פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

טכנולוגיית ה-UWB מגייסת כוחות באינטרנט של הדברים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
DWM1001Module1
 השבב הקיים של DecaWave רוכב על המודול שלה DWM1001. (צילום: DecaWave).

 

טכנולוגיית הפס הרחב מאוד (UWB), שבעבר הייתה מועמדת לשימוש במחשבים ניידים רגילים, עושה קמבק באינטרנט של הדברים. הדוגלת בה DecaWave מתכוונת להקים קבוצת מסחר חדשה ל-UWB בחלק מ-30 מיליון דולר שגייסה בסבב שסגרה לאחרונה.


כמה הזנקים ניסו לקבוע את גרסת ה-IEEE 802.15.3 של UWB כחלופה אלחוטית ל-USB ו-HDMI לפני עשור, אבל מאמציהם לא הצליחו לקנות אחיזה. המטרה של DecaWave ואחרים היא גרסת ה-802.15.4a של UWB למקום של השטח האישי שבו היא מספקת דיוק של סנטימטרים למרחקים של 100-200 מטר -- והיא קונה אחיזה.


כחצי תריסר חברות מציעות שבבי UWB כאלה. DecaWave לבדה טוענת שהיא מכרה יותר מ-4 מיליון שבבים, יש לה שני משתמשים שצורכים עכשיו יותר ממיליון בשנה ולקוחות אחרים שמוכנים לעבור מניסויים להתקנה.
הצמיחה מצריכה ברית UBW שיכולה לאשר תקנים של יכולת פעולה הדדית, לעסוק בענייני רגולציה גלובליים ולקדם את הטכנולוגיה, אומר מיקאל ויוט, סגן נשיא לשיווק ב-DecaWave שמקווה להשיק קבוצת מסחר השנה.
יצרני שבבי UWB אחרים שיוזמנו כוללים את 3db משווייץ, אלראון, Bespoon (שנרכשה על ידי יצרנית מכונות העיבוד הגרמנית טרומפף באמצע 2017), נובלדה, Time Domain (שנרכשה על ידי 5DRobotics באמצע 2016) ויוביסנס. הקבוצה תכלול גם יצרני ציוד מקורי ומשתמשי קצה. ל-DecaWave לבדה יש יותר מ-20 יצרני ציוד שותפים ו-150 לקוחות ברמה כלשהי של שימוש בייצור, אמר ויוט.


חלק גדול מהמימון של DecaWave מיועד לשבב מהדור הבא שייוצר בתהליך 40nm. התכנון ישלב רבים מ-27 הרכיבים החיצוניים שנחוצים לשבב הנוכחי כדי להתקרב לשבבי בלוטות' דלי אנרגיה מאוד משולבים שמשתמשים ברק חמישה רכיבים חיצוניים.

 

המיקום של UWB ממלא פער בין טווח המטרים של RFID וטווח הקילומטרים הרבים של LoRa ו-Sigfox. "נוכל לכסות מרכול באמצעות חמישה או שישה קוראים בקלות", אמר ויוט לגבי יישום מטרה אחד שבאופק.
יחד עם המימון האחרון, DecaWave קיבלה הון כולל של 60 מיליון דולר מאז הקמתה ב-2004. היעד שלה הוא להיות רווחית בזמן כלשהו בשנה הבאה.


היישומים לשירותי מיקום UWB רחבים, וכוללים עד כדי 40 שווקים אנכיים מאוטומציה של מפעלים ועד לבתי חולים, מכרות ובתים חכמים. יותר ממחצית מהעסקים של DecaWave הם עכשיו בסין שבה פרויקטים של ערים חכמות יכולים להשתמש במיליוני שבבים לחיוב אוטומטי עבור חניה, בין יתר היישומים.


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות