פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אפל מסירה את מעטה החשאיות בתחום המכוניות האוטונומית

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
ford_autonomic_car_snow
 

אפל (Apple) שוברת את מעטה החשאיות באשר למאמציה לבנות מכונית ללא נהג. עכשיו היא מספקת רמז משמעותי במיוחד אודות פרויקט טיטאן (Project Titan), שבמסגרתו היא בונה מכונית אוטונומית משלה.

במכתב שהוגש למנהל הלאומי האמריקני לבטיחות בכבישים מהירים (National Highway Traffic Safety Administration), כותבת הענקית מקופרטינו כי היא "משקיעה רבות במחקר של למידת מכונה ואוטומציה, ונרגשת לגבי הפוטנציאל של מערכות אוטומטיות בתחומים רבים, כולל בתחבורה".

המכתב הוא למעשה תגובתה הרשמית של אפל להנחיות הרכב האוטומטי של הממשל הפדרלי, ששוחררו בספטמבר האחרון, ושכבר קיבלו משוב מחברות רבות השוקדות בגלוי על מכונית אוטונומית, כמו גוגל (Google) ופורד (Ford).

אפל עובדת על פרויקט טיטאן כבר במשך מספר שנים אך מעולם לא סיפקה הצהרה רשמית אודות תכניותיה אלו. בזמן אחרון נראה היה כי הפרויקט נמצא בקשיים. דיווחים אחרונים בישרו כי החברה כבר לא מנסה לבנות מכונית משלה, בכדי להתחרות עם חברות כמו טסלה (Tesla), אלא מתמקדת בפיתוח תוכנת נהיגה עצמית שתוכל לפרוס בשותפות עם יצרניות של מכוניות קיימות.

המעבר לכיוון תוכנה הוא חלק מהתכנית החדשה שפיתח בוב מנספילד, בכיר ותיק שהוחזר לחברה לאחר פרישה על מנת להוביל את חטיבת טיטאן, וזאת לאחר שראש הפרויקט לשעבר, סטיבן זאדסקי, עזב את החברה מוקדם יותר השנה.
הממשל הפדרלי ממשיך כל העת לאסוף משוב מיצרניות רכב ומחברות טכנולוגיות על מדיניות הרכב האוטומטי שלהן. בעוד שקבוצת השתדלנות המייצגת כמה מהשחקניות המרכזיות במרחב המכונית ללא נהג – כמו למשל גוגל ופורד, אובר (Uber), וולוו (Volvo), וכן Lyft – הודפת את הבקשה של הממשלה מהחברות לשתף נתונים ומפרטי בטיחות, אפל מצידה דווקא מתגלה כמי שאין לה הסתייגות משיתוף בנתונים אלו.

"על ידי שיתוף נתונים, התעשייה תבנה מערך נתונים מקיף יותר מכל מה שחברה אחת יכולה ליצור לבד", בישר סטיב קנר, מנהל שלמות המוצר באפל, על גישתה של הענקית במכתב לרשויות.

עם זאת, במכתבה מבקשת אפל בכל זאת שהממשלה תאפשר "גמישות רגולטורית" לצורך עידוד החדשנות. במילים אחרות, החברה מסכימה עם מתחרותיה בעולם הטכנולוגיה וייצור הרכב האוטונומי כי השלטונות צריכים לשמור על הנחיות מרצון ולהימנע מהעברתם של כללים או חוקים נוקשים בתחום.עוד בתחום רכיבים

כתבות נוספות בתחום

‫רכיבים‬
מוטורולה סולושנס רכשה את יצרנית מצלמות הגוף WatchGuard
רכישה זו מצטרפת למספר מהלכים שביצעה החברה בשנה וחצי האחרונות, במסגרתן רכשה את חברת Avigilon המתמחה במערכות וידאו לאבטחה המשלבות בינה...
קרא עוד
‫רכיבים‬
רשתות G5 פרטיות צפויות לתת דחיפה לאינטרנט של הדברים התעשייתי
להכנסה לשימוש של טכנולוגיית G5 יהיו השלכות מקיפות על האינטרנט של הדברים התעשייתי אבל היא לא תשפיע על כל היישומים שלו בטווח הקצר, לדברי...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות