פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראלNOVA_V2600

חברת נובה מרחובות הודיעה אתמול כי יצרן שבבים בינלאומי מוביל הזמין לאחרונה מערכת מתקדמת מסוג VeraFlex, פתרון המדידה בטכנולוגיית X-Ray של נובה, עבור תהליכי הייצור בטכנולוגיית 5 ננומטר המתקדמת ביותר. כתוצאה מבחירה זו, נובה צופה היקף עסקים של יותר מ-12 מיליון דולר מלקוח זה, במהלך השנים 2018 ו-2019.

בבנק הפועלים עדכנו  את המלצת הקנייה (תשואת יתר) עבור מניית החברה למחיר יעד חדש של 33 דולר למניה, לעומת המחיר הקודם שעמד על 32 דולר למניה. האנליסטים ציינו כי נובה כמעט שלא נפגעת כשסמסונג מורידה הילוך, וזאת עוד טרם חזרתה של TSMC למשחק. על פי פועלים, צמיחת החברה ברבעון השני הונעה בעיקר מפעילות השירותים – ההכנסות ברבעון השני גילמו צמיחה של כ- 10% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, שהונעה בעיקר מהקפיצה בהכנסות משירותים (גידול של כ- 44% ביחס לרבעון המקביל אשתקד) כתוצאה מריכוז מספר פרויקטים של שדרוגי מערכות קיימות.

"החברה רוכבת על גל ההשקעות הבא ב- 5 ננומטר", כותבים האנליסטים. "על הצמיחה הנאה במחצית הראשונה העיבה הירידה בהשקעות קבלני ייצור שבבי הדיגיטל (יצרני השבבים שהאטו את השקעותיהם לרמת שפל בשנתיים האחרונות. אולם, ברבעון הרביעי של 2018 או ברבעון הראשון של 2019 צפויה נובה להתחיל לספק את מערכותיה ל TSMC לקראת התחלת ייצור ניסיוני בגיאומטרית ה- 5 ננומטר, המתקדמת ביותר, ב- 2019. נובה הודיעה כי יצרןשבבים מוביל (להערכתנו מדובר ב TSMC ) הזמין לאחרונה מערכת מתקדמת מסוג VeraFlex, פתרון המדידה בטכנולוגיית XPS עבור תהליכי הייצור בטכנולוגיית ה- 5 ננומטר. נובה צופה כי מכירות מערכות ה- VeraFlex ללקוח זה יסתכמו בהיקף של יותר מ-12 מיליון דולר, במהלך השנים 2018 ו-2019.

"פעילות נובה בסין (כ-40% מהכנסות החברה במחצית הראשונה) ממשיכה לקבל רוח גבית מהגידול בהשקעות בתעשיית השבבים המקומית. במהלך הרבעון השני החלה נובה לספק את מערכותיה ליצרן שבבים מוביל בסין והחברה צופה שהיקף ההכנסות יגיע ללמעלה מ- 20 מיליון דולר במהלך 12 החודשים הקרובים.

"הגידול בהשקעות יצרני שבבי הזיכרונות ניכר בתוצאות עת במחצית הראשונה של 2018 תרמו המכירות כ- 50% מהכנסות נובה, עלייה מ- 34% ב- 2017 וכ- 12% ב- 2014. על פי המסתמן, סמסונג, שהייתה הלקוחה הגדולה ביותר במחצית הראשונה 2018, מורידה את הרגל מדוושת ההשקעות במחצית השנייה של השנה. למרות זאת, צפויה נובה כמעט שלא להיפגע מכך, ואף להגדיל את נתח השוק שלה (באמצעות מכירות מוגברות ל- SK-Hynix ו-Micron), כך שגם ברבעון השלישי יספקו המכירות ליצרני שבבי הזיכרונות כ- 50% מההכנסות. בסיכום 2018 צפויות תרומת המכירות ליצרני שבבי הזיכרונות להוות כ- 50%-40% מהכנסות נובה, כשהן מגלמות צמיחה של 60%-52% לעומת 2017. בשורה חשובה עבור נובה היא תכנית ההשקעות לשנים 2019-2021 של Samsung בהיקף של כ- 161 מיליארד דולר, שתוקדש במידה ניכרת להרחבת הפעילות של סמסונג בפיתוח וייצור שבבי זיכרונות ומעבדים.

"אנו מעלים את מחיר היעד מ-32 דולר ל-33 דולר, וממשיכים עם המלצת תשואת יתר – שימוש במכפיל 13 על הרווח למניה ב- 2019 ( 2.06 דולר) בתוספת מזומן למניה של 5.8 דולר, מביאים אותנו למחיר יעד של 33 דולר. גם בהינתן המגמות המכבידות על הצמיחה ברווח אנו מגיעים למחיר יעד המגלם אפסייד של 14% ותומך בהמלצת תשואת יתר", כך האנליסטים בפועלים.

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אוניברסיטת תל אביב השיקה מרכז חדש למדע וטכנולוגיה קוונטית
פרופ ירון עוז, רקטור אוניברסיטת תל אביב: "המרכז החדש יהווה מרכז ייעודי למדע וטכנולוגיה קוונטית, שישמש קורת גג...
קרא עוד
שבבים
הוקם המאגד לפיתוח טכנולוגיות קוונטיות
הממשלה, התעשיות הביטחוניות, אקיוביט, מכון ויצמן, הטכניון, ומוסדות אקדמיים מובילים נוספים ישתפו פעולה בתחום...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות