מה שמאפשר תמיכה בתכנוני ASIC של עד ל-1.6 מיליארד שערים לוגיים. השילוב בין חומרת HAPS לבין תוכנת ProtoCompiler מאיץ בצורה משמעותית פיתוח תוכנה, שילוב בין חומרה לתוכנה ותיקוף מערכת.

תוכנת ProtoCompiler, אשר כוללת ידע מובנה של ארכיטקטורת מערכת HAPS, מבצעת אוטומציה לתהליך החלוקה והחיבור של התיכנון (partitioning) ומאפשרת לקצר את הזמן הממוצע עד לאב טיפוס ראשון לכדי פחות משבועיים. התוכנה גם מקצרת איטרציות compile שמתבצעות מאוחר יותר בכמה שעות בהשוואה לאבות טיפוס לא משולבים (non-integrated). תוכנת ProtoCompiler ממנפת את יכולות ה-HSTDM החדשות של HAPS-80 בכדי לבחור באופן אוטומטי את התמהיל המיטבי של מתווי pin-multiplexing במטרה ליצור את ההתאמה הטובה ביותר לתכנון הנבדק.

הפתרון המשולב HAPS-80 מספק ביצועים של עד ל-300 מגה-הרץ לתכנונים של FPGA יחיד, ביצועים של עד ל-100 מגה-הרץ עבור multi-FPGA ללא pin-multiplexing ויותר מ-30 מגה-הרץ עבור multi-FPGA עם טכנולוגיה קניינית חדשה של High Speed Pin Multiplexing. הביצועים המשופרים של מערכות ה-HAPS-80 מאפשרים אתחול של מערכת ההפעלה למצב של command prompt בפחות מדקה. יכולת זו מאפשרת למתכננים לבדוק ולאתחל חומרה של שבבים כגון ה-CPU, הטיימרים וה-UARTs. ה-HAPS-80 גם מאפשרת הפעלת I/O במהירות שבה הוא פועל בעולם האמיתי (real world I/O).

"סינופסיס השתמשה ב-6 דורות קודמים של שבבי FPGA של Xilinx והיא מהווה שותפה עסקית ותיקה של Xilinx עבור בניית אבות טיפוס מבוססת FPGA. הפתרון של סינופסיס עבור בניית אבות טיפוס מבוססת FPGA משלב בצורה הדוקה חומרה ותוכנת HAPS והוא יכול לספק את הביצועים והיכולות הגבוהים ביותר שאפשר להפיק משבב ה-Virtex UltraScale VU440", אמר הנקה קרקלס, מנהל היחידה העסקית לבדיקות, מדידה ואמולציה ב-Xilinx. "התקני UltraScale מספקים שיפור של פי 2.2 בצפיפות השבב ורמת I/O משופרת ב-21%, נתונים אידיאליים עבור  תכנונים מבוססים multi-FPGA של מערכות מורכבות על גבי שבב שעבורן בונים אבות טיפוס בעזרת מערכות HAPS".

זרימת התכנון מבוססת ה-timing של ה-RTL-to-FPGA image האוטומטי של ProtoCompiler מספקת את ביצועי אב הטיפוס הגבוהים ביותר ואת זמני ה-turnaround המהירים ביותר. ProtoCompiler מאפשרת יצירת אבות טיפוס בעלה רמה מיטבית של חלוקת תכנון multi-FPGA, השגה של יחסי ה-pin multiplexing הנמוכים ביותר, סינתזה ממוטבת ותהליכי place and route מונחים ב-FPGA. תכונות אלה מאפשרות למתכננים להשתמש בקלות בכל טווח הקיבולת של HAPS-80, אשר תומכת בכמות של עד 1.6 מיליארד שערים לוגיים ב-ASIC. זרימת ה-IP-to-SoC הדינמית של HAPS-80 כוללת בתוכה RTL, אילוצי תכנון אבות טיפוס, נקודות גישת נראות (visibility) מוגדרות מראש לתיקון שגיאות וכללי סינתזה, מה שמבטל את הצורך לחזור על משימות אלה במערכת על גבי שבב ומקצר את זמן האינטגרציה בכמה שבועות.

"Baikal-T1, המימוש הראשון בעולם בסיליקון של מעבד ה-CPU מדגם Imagination MIPS Warrior P5600, הוא תוצאה של המחויבות שלנו לחדשנות ולאיכות גבוהה, אותן מבסס צוות מרכז המו"פ שלנו על שילוב קפדני בין חומרה לתוכנה ועל שיטות קפדניות לתיקוף מערכת. אנחנו מתבססים על מערכות בניית אבות הטיפוס HAPS של סינופסיס בכדי לספק אבות טיפוס ASIC בביצועים גבוהים, כמו אב הטיפוס ל-Baikal-T1, ואנחנו עושים זאת בזמני אספקה מהירים", אמר גרגורי חרנוב, מנהל טכנולוגי ראשי ב-Baikal Electronics. "אנחנו מצפים שהתכונות של HAPS-80 יועילו לפרויקטים ההנדסיים שלנו בעתיד".

"ביצענו מיטוב לכל דור של המערכות שלנו לבניית אבות טיפוס מדגם HAPS בכדי לספק את הרמה הגבוהה ביותר של ביצועי מערכת ושל תפוקת מתכנן. סדרת HAPS-80 החדשה מטפלת בנקודות הכואבות של המתכננים בתחומי הביצועים, הסקלביליות, זמן ההגעה לאב הטיפוס הראשון ותיקון השגיאות, תוך שמירה על תאימות הדדית עם מערכות HAPS-70", אמר ג'ון קוטר, סגן נשיא לשיווק IP ותכנון אבות טיפוס בסינופסיס. "השילוב הייחודי של חומרת HAPS ושל תוכנת ProtoCompiler מספק את הזמן המהיר ביותר להגעה לאב הטיפוס הראשון יחד עם הביצועים הגבוהים ביותר. זאת, בכדי להאיץ את פיתוח התוכנה, את השילוב בין חומרה לתוכנה ואת תיקוף המערכת של תכנונים גדולים של מערכות על גבי שבב ומעבדים גרפיים".


עוד בתחום FPGA

כתבות נוספות בתחום

‫‪FPGA‬‬
NVIDIA הטמיעה את מערכת Protium X1 החדשה של קיידנס להאצת פיתוח התוכנה של מעבדים גרפיים עם קיבולת גדולה
"פלטפורמת Protium X1 מאפשרת לנו לראשונה, לפתח את תכנוני ה-GPU הגדולים שלנו על בסיס FPGA ", אמר נארנדרה קונדה (Narendra Konda), מנהל הנדסת חומרה ב-NVIDIA
קרא עוד
‫‪FPGA‬‬
אינטל רוכשת את eASIC שהוקמה ע"י הישראלי צבי אורבך
אינטל רכשה את חברת eASIC תמורת סכום שלא פורסם, במטרה לנצל את יכולותיה של החברה החלוצה בתחום פיתוח אלטרנטיבה זולה ל- ASIC לקבוצת ה- FPGA שלה.
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות