פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

סקר TapeOut מגלה: גידול של 19% בביקוש לעובדים בענף השבבים ב2018

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
תעשיה בפריחה 2
 

כבר שנים רבות לא נערך סקר מקיף בענף השבבים הישראלי. לקראת גליון ינואר 2019 של TapeOut - המגזין המרכזי של תעשיית השבבים בישראל, החליטה מערכת העיתון לבצע סקר מיוחד בשיתוף עם חברת אתוסיה, המתמחה בהשמת מהנדסים ומנהלים לתעשיית השבבים.

הסקר החדש מגלה כי ענף השבבים נהנה מפריחה כתוצאה מגידול בצרכי עיבוד ההולכים וגדלים ובישומים חדשים הדורשים משאבי עיבוד גבוהים שלא היו קיימים בעבר. כתוצאה מכך הוקמו חברות חדשות העוסקות בפיתוח מעבדים יעודיים וכמו כן הוקמו יחידות חדשות בחברות הרב לאומיות העוסקות בפיתוח ישומים חדשנים. חברות אלה עוסקות בפיתוח שבבים למגזרי שוק שונים כולל תחום הרכב (Automotive), IOT, בינה מלאכותית, תקשורת דור חמישי (G5), מציאות מדומה (AR/VR), פרוטוקולי תקשורת אלחוטית למינהם, ראייה ממוחשבת, אחסון נתוניםועוד.

בשנת 2018 שהסתיימה זה מכבר, נפתחו בתעשיית הסמיקונדקטור הישראלית למעלה מ-1,580 משרות חדשות מתוכם 1,050 במחקר ופיתוח והיתר במחלקות הארגוניות השונות זאת מול 1,215 משרות שנפתחו בכל הסקטור בשנת 2017 כשמתוכן רק 810 במחקר ופיתוח. בחודש דצמבר 2018 בלבד נפתחו כ -90 משרות במחקר ופיתוח בסקטור לעומת 66 שנפתחו בדצמבר 2017 .

מנתוני חברת אתוסיה, עולה כי ב- 2018, רשם סקטור השבבים עלייה של 19% בביקוש לעובדים ויחד עם הקמתם של מספר סטרטאפים חדשים, ניתן בהחלט לומר שהענף נמצא בתנופת פריחה. פריחה זו באה גם בעקבות ענין מחודש של קרנות הון הסיכון בתעשיית השבבים כולל הקרנות Grove Venture, Walden International, USVP, Amiti, ו- TallWood שהשקיעו בשורה ארוכה של חברות בתחום השבבים ועם העליה המשמעותית בהשקעות גדל גם הביקוש לעובדים.

נתונים נוספים הכוללים את רשימת התפקידים המבוקשים ביותר בתעשיה, מיהן המעסיקות הגדולות ביותר במגזר השבבים בישראל ומיהן השחקניות המרכזיות במגזרי התעשיה השונים, תוכלו לקרא בסקר הגדול שפורסם בגליון ינואר של מגזין TapeOut.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
סיוה מסתערת על שוק הרכב עם ליבת AI חדשה
יצרנית הציוד WiSig נמצאת בבעלות המכון לטכנולוגיה Hyderabad ההודי, ומפתחת שבבים למוצרי IoT הפועלים ברשתות סלולריות...
קרא עוד
שבבים
אוניברסיטת תל אביב השיקה מרכז חדש למדע וטכנולוגיה קוונטית
פרופ ירון עוז, רקטור אוניברסיטת תל אביב: "המרכז החדש יהווה מרכז ייעודי למדע וטכנולוגיה קוונטית, שישמש קורת גג...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות