פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
general4
 

 

הענקית הסינית מידאה (Midea) רוכשת את השליטה בחברת סרווטרוניקס מערכות הנע (Servotronix Motion Control) מפתח תקווה לפי שווי של 170 מיליון דולר. את סרוונטיקס שהוקמה ב-1987 יסד ומנהל ד"ר אילן כהן.


לסרווטרוניקס המעסיקה מעל 200 עובדים, רובם בישראל יש מספר חברות בנות ברחבי העולם. המטה ומרכז הפיתוח שלה ממוקמים בפתח תקווה. החברה מפתחת ומייצרת פתרונות בקרת הינע, כולל חיישנים מתקדמים, בקרים למכונות תעשייתיות ורובוטים, וכן בתחום המוליכים למחצה. סרווטרוניקס פעילה בעשרות מדינות בעולם, והיו"ר שלה הוא גדעון ארגוב, שהינו גם אחד מבעלי המניות של החברה.

מידאה היא לענקית מוצרי חשמל ביתיים, מערכות למיזוג אוויר, רובוטיקה ומערכות אוטומציה. החברה נסחרת בבורסת שנזן לפי שווי של 28 מיליארד דולר.מידאה מעסיקה, יחד עם חברות בת, כ-130,000 עובדים בכל העולם. היא מגלגלת מחזור שנתי בהיקף של כ-20 מיליארד דולר.

מידאה לא מזרימה הון חדש לחברה אלא רוכשת את גרעין השליטה מבעלי המניות של החברה שהחזיקו בהם שלושה עשורים. בעלת המניות הגדולה בחברה היא רות ורטהיימר, בתו של סטף ורטהיימר, לה יש שליש מהון המניות. ורטהיימר תמכור את כל מניותיה בחברה ולכן היא תקבל במזומן 56 מיליון דולר. יתר המניות מוחזקות על ידי מנהלי ועובדי החברה, בראשם המייסד והמנכ"ל, אילן כהן. ההחזקה של כהן שווה 26 מיליון דולר (100 מיליון שקל), והוא צפוי למכור לפחות חלק ממנה.
מן החברה נמסר כי מרכז הפיתוח של החברה הישראלית ימשיך לרכז את פעילותה בעולם, הכוללת שיווק ומכירות: "שוק האוטומציה העולמי שבו אנחנו פועלים הוא עתיר ביצועים ונמצא בצמיחה אדירה", אמר המייסד, הנשיא והמנכ"ל של סרווטרוניקס, ד"ר אילן כהן. הוא הוסיף כי "אנחנו נמצאים בחוד החנית הטכנולוגית בתחום - והעובדה שאנחנו משלבים תוכנה עם חומרה מאפשרת לנו להציע אותם במחירים תחרותיים. נתונים אלו מיצבו את סרווטרוניקס כחברה שמחוזרת מצד גורמים רבים".
היו"ר והמנכ"ל של מידאה, פול פאנג, התייחס לעסקה: "שיתוף הפעולה עם סרווטרוניקס משלים עבור מידאה אבן דרך נוספת במעורבותה בתחום האוטומציה. אנחנו מאמינים שהיכולות הטכנולוגיות והחדשנות של סרווטרוניקס בתחום זה ייצרו סינרגיה משמעותית בפעילות שתי החברות - תוך ניצול הזדמנויות מבטיחות בעתיד ואף פיתוח מוצרים חדשניים".עוד בתחום רכיבים

כתבות נוספות בתחום

‫רכיבים‬
הסיליקון קרביד משיג את יעדי הביצועים של המערכות במכוניות היברידיות וחשמליות
סיליקון קרביד יכול להתגבר על המגבלות המבניות של הסיליקון, ולספק רמות של ביצועים שאי אפשר היה להשיג קודם
קרא עוד
‫רכיבים‬
ECI, פעם ספינת דגל ישראלית, נמכרת לריבון האמריקנית בחצי מיליארד דולר
ענקית התוכנה ממסצ'וסטס תשלם לבעלי מניות ECI סך של 324 מיליון דולר במזומן ועוד כ-32.5 מיליון מניות של ריבון
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות